TOP 5 populárních kryptoměn, které byste raději měli prodat

0

Dnešní článek nebude o top altcoinech, které měly nejlepší zhodnocení za poslední období a ani o altcoinech, které mají velký potenciál na nejbližší roky. Podíváme se na altcoiny, které začínají pomalu vymírat.

Jak si vlastně představit slovo vymírající altcoin? V první řadě jde o minci, která měla ať už od založení, nebo od svého ATH obrovský propad. Obvykle jde o mince, které jsou v 99% ztrátě, případě 96–98%. Ano, takových mincí se najde poměrně dost. Další z charakteristik, které naznačují a které mohou ještě v rané fázi identifikovat, že jde o umírající coin, je nepochybně delistování z burz. Samozřejmě i inaktivita developerského týmu nějak neprospívá altcoinu. Pojďme se tedy podívat na altcoiny, které se nacházely velmi vysoko podle údajů z CMC a momentálně neustále klesají.

1. ARK

ARK byl dlouhodobě jeden z nejznámějších projektů v kryptosvětě a zájem ať už ze strany traderů nebo burz byl enormní. Dokonce několik měsíců patřil k vůbec nejlépe umístěným kryptoměnám podle údajů volume obchodů. Momentálně, až na jednu menší korekci ARK, už téměř 2 roky bez retracementu klesá a nachází se hluboko pod top 100 kryptoměnami. ARK nadále zůstává zalistován na Binance. v případě, že by přišla další vlna delistování, je možné, že bude následovat mezi prvními.

2. NPXS

NPXS je další z altcoinů, který patřil k nejsledovanějším a nejvíce zmiňovaným altcoinům. Ještě nedávno se nacházel na žebříčku mezi nejzajímavějšími mincemi na následující roky s vysokým potenciálem na zisk. Dlouhodobě se obchodoval za několik stovek satoshi. Momentálně je cena jen 1 satoshi a je problém ho prodat v páru s BTC. Jediný optimální způsob nákupu a prodeje je přes jiné altcoiny, například ETH.

3. XVG

V tomto žebříčku nepochybně nemůže chybět Verge. XVG se dlouhodobě držel mezi top kryptoměnami, nejen cenou, ale i využitelností. Koncem roku 2017 byl kolem něj obrovský hype nejen na globální scéně, ale také CZ/SK. Psalo se o něm na téměř každém magazínu a na sociálních sítích patřil mezi nejsledovanější a nejdiskutovanější mince. Momentálně se XVG zrovna nejlépe nedaří. Od svého ATH ztratil téměř 99 % své hodnoty a zájem o tento altcoin každý měsíc slábne.

4. BCN

BCN nebo i Bytecoin je známý také svým projektem, který měl konkurovat kryptoměnám jako BTC, DASH nebo Monero. Delší dobu se držel podobně jako XVG mezi top altcoiny. V roce 2018 sice graf BCN vypadá jako pump and dump coin, ale tento cenový vývoj není zas tak neobvyklý v kryptosvětě. Po delším poklesu se ale vždy vzbudil a rostl. Rok 2019 byl ale pro BCN přímo až zničující. Celý rok bez jediné korekce neustále padal a ze 20 satoshi se propadl na hodnotu kolem 4 satoshi. Jeho ATH z roku 2018 je na úrovni 400 satoshi.

5. ETN

ETN kromě menšího růstu z druhé poloviny roku 2018 nepřevedl na grafu v podstatě nic. Od zalistování na burzy neustále ztrácí na hodnotě a některé burzy tento altcoin delistují. Asi málokterý investor by chtěl vlastnit minci s takovým cenovým vývojem. Projekt sice dobrý, ale nějak se u kryptonadšenců nechytil a jde do zapomnění.

Co číst dál?

[ANKETA] Hlasujte pro nejlepší kryptoměnu za rok 2020 – Která má největší růstový potenciál?

avatar
  Subscribe  
Upozornit na