Velké změny na DeFi trhu – Uniswap

1
Velké změny na DeFi trhu - Uniswap

DeFi sektor i v listopadu pokračuje v růstu. V tomto ekosystému je dnes uzamčených více než 14 miliard dolarů. To je obrovský rozdíl oproti necelým 700 milionům z ledna 2020. V posledních dvou měsících byla na prvním místě decentralizovaná burza Uniswap, která jako první překonala tři miliardy. Růstu tohoto DEXu z velké části pomohly masivní odměny pro poskytovatele likvidity na čtyřech největších obchodních párech. To však skončilo a Uniswap se pořádně propadl.

Nepromeškejte naše další zpravodajství a přihlaste se k odběru novinek (návod najdete zde). 

Může vás zajímat: EXPERT blog: Co se stane, až Bitcoin dosáhne ATH? Takto se změní svět v roce 2021

Po skončení yield farmingu na Uniswapu konkurenční DEXy ucítily příležitost a snaží se přilákat investory

Před třemi dny jsme vás informovali, že UNI farming skončil. Za poslední dva měsíce poskytovatelé likvidity na čtyřech největších obchodních párech – WBTC / ETH, DAI / ETH, USDC / ETH a DAI / ETH, dostávali kromě poplatků i UNI tokeny. Během dvou měsíců se mezi těmito čtyřmi pooly rozdělilo až 5 milionů UNI.

defipulse

Po skončení podpůrného programu z Uniswapu zmizelo více než 50% likvidity. Kapitalizace burzy v průběhu jednoho dne klesla ze tří miliard na $1,5 miliardy a aktuálně je to „pouze“ $1,3 miliardy. To z Uniswapu dělá pátý největší projekt na trhu, velmi rychle ale může klesnout ještě níže a upadnout do zapomnění.

Konkurence totiž nespí a ostatní DEXy se nyní snaží přilákat poskytovatele likvidity. Sushiswap nedávno oznámil podporu přesně pro ty čtyři obchodní páry, které donedávna podporoval Uniswap. S miliardovou likviditou je na šestém místě a dýchá bývalému lídrovi trhu na krk.

Samotný UNI token však na konec yield farmingu zareagoval pozitivně a za poslední týden jeho hodnota vzrostla o 33%.

1h UNI / USD - Coinbase
1h UNI / USD – Coinbase Uniswap

Komunita okolo Uniswapu navrhuje nový podpůrný program

Budoucnost Uniswapu nyní vypadá všelijak, komunita se ale nevzdává a vytvořila návrh na obnovení podpory pro čtyři zmiňované páry. Tentokrát ale poskytovatelům likvidity poskytne poloviční odměny. Pokud se návrh schválí, v průběhu jednoho měsíce se rozdistribuuje dalších 1,25 milionu UNI tokenů – přibližně 4% současné zásoby mincí v oběhu.

Je ovšem otázkou, zda návrh projde schvalovacím procesem. Od září, kdy burza prošla do plně decentralizovaného módu, se objevily dva návrhy, ale ani jeden nezískal potřebných 40 milionů hlasů.

Sledujte nás na facebooku, protože vás rozhodně budeme informovat o dalším průběhu Uniswap dramatu.

Americká masmédia spustila koordinovaný útok proti Bitcoinu! Vytáhla zase tytéž argumenty

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Milan Recent comment authors
  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Milan
Host
Milan

Tak za necelý rok wauu,