Tvrdý pád na trhu s kryptoměnami – Bitcoin testuje 30k, Ethereum je stále vysoko

Tvrdý pád na trhu s kryptoměnami - Bitcoin testuje 30k, Ethereum je stále vysoko

Poté, co Bitcoin včera vypadl z rovnoramenného trojúhelníku a prorazil podpůrnou stoupající trendline, dnes pokračuje v pádu. A to i přesto, že hodnota amerického dolaru prudce klesá. Dnes ale klesá úplně všechno. Byl totiž inaugurován nový americký prezident Joe Biden a takové události často dělají vlny na finančních trzích.

Nepromeškejte naše další zpravodajství a přihlaste se k odběru novinek (návod najdete zde). Nezapomeňte nás také sledovat na našem facebooku.

Pro zajímavost, dnes padají i akcie a vzácné kovy. I když ani zdaleka ne tak rychle jako kryptoměny. Volatilita coinů se nicméně dala očekávat.

Může vás zajímat: 3 hlavní důvody, proč dnes Bitcoin po měsíci klesl pod stoupající trendline

Bitcoin testuje silný support, ve hře je i hlubší korekce

Bitcoin za posledních 24 klesl o téměř 7% z cca 35 000 $ na současných 31 000 $. V době psaní tohoto článku je na 10denním minimu a testuje support, který se vytvořil v průběhu ledna. V případě, že se odtud úspěšně odrazíme, to bude bullish signál. Ve hře je i konsolidace na 30 000 dolarech.

Bitcoin v roku 2021
Bitcoin v roce 2021

My jsme však již dříve vylíčili scénář, při kterém dojde k hlubší korekci. Bitcoin totiž ještě shora neotestoval hladinu 20 000 $, o níž se tři roky hovořilo jako o historickém maximu. I naše komunita čtenářů má pocit, že korekce by ještě měla pokračovat. Na hladinách 22-25 tisíc a 18-19 tisíc dolarů jsou obrovské CME gapy a Bitcoin má tendenci takové struktury na grafu vyplnit.

Nicméně z dlouhodobého hlediska je Bitcoin jednoznačně bullish: Přichází cenová exploze Bitcoinu! Dokazuje to chování velryb a institucí na trhu

Altcoiny jsou zatím v pohodě, Ethereum dále konsoliduje pod ATH

Bitcoin se nyní vyloženě trápí. Na ceně 40 000 $ očividně narazil na silnou rezistenci a překonat ji nebude tak jednoduché, jak se na začátku zdálo. Může to trvat týdny, ba i měsíce. Zato altcoiny, to je jiný příběh. Některé kryptoměny mají za sebou skvělý týden a nyní jsou pouze v mírné korekci.

Ethereum nedávno téměř přesně po třech letech překonalo historické maximum. To nové se nachází na hladině 1440 $. Ether sice za poslední dva dny ztratil cca 200 dolarů, ale stále je relativně vysoko, a pokud se drží nad tisícem, stále je ve velmi silném bullrunu.

Ethereum v roku 2021
Ethereum v roce 2021

Rovněž Polkadot je v krásném plusu. Po vytvoření historického maxima na dvaceti dolarech sice o 20% klesl, ale dnes je dokonce opět v zisku. Drží si také čtvrté místo v žebříčku kryptoměn podle kapitalizace a nechce na něj pustit XRP.

Polkadot
Polkadot

Chcete-li nakupovat nějaké kryptoměny, tak teď je dobrý čas. Hlavně je to třeba udělat rozvážně a ne s vidinou rychlých zisků. To se pak většinou člověk pouze zbytečně popálí a ztratí peníze.

Nakupovat doporučujeme přes burzu Binance, která nabízí široký výběr kryptoměn a denně ji používají miliony obchodníků. Vytvořte si účet přes >>> tento odkaz <<< a navíc získáte doživotní slevu 6% na obchodní poplatky.

Současnou situaci na trhu v konotaci s inaugurací Joea Bidena dnes okomentoval náš ekonom Jaroslav. Doporučujeme přečíst si jeho pohled na věc:

Biden inaugurován americkým prezidentem, americký dolar v červených číslech