Cena Etherea se již několik týdnů pohybuje v pásmu 500-650 $ a má za sebou jeden z nejlepších roků v historii této kryptoměny. Pokud ne rovnou ten nejlepší. Během posledních dvanácti měsíců konzistentně předbíhá Bitcoin v cenovém růstu, a také v růstu fundamentálním.
Nepromeškejte naše další zpravodajství a přihlaste se k odběru novinek (návod najdete zde). Nezapomeňte nás také sledovat na našem facebooku.
Ethereum v tomto roce zaznamenalo růst o neskutečných 600% a vše nasvědčuje tomu, že jsme ještě nenarazili na strop.
Ethereum vypadá z fundamentálního hlediska velmi dobře
Počet a objem transakcí na Ethereum blockchainu nikdy nebyl větší. Tato kryptoměna dokonce jako první dosáhla ročního transakčního volume v hodnotě jednoho bilionu dolarů. To znamená, že přes Ethereum síť se přesunuly ETH tokeny v celkové hodnotě jednoho bilionu USD, což je tisíc miliard USD.
Mezi důležité faktory, které způsobily rekordní růst hodnoty Etherea, je i nekončící boom DeFi ekosystému, do kterého se nalilo téměř patnáct miliard dolarů. Na začátku roku to přitom bylo „pouhých“ $700 milionů.
Velmi dobře pokračuje i vývoj samotné platformy. 2nd layer scaling řešení v roce 2020 zaznamenala velké úspěchy a samotné jádro Ethereum blockchainu prochází zajímavým vývojem. Před dvěma týdny byla spuštěna část nové platformy Ethereum 2.0, která nahradí současný PoW chain. My jsme to sledovali v přímém přenosu. Pokud chcete vědět o ETH 2.0 více, určitě se podívejte záznam z našeho streamu:
(A přihlaste se na odběr kanálu BitLink, ať vám neujde naše zpravodajství.)
Pojďme se tedy podívat na tři metriky z trhu, které naznačují, že by tato kryptoměna v nejbližších týdnech mohla dosáhnout historického cenového maxima.
Ethereum odchází z burz, což snižuje likviditu
V posledních letech jsme svědky docela zajímavého fenoménu. Zatímco většina lidí se řídí heslem „not your keys, not your Bitcoins“ a nenechávají své BTC na burzách, v případě Etherea se toto pravidlo dodržuje mnohem laxněji. To naznačuje, že většina investorů nemá zájem o dlouhodobý HODL a Ethereum nakupovali proto, aby ho za pár dní či měsíců prodali.
V září se to ale začalo otáčet a Ethereum od té doby z burz pomalu ubývá. Nejvíce citelný byl tento trend v listopadu, kdy v průběhu jediného dne největší burzy opustilo až 3 000 coinů. To snižuje likviditu trhu a zvyšuje volatilitu. Tzn., že Ethereum nyní může snadněji růst, ale i padat.
Předtím, než se Bitcoin vydal na své rallye a dosáhl historického maxima, jsme zaznamenali velký odliv BTC z burz. Na Ethereu se nyní děje něco podobného, což naznačuje, že možná přichází rallye.
Chcete se svézt na růstové vlně Etherea a vydělat slušný balík? Doporučujeme nakupovat přes burzu Binance, která nabízí široký výběr coinů a nejlepší služby na trhu. Vytvořte si účet ještě dnes přes >>> tento link <<< a získáte navíc slevu 5% na obchodní poplatky.
Za jakou cenu se nejvíce vyplatí nakupovat? Přečtěte si naši nejnovější technickou analýzu Etherea.
Cenové premium na futures trzích naznačuje, že profesionální tradeři očekávají růst Etherea
Profesionální tradeři při obchodování většinou používají deriváty. Velmi oblíbené jsou hlavně futures kontrakty s datem expirace. Z ceny těchto kontraktů lze vyčíst hodně o samotném aktivu, ze kterého jsou derivované.
V bullish trhu se futures většinou obchodují za cenové premium ve výši 1,5%. Na začátku měsíce v případě Ethereum futures bylo až 4,5%, od té doby jsme zaznamenali velký propad této metriky. Nakonec se však stabilizovala okolo hodnoty 2,5%, což naznačuje, že tradeři zůstávají nadále bullish a očekávají růst.
Může vás zajímat: Víme, proč cena Waves najednou vzrostla o 200% a bude v tom pokračovat
Objemy na spotových trzích opět začínají růst
Ethereum se na klasických směnárnách nejvíce obchodovalo v posledních listopadových týdnech. V prosinci obchodní aktivita trochu ustala a začali jsme nabírat nepříjemný klesající trend. Spolu s objemy klesala i cena, ale v posledních dnech se tento trend zastavil.
Vyšší objemy indikují, že o Ethereum je podstatně větší zájem a odliv coinů ze směnáren spolu s rostoucí cenou ukazuje, že většina lidí nyní nakupuje.
Decentralizované kryptoměny jako Ethereum jsou dnes důležitější než kdykoliv předtím. Ve světě, kde je pro vlády každý potenciální zločinec a kde soukromí nic neznamená, potřebujeme projekty jako Ethereum, aby vzaly moc z rukou úzké skupiny lidí, kteří řídí nejmocnější instituce světa.
Firma MicroStrategy si nakonec půjčila $650 milionů, jde kupovat Bitcoin