Visa plánuje, že vám umožní automaticky platit účty z vaší kryptopeněženky

Share This Post

Podle platebního gigantu Visa budou moci uživatelé kryptoměn jednoho dne automaticky platit své účty za elektřinu a telefon prostřednictvím svých vlastních kryptopeněženek.

V blogovém příspěvku z 20. prosince navrhl tým vedení kryptografických myšlenek Visa řešení, které by poskytovatelům umožnilo automaticky „vytáhnout“ finanční prostředky z kryptopeněženek uživatelů využívajících Ethereum, aniž by uživatel musel ručně odhlašovat každou transakci.

Automatické platby

Automatické platby jsou v tradičním bankovním světě samozřejmostí a uživatelům umožňují povolit určitým poskytovatelům služeb čerpat z jejich vybraných bankovních účtů na splácení účtů – například předplatné Netflixu apod.

Takový mechanismus není možný pro vlastníky peněženek pro vlastní potřebu, uvedla Visa s tím, že automatizované programovatelné platby, které stahují platby z účtu uživatele v opakujících se intervalech, „vyžadují inženýrskou práci“.

Je to proto, že v peněženkách s vlastní správou je uživatel jedinou osobou, která ovládá soukromé klíče, což znamená, že musí transakce ručně podepisovat, protože „chytrá smlouva nemůže sama o sobě iniciovat transakce“.

Nová peněženka

Ve svém technickém díle Visa uvedla, že automatické opakující se platby prostřednictvím kryptoměn by byly možné prostřednictvím nového typu vlastní peněženky s názvem „delegovatelné účty“, která je založena na konceptu „Account Abstraction“ (AA).

Spoluzakladatel Etherea Vitalik Butering představil koncept v roce 2015, který v podstatě umožňuje, aby byly peněženky založené na Ethereu a chytré smlouvy mimo jiné kombinovány do jednoho účtu.

Prostřednictvím vlastní peněženky nebo delegovatelného účtu založeného na AA tým Visa uvádí, že uživatelské účty by „fungovaly jako chytré smlouvy“, což znamená, že lidé mohou plánovat transakce, aniž by se museli podepisovat a iniciovat každou transakci.

Širší výzkum

Návrh je součástí širšího výzkumu krypto-přátelské firmy zaměřeného na nové cesty pro inovaci blockchainu a na řešení přísných požadavků pevně zakódovaných do transakcí Ethereum.

Tým připouští, že zatímco automatické platby lze relativně snadno integrovat prostřednictvím peněženek hostovaných jinými stranami, jako jsou burzy, to samozřejmě znamená, že uživatel bude muset věřit, že jeho prostředky budou těmito stranami správně spravovány.

To se letos ukázalo jako velké riziko, zejména s ohledem na bankroty FTX , Voyager, BlockFi a Celsius.

Related Posts

Zákazníci FTX varovali před podvodníky, kteří je lákají vrácením majetku

Zkrachovalá kryptoburza FTX přiznala nedávnou záplavu podvodů, které jsou...

Twitterový účet Robinhooda byl hacknut, aby propagoval podezřelý prodej tokenů RBH

Oficiální twitterový účet bezprovizní investiční platformy Robinhood byl napaden hackery,...

Investice rizikového kapitálu do blockchainu nadále klesají

Cointelegraph Research analyzoval všechny obchody a trendy rizikového kapitálu...

Binance zpřísňuje pravidla pro NFT

Podle oznámení z 19. ledna zpřísnila kryptoměnová burza Binance...

Jihokorejský soud nařídil burze Bithumb uhradit škody investorům během výpadku

Sága jihokorejské kryptoburzy Bithumb pokračuje, tentokrát s rozsudkem místních...

Nezákonné krypto transakce dosáhly v roce 2022 historických maxim

Rok 2022 vytvořil rekord v nelegálních transakcích v řetězci....