Čo bude ďalej pre bitcoin a ethereum v roku 2023 a 2024: Makro guru Raoul Pal

Share This Post

Čo čaká dve hlavné kryptomeny v budúcom roku? Všetci sú bearish, ale makro guru Raoul Pal vyzerá svetlé zajtrajšky.

Bitcoin a ethereum v roku 2023 a 2024

Generálny riaditeľ spoločnosti Real Vision Raoul Pal hovorí, že rok 2024 bude skvelým rokom pre kryptomeny. Bear market raz skončí a tí, ktorí ho prežijú, zažijú svetlé zajtrajšky.

Pre dve najväčšie digitálne aktíva podľa trhovej kapitalizácie má podľa neho nastať bull market. Svoje názory a predikcie vyjadril v novom rozhovore s krypto influencerom Scottom Melkerom.

Pal súčasné podmienky porovnáva s rokom 2018 pred dosiahnutím dna. Digitálne aktíva by mali v nasledujúcich 18 až 24 mesiacoch zaznamenať významné zisky kvôli rastúcej miere prijatia.

Uviedol:

Akonáhle Fed pivotoval, došlo k úplnej zmene na trhoch. V roku 2018 došlo k takým pádom, aké vidíme teraz, približne 20 až 30-percentné pády. Bolo to ostré, bolo to škaredé [a] všetci boli vydesení, a potom sa stalo, že Fed povedal: „Dobre, prepáčte, áno, vidíme, že sa ekonomické dáta rozpadajú, inflácia klesá, takže zastavíme.“

Nasledoval prudký rast S&P 500, NASDAQ a ďalších aktív. Rastol aj Bitcoin. Generálny riaditeľ spoločnosti Real Vision k tomu hovorí:

Bitcoin za deväť mesiacov urobil asi 300 alebo 400 %, rovnako ako ETH. Takže to boli ohromujúce zisky, ktoré vzišli z prostredia. Vždy som o tom hovoril ako o plážovej lopte držanej pod vodou, pretože trend adopcie stále existuje.

Metcalfeov zákon

Pal hovorí, že Metcalfeov zákon je dôvodom, prečo verí, že BTC a ETH budú v nasledujúcich rokoch opäť žiariť. Metcalfeov zákon hovorí, že hodnota siete priamo súvisí s počtom používateľov.

Poukazuje na to, že je fascinujúce, že napriek bear marketu zostávajú niektoré metriky vysoké, vrátane tej hlavnej, teda počtu používateľov.

V roku 2018 sme zaznamenali oveľa vyšší pokles denných aktívnych používateľov, pretože to bolo v skoršej fáze osvojovania siete… Tentokrát môžeme stavať na tom, čo sme stavali v minulom cykle, uviedol Pal a dodáva:

Takže sme na dlhodobom adopčnom cykle, kde nastupuje Metcalfeov zákon, a to je vec, ktorá riadi exponenciálne zisky. Zakaždým, keď sa dostaneme do tejto situácie, získame nové maximá počas zhruba 18 mesiacov, maximálne dvoch rokov… Takže očakávam, že rok 2023 bude slušne dobrý a rok 2024 bude extrémne dobrý.

Záver

Raoul Pal  predpovedá rast dvoch najväčších kryptomien v roku 2023 a 2024. Hovorí, že ho k tomu vedie predovšetkým rastúci počet používateľov. Túto predikciu si tu určite pripomenieme a vyhodnotíme, do akej miery bol makro guru úspešný.

POZOR: Žiadne uvedené údaje nie sú investičnou radou. Článok slúži výhradne ako informatívny a spravodajský obsah. Pred akýmkoľvek investovaním urobte vlastný research a analýzu, vždy obchodujete len na svoje vlastné riziko. Tím trading11.com dôrazne odporúča individuálne zváženie rizík.

ZDROJ: Dailyhodl.com

Related Posts

ETH ETF byly schváleny, ale Gary Gensler pro ně nehlasoval

Komise pro cenné papíry a burzu Spojených států (SEC)...

Tom Lee – Cena bitcoinu na 150 000 USD v roce 2024

Bitcoin je na dobré cestě k dosažení 150 000...

Ethereum ETF potvrzeno?

Uprostřed rostoucích spekulací o možném schválení burzovně obchodovaného fondu...

Vitalik Buterin zdůrazňuje rizika AI uprostřed otřesů ve vedení OpenAI

Spoluzakladatel Etherea Vitalik Buterin se podělil o svůj pohled...

Kraken zvažuje odstranění USDT v Evropě kvůli novým předpisům

Kryptoburza Kraken zvažuje odstranění podpory pro stablecoin Tether v...

Tether razil další 1 miliardu dolarů – naposledy pomohl bitcoinu vyšplhat se na 73 tisíc dolarů

Tether (USDT), největší stablecoin na světě, vytěžil další 1...