Pokiaľ ste nestihli si prečítať všetky naše články za minulý týždeň, skúste náš výber top 5 článkov plus bonusovú správu:
Pôsobivá úspešnosť BlackRock, čo sa týka ETF – vie snáď niečo, čo my nie?
Najväčší svetový správca aktív urobil minulý týždeň obrovský krok k svojmu zapojeniu do kryptomenového priemyslu. U americkej Komisie pre cenné papiere a burzy (SEC) totiž podal žiadosť o spotové bitcoinové ETF. V minulosti už dlhý riadok predchádzajúcich žiadostí o takýto produkt od iných spoločností zlyhal. Komunita si tak kládla otázku, či aj pokus spoločnosti BlackRock nie je od začiatku odsúdený na zánik. Úspešnosť tohto behemota, aspoň čo sa týka schválených ETF v SEC, je však bezkonkurenčná.
SEC nemá dôkazy o neoprávnenom prístupe Binance k prostriedkom klientov
Americká Komisia pre cenné papiere a burzy (SEC) žaluje Binance za skoro všetko. Zatiaľ čo minulý týždeň to bola žaloba za predaj cenných papierov bez potrebnej registrácie, tak týždeň pred tým to bola žaloba za neoprávnený prístup generálneho riaditeľa Changpeng „CZ“ Zhao k prostriedkom zákazníkov Binance.US. Regulátor tvrdil, že Zhao presunul 12 miliárd dolárov z prostriedkov americkej pobočky prostredníctvom subjektu Merit Peak, ktorý ovláda. Preto podal núdzový návrh na dočasný obmedzujúci príkaz (TRO) na Binance.US. Tí, ale spolu so Zhao, ešte pred vypočutím predložili spoločné memorandum popierajúce, že by s finančnými prostriedkami niekto zle nakladal. Podľa nich SEC nezistila jediný prípad, kedy by prostriedky zákazníkov kryptoburzy boli akokoľvek zneužité.
Ripple vs. SEC – Blíži sa právna bitka k svojmu koncu?
Konečné rozhodnutie v prípade SEC vs. Ripple bude mať ďalekosiahle dôsledky pre trh s kryptomenami. Všeobecne sa predpokladá, že by mohlo vytvoriť precedens pre klasifikáciu a reguláciu kryptomien. V decembri 2020 podala Komisia pre cenné papiere (SEC) žalobu na spoločnosť Ripple Labs. Tá stojí za kryptomenou XRP. Podľa SEC spoločnosť Ripple predávala neregistrované cenné papiere a predajom tokenov XRP nezákonne získala 1,8 miliardy dolárov. Žaloba Ripple vs. SEC sa stala jedným z najvýznamnejších konfliktov medzi kryptomenovou spoločnosťou a regulačnými orgánmi. Po viac ako roku súdnych pojednávaní a návrhov sa zdá, že prípad dospel do kritického bodu. Poďme sa pozrieť na možné výsledky, ako by celý spor mohol dopadnúť.
Kedy by sme sa mohli dočkať schválenia bitcoinového ETF od BlackRock? Podrobná časová os
Podanie žiadosti spoločnosti BlackRock o vytvorenie spotového ETF na bitcoin (iShares Bitcoin Trust) vdýchlo kryptomenovému trhu nový život a vyvolalo silnú rally. Nádej spočíva v tom, že spoločnosť BlackRock spustí „veľké preteky v hromadení“ Bitcoinu. Mimochodom 69 % všetkých investorov už dlhšie ako rok nie je ochotných svoje Bitcoiny predať. Odborníci na trh dávajú spotovému ETF spoločnosti BlackRock vysokú šancu na schválenie. Pomer schválenia ETF spoločnosti BlackRock je 575:1. Pomer americkej Komisie pre cenné papiere (SEC), pokiaľ ide o zamietnutie spotových ETF Bitcoin, je však podobne jednoznačný: 33:0.
Cameron Winklevoss – Veľká akumulácia bitcoinu začala
Cameron Winklevoss, spoluzakladateľ kryptomenovej burzy Gemini, verí, že odštartovala veľká akumulácia bitcoinu. Podľa neho možno toto obdobie porovnať s dobou pred prvou verejnou ponukou (IPO). Každý si bude chcieť zabrať čo najviac tokenov z 21 miliónov, ktoré kedy budú existovať. Drobní investori v tom majú dobrý náskok, ale za posledný rok sa 68 % z vyťažených tokenov vôbec nepohlo. Záujem inštitucionálnych investorov by mohol vytvoriť vysoký dopyt a súčasne obmedzenú ponuku. To býva dobré pre cenu.
Bonusová správa
Organizácia Spojených národov navrhuje digitálny identifikačný systém prepojený s bankovými účtami a mobilnými platobnými platformami
Organizácia Spojených národov (OSN) navrhuje univerzálny digitálny identifikačný systém, ktorý by bol priamo prepojený s bankovými účtami a platobnými aplikáciami.
Nový komplexný politický program generálneho tajomníka OSN Antónia Guterresa podrobne popisuje identifikačnú sieť, ktorá má digitalizovať a zefektívniť proces overovania totožnosti ľudí v celosvetovom meradle.
Návrh je uvedený v časti venovanej „globálnej digitálnej spolupráci a cieľom udržateľného rozvoja“. Nadväzuje tak na krok Svetového ekonomického fóra, ktoré skúma systémy, ktoré by sledovali a overovali ľudskú identitu pomocou biometrických údajov.
Fórum sa spojilo so švédskou biometrickou spoločnosťou Fingerprint Cards a skúma digitálne identifikačné platformy založené na blockchaine, ktoré „stavia súkromie na prvé miesto všetkých hlavných priorít“.
OSN konštatuje, že napriek rýchlemu technologickému pokroku na celom svete je potrebné viac práce na to, aby bol zaistený rovný prístup k digitálnej revolúcii a aby sa zvrátili stále sa zväčšujúce rozdiely v rozdelení bohatstva.
Bohatstvo ľudí z 1 % tých najbohatších rastie exponenciálne: v rokoch 1995 až 2021 na nich pripadlo 38 % nárastu globálneho bohatstva, zatiaľ čo na dolných 50 % iba 2 %.
Sme aj na sociálnej sieti LinkedIn. Ak máte akúkoľvek otázku týkajúcu sa kryptomien, neváhajte sa pridať do našej diskusnej skupiny na Facebooku. Pre viac informácií sa nezabudnite pripojiť aj na náš oficiálny discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde na vás čaká ďalší zábavný a zaujímavý obsah. Máme tiež Youtube kanál, kde môžete dať odber, aby vám neutieklo žiadne video alebo stream. Podporu nám môžete vyjadriť skrze Patreon TU.
ZDROJ: dailyhodl.com