EXPERT blog: Co se stane, až Bitcoin dosáhne ATH? Takto se změní svět v roce 2021

0
EXPERT blog: Co se stane, až Bitcoin dosáhne ATH? Takto se změní svět v roce 2021

Bitcoin se v posledních dnech pohybuje těsně pod hranicí 18 000 USD. Jsme tak pouze 2 000 dolarů od překonání předchozího ATH. Logicky se tak nabízí otázka, co se bude dít po proražení předchozího maxima. Dnes se na toto téma podíváme podrobněji.

Nepromeškejte naše další zpravodajství a přihlaste se k odběru novinek (návod najdete zde). Nezapomeňte nás také sledovat na našem facebooku.

Poučení z minulosti

Pokud chceme zjistit, co se může dít po překonání předchozího ATH, musíme se podívat na to, co se dělo v minulosti. To je totiž jedna z mála nápověd, na kterou se dá do jisté míry spolehnout.

Nicméně minulost se nikdy nemůže brát jako jednoznačný indikátor, ale pouze jako možnost toho, co se odehraje. Fundamentální změny na trhu totiž mohou proměnit dynamiku vývoje cen v kryptoměnách.

Dnes se podíváme na tři různé druhy kryptoměn. A také se pokusíme predikovat, jak by mohl vypadat trh po překonání ATH.

Zhlédněte taktéž náš stream, který začal dnes ve 20:00, a přihlaste se k odběru kanálu Bitlink:

Bitcoin

U Bitcoinu je situace v podstatě nejjednodušší. Bitcoin bude nadále těžit z toho, že je jedinou kryptoměnou, která se dostala do veřejného povědomí. Bitcoin zná každý. Od malých dětí po babičky a dědečky.

Bitcoin je tak jasným reprezentantem kryptoměnového světa a jedinou kryptoměnou, ke které se upírá většina investorů. Jak je vidět na zprávách z institucionálního světa, tak se radikálně mění složení investorů do BTC.

Už jsou pryč časy, kdy byl BTC výsadou geeků a nerdů. Bitcoin je znám mezi širokou společností a zároveň do něj nově investují i velké společnosti a finanční instituce. Ty drží většinu světových financí, a tudíž mají obrovskou sílu a mohou (a pravděpodobně také vyženou) vyhnat cenu na nové výšiny.

Dle odhadů je v kryptu přibližně 100 milionů lidí. V následujícím cyklu se dá odhadovat, že se toto číslo bude násobit. Odhady nově příchozích se pohybují okolo 300 milionů nových uživatelů.

Jak je vidět na grafu z roku 2016 – 2017, po překročení ATH nabral cenový pohyb nebývalou rychlost. Za jeden rok vzrostla cena přibližně o 1800 %. Podobný scénář se dá očekávat i nyní. V průběhu roku samozřejmě také přišly strmé korekce. Ty se obvykle pohybovaly okolo 30 – 40 %.

DeFi horečka

Pokud se podíváme obecně na altcoiny, jejich cena po překonání ATH u BTC rostla raketově. Za stejné období vyrostla celková kapitalizace altcoinů přibližně o 60 000 %. To je radikální růst, který se již opakovat nebude.

Opakovat se nebude proto, že v prostoru už prostě není tolik příležitostí, jako bylo minulý cyklus. Altcoiny a jejich hodnoty prakticky nikdo neznal, a to se změnilo. Dnes tak můžeme očekávat radikálnější vzestup, ale ne o desítky tisíc procent.

U altcoinů je potřeba vyčlenit dvě kategorie, které si s velkou pravděpodobností povedou dobře. Prvním odvětvím je Defi. Decentralizované finance jsou žhavým tématem a odvětvím, které přináší doopravdy využívané služby.

Mince Defi mají dohromady kapitalizaci okolo 17 miliard dolarů. A zde se dá očekávat největší nárůst. Ten bude plynout právě z užitnosti samotné technologie. Ačkoliv Defi projekty v posledních týdnech zažily poměrně radikální korekci, dá se očekávat, že v rámci cyklu si povedou velmi dobře.

Může vás zajímat: Ethereum 2.0 má problém! Pokud se rychle nenajde 420k ETH, tak…

Souboj smart chainů

Další důležitou oblastí altcoinů budou tzv. smart chainy. To jsou v podstatě chytřejší verze blockchainů, jako je například Ethereum. Chytré blockchainy podporují smart kontrakty, na kterých vznikají decentralizované aplikace, kam patří i Defi.

Ethereum je nyní jediným opravdu úspěšným projektem mezi smart chainy. To se např. projevuje ve vysokých poplatcích za transakce. Při interakci se smart kontrakty (např. Uniswap) poplatky dosahují běžně na 4 – 5 dolarů.

To ukazuje, že již nyní je Ethereum přetížené a že zde vznikne velký souboj o to, které chytré blockchainy budou sloužit jako podkladová technologie pro decentralizované aplikace. V této kategorii mezi sebou bude soutěžit opravdu vysoké množství projektů.

Momentálním lídrem této oblasti je jednoznačně Ethereum, kterému ovšem roste silná konkurence. V tomto ohledu bude důležité sledovat projekty Ethereum, Cardano, Polkadot, Cosmos (a celý tendermint ekosystém), Algorand nebo Dfinity, které má teprve přijít na trh.

ANALÝZA: Situace se zhoršuje a zlato opět roste! Slouží v této krizi jako bezpečný přístav?

Závěr

Po potvrzeném překonání předchozího ATH u BTC se dá očekávat rychlejší postup bull runu. Přijde manická fáze, kdy se do trhu budou postupně hrnout ti, kteří ještě nemají v prostoru investici.

Tento cyklus bude specifický vstupy ze strany institucí. Ty budou investovat primárně do BTC či ETH, které již fungují, a ukazuje se, že se jedná o spolehlivé a decentralizované sítě.

Mezi altcoiny budou nejsilnější oblastí decentralizované finance a zároveň proběhne souboj o to, který blockchain se stane dominantní platformou pro aplikace z blockchainového světa.

Mohlo by vás také zajímat:

TOP 5 krypto vychytávek z Aliexpressu, které nesmí chybět pod stromečkem

avatar
  Subscribe  
Upozornit na