Top 5 článkov za uplynulý týždeň + Mastercard hľadá nové partnerstvá, aby uspokojil rastúci dopyt po kryptokartách

Share This Post

Pokiaľ ste nestihli si prečítať všetky naše články za minulý týždeň, skúste náš výber top 5 článkov plus bonusovú správu dňa:

Bitcoin Magazine vytvoril doposiaľ najväčší Bitcoin Ordinals

Bitcoin Ordinals (NFT v blockchaine bitcoinu) asi nemá cenu predstavovať. Vznikajú priamo vložením daného digitálneho diela do samotného satoshi. Je teda logické, že veľkosť takého diela je značne obmedzená. Veľkosť diela má totiž vplyv aj na veľkosť celkového bloku a s tým spojené problémy pri jeho ťažbe. Môže tak častejšie dochádzať k vyťaženiu úplne prázdnych blokov. Dnes ale chceme hovoriť o jednom konkrétnom Bitcoin Ordinals. To vytvorili minulý týždeň v redakcii Bitcoin Magazine. Obsahuje titulnú stránku ich štvrťročnej tlačenej verzie. Odkazuje na Juliana Assanga a jeho boj za slobodu slova. Cieľom je pripomenúť jeho uväznenie pred štyrmi rokmi. Symbolicky zvolili aj satoshi, ktorý pochádza z roku 2010, kedy začala ona diskutovaná cenzúra WikiLeaks.

Ethereum zmení svet investovania

Ethereum je často vnímané ako protivník tradičných financií v boji za decentralizáciu. V skutočnosti však o žiadny konflikt nejde. Ethereum skôr než že by rozvracalo tradičný finančný sektor, ho naopak vylepšuje. Čoskoro ale budú oba systémy neoddeliteľne späté. Základné hodnotové propozície Etherea – self-custody, transparentnosť a disintermediácia (odstraňovanie medzičlánkov) – sú pre finančné inštitúcie nesmierne dôležité a možno ich realizovať v rámci existujúcich regulačných rámcov. Ethereum už urobilo prvé kroky, aby bolo prijaté inštitúciami. Vďaka svojej bezkonkurenčnej decentralizácii siete je takmer predurčené na to, aby sa stalo primárnou vrstvou pre vysporiadanie svetových finančných transakcií.

Dáta ukazujú, že Warren Buffett sa ohľadom bitcoinu mýlil

Warren Buffett, legendárny americký investor a miliardár, sa v minulosti niekoľkokrát vyjadril na adresu kryptomien, ako je bitcoin, veľmi kriticky. Dokonca nazval bitcoin „jedom na krysy“, investíciou do ničoty či hazardným tokenom. Najnovšie údaje ukazujú, že jeho nevraživosť voči najväčšej kryptomene stála jeho investičné portfólio zhruba 320 000 % potenciálneho zisku. Trhový analytik Alpha Zeta však vo svojom nedávnom príspevku na Twitter zverejnil dáta, ktoré ukazujú, že sa Warren Buffett ohľadom zaradenia bitcoinu do investičného portfólia silne mýlil. Výkonnosť BTC od jeho spustenia v januári 2009 je fenomenálna. Dosiahol zhruba 320 000 %, čo prekonalo výkonnosť portfólia spoločnosti Berkshire Hathaway. Tieto výsledky ukazujú, že ignorovanie bitcoinu môže byť stratou pre investorov, ktorí by mohli inak dosiahnuť významné výnosy.

Podľa britskej banky Standard Chartered bude do konca budúceho roka bitcoin za 100 000 dolárov

Štandard Chartered hovorí, že krutá krypto zima je konečne na konci. Cenová predikcia tohto britského bankového giganta týkajúca sa ceny primárnej kryptomeny mieri na cenovku 100 000 dolárov. Bitcoin by na ňu mal dosiahnuť najneskôr do konca budúceho roku 2024. V pondelok zverejnenej správe Geoff Kendrick, vedúci výskumu digitálnych aktív banky, poukázal na niekoľko faktorov, ktoré by mohli BTC dotlačiť k míľniku 100-tisíc dolárov. Za tie najvýznamnejšie považuje otrasy v bankovom sektore, ktoré pomohli „obnoviť naratív v používaní bitcoinu ako decentralizovaného vzácneho digitálneho aktíva“.

