Top 5 článkov za uplynulý týždeň + Za posledné dni veľryby nazhromaždili ďalšie BTC v hodnote stoviek miliónov dolárov

Share This Post

Pokiaľ ste si nestihli prečítať všetky naše články za minulý týždeň, skúste náš výber top 5 článkov plus bonusovú správu dňa:

Binance ukázala proof of reserves, ale kritici jej neveria – majú dôvod?

Binance sa minulý týždeň snažila potlačiť obavy ohľadom svojej solventnosti správou o proof of reserves, ale podľa zasvätených osôb z odvetvia a ďalších odborníkov tieto čísla nie sú dostatočné. Kryptoburza tvrdí, že podľa svojich internetových stránok disponuje ekvivalentnými prostriedkami, ktoré pokrývajú aktíva všetkých jej používateľov jedna ku jednej. V prípade, že si používateľ kúpi jeden BTC, rezervy burzy sa zvýšia o jeden BTC, čo zaručuje, že prostriedky zákazníkov sú vždy kryté, uviedla Binance. Kritici však zistili, že Binance svojou správou o preukázaní rezerv kalí vodu. Účtovná firma Mazars poskytla len rozpis BTC a WBTC držaných spoločnosťou Binance k 23. novembru: 597 602 BTC v pasívach ku 575 742 BTC v aktívach, čo predstavuje rozdiel 21 860 BTC.

Je BTC na dne, alebo bude pokles pokračovať? Čo si myslí zakladateľ BitMEX Arthur Hayes

Arthur Hayes, spoluzakladateľ platformy BitMEX a známy priekopník Bitcoinu (BTC), sa v rozhovore so Scottom Melkerom vyjadril k súčasnému stavu trhu. Napriek hrozbe hroziacej recesie v USA sa Hayes domnieva, že sa Bitcoin nachádza vo fáze dna. Podľa neho je pôvodcom cyklu boomu a prepadu bezuzdná menová politika. Pri pohľade do budúcnosti Hayes hovorí, že „skrachoval v podstate každý, kto skrachovať mohol“, a to je pre neho signál dna. Pozoruhodné je, že skrachované subjekty predali Bitcoin a Ethereum ako prvé, čo svedčí o zdraví trhu. Naproti tomu „dog a shitcoins“ stále zostávajú v súvahách, pretože sú super nelikvidné, poznamenal Hayes.

Akceptácia kryptomien – Genius Loci, alebo kalkul? Ako to má Alza?

Kryptomeny používa viac ako 300 miliónov ľudí na celom svete (z toho takmer 200 miliónov používa len Bitcoin). Česká Alza ako jeden z najväčších eshopov prijímajúcich kryptomeny v strednej Európe mala v roku 2021 obrat v kryptomenách 200 miliónov korún (asi osem miliónov eur). Bohužiaľ toto číslo neznamená iba nových zákazníkov, ktoré by bez akceptácie kryptomien nemali. Koľko z týchto zákazníkov platilo kryptomenami, pretože tú možnosť jednoducho majú? A koľko je zákazníkov, ktorí by v Alze vôbec nenakupovali, keby krypto platby neboli možné? Na túto otázku pravdepodobne neexistuje odpoveď, ale mnohí skeptici, ktorí kryptomeny prijímajú, automaticky predpokladajú, že odpoveď na druhú otázku je nula.

Fed schválil rast úrokových sadzieb o 0,5 percentuálneho bodu – Prvé zvoľnenie

Federálny rezervný systém schválil rast základnej úrokovej sadzby o 0,5 percentuálneho bodu. To znamená rozmedzie 4,25 – 4,5 %. Ide o prvé zvoľnenie v tempe rastu úrokových sadzieb zo strany Fed. A to po štyroch navýšeniach v rade o 0,75 percentuálneho bodu. Je preto zrejmé, že sa už blížime do bodu, keď americká centrálna banka prestane sadzby navyšovať. To je známe ako Fed pivot. Fed úrokové sadzby sa tým pádom dostali na úrovne, s ktorými trh podľa Fed Watch počítal. Ide už o pomerne reštriktívne hodnoty, ktoré sa prejavia protiinflačne počas nasledujúceho roka. V týchto chvíľach je zrejmé, že počas prvej polovice nasledujúceho roka rast úrokových sadzieb skončí. Zvoľnenie tempa ale automaticky neimplikuje, že skončí ihneď.

Spoločnosť auditujúca rezervy Binance, KuCoinu či Crypto.com ukončuje spoluprácu s krypto klientmi

Dôkazy rezerv a ich audity sú po krachu burzy FTX jednou z tých najhorúcejších tém na poli kryptomien. V posledných dňoch sme napr. mohli sledovať FUD okolo burzy Binance a jej rezerv. Ten potom nekončí, kedy dnes prišla ďalšia správa, ktorá kritikom Binance a ďalších centralizovaných búrz nahráva. Ide o koniec operácií vo svete kryptomien dokonca 2 známych audítorských spoločností – Mazars a Armanino.

Bonusová správa

Za posledné dni veľryby nazhromaždili ďalšie BTC v hodnote stoviek miliónov dolárov

Kryptomenový trh sa v poslednej dobe pohybuje väčšinou v červených číslach, s malou nádejou na rastový trend, aspoň na základe grafov. Napriek nedávnemu trendu na trhu však primárne kryptoaktívum bitcoin zaznamenáva nárast veľrybích transakcií. Veľkí hráči za posledných štrnásť dní nazhromaždili ďalšie BTC v hodnote stoviek miliónov dolárov.

Podľa údajov spoločnosti Santiment, ktorá sa zaoberá analýzou kryptomien, nahromadili veľryby za posledných deväť dní ďalší bitcoiny v aktuálnom trhovom kurze viac ako 726 miliónov dolárov.

Spoločnosť Santiment uviedla, že adresy, na ktorých je medzi 100 až 10 000 BTC, aj naďalej nakupujú a tieto adresy zaznamenali počas troch týždňov rýchly rast. Okrem BTC zaujali veľryby aj stablecoiny, najmä USDT, DAI a BUSD. [1]

Zdroje: [1] newsbtc.com

Related Posts

Bitcoin se blíží 60 000 USD po 3,7% denním zisku

Bitcoin vzrostl o 3,79 % za posledních 24 hodin...

Pro hongkongské kryptoburzy se blíží konečný termín pro podání žádosti o licenci

Kryptoburzy v Hongkongu musí do 29. února požádat o...

Mad Lads‘ Backpack Exchange překračuje objem obchodů 300 milionů dolarů za 24 hodin

Kryptoměnová burza Backpack založená na síti Solana dosáhla hranice...

Americký ministr financí vyzývá federálního regulátora, aby dohlížel na stablecoiny

Janet Yellenová, ministryně financí Spojených států, řekla zákonodárcům, že...