Kryptozima skončila, tvrdí popredná newyorská banka

Prednedávnom analytici investičnej banky HC Wainwright z New Yorku vydali správu pre svojich klientov, v ktorej tvrdia, že éra kryptozimy skončila. Táto banka sa tiež rozhodla začať pokrytie poprednej kryptomenovej burzy Coinbase s ratingom „buy“ a zdôvodnila to rastúcimi cenami a adopciou kryptomien po celom svete. Mike Colonnese, analytik newyorskej investičnej banky, v poznámke pre investorov uviedol, že celkové ceny kryptomenových aktív vzrástli medziročne o 45 %. Zvlášť najväčšia kryptomena sveta zaznamenala rast o 67 %. Podľa jeho slov tak kryptozima skončila a dorazila na trhy jar.

Bonusová správa

Mastercard hľadá nové partnerstvá, aby uspokojil rastúci dopyt po kryptokartách

Jedna z popredných platobných spoločností vo finančnom odvetví Mastercard vo svojom príspevku 28. apríla oznámila, že rozšíri svoj program kryptomenových platobných kariet. Za týmto účelom sa spoločnosť snaží nadviazať partnerstvo s novými kryptomenovými firmami.

Platobný gigant už v minulosti uzavrel partnerstvo s niekoľkými významnými kryptomenovými burzami. Medzi tie najznámejšie spoločnosti patria Binance, Gemini a Nexo. Tieto partnerstvá umožnili spoločnosti Mastercard a burzám ponúkať platobné karty spojené s kryptomenami v mnohých krajinách.

Ide o dôležitý vývoj, pretože banky sa stali voči kryptomenovým klientom pomerne obozretnými. Všetci si dobre pamätáme, že v roku 2022 skrachovalo niekoľko významných kryptomenových firiem, z ktorých tou najväčšou bola burza FTX.

Súčasne americké regulačné orgány aktívne zasahujú proti rôznym kryptomenovým spoločnostiam. Medzi najväčšie prípady patrí marcová žaloba americkej CFTC na burzu Binance, ktorá ju označila za „nelegálnu“. A aj v Európe sa situácia „priostrila“. Banky ako NatWest a Santander obmedzili čiastku, ktorú môžu britskí klienti prevádzať na kryptomenové burzy. Treba dodať, že mnohým sa to nepáčilo, pretože mali oprávnený pocit, že banky rozhodujú o tom, ako môžu utrácať svoje peniaze.

Vo finančnom sektore panuje veľký nedostatok spoločných noriem a dôvery, čo má za následok aj nedostatočnú ochranu. Preto sa vydavateľ kariet rozhodol spustiť službu Mastercard Crypto Credential, ktorá zavedie spoločné štandardy a infraštruktúru, ktorá pomôže osvedčiť dôveryhodné interakcie medzi podnikmi využívajúcimi blockchain a spotrebiteľmi.

ZDROJ: finbold.com

Related Posts

Šest miliard dolarů v BTC přesunula pátá nejbohatší bitcoinová velryba

Pátá největší BTC holdingová adresa – také nazývaná „37X“...

Cena bitcoinu se vrátila na 70 000 dolarů

Bitcoin získat zpět hranici 70 000 USD, když se...

Polygon zkEVM nefungoval kvůli problémům s blockchain sekvencerem

Polygon, řešení pro škálování vrstvy 2 Ethereum, oznámil, že...

MicroStrategy prodává dalších 604 milionů dolarů bankovek na nákup 9 000 bitcoinů

MicroStrategy, jeden z největších veřejných držitelů bitcoinů, dokončil další nabídku...

Binance nabízí odměnu 5 milionů dolarů

Kryptovelryba koupila 314 milionů tokenů BOME ještě před uvedením...