Ethereum 2.0 má problém! Pokud se rychle nenajde 420k ETH, tak…

Ethereum 2.0 má problém! Pokud se rychle nenajde 420k ETH, tak...
Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

Vývojáři z Ethereum Foundation stanovili jasné podmínky pro spuštění platformy Ethereum 2.0. Přesně týden před “dnem D” musí být připraveno 16 384 validátorů. 1 validátor musí stakovat 32 ETH, což znamená, že na bezpečné spuštění je potřebných 524 288 ETH, které by při současné ceně na burze stály cca 250 milionů dolarů.

Nepromeškejte naše další zpravodajství a přihlaste se k odběru novinek (návod najdete zde). Nezapomeňte nás také sledovat na našem facebooku.

Může vás zajímat: Ethereum 2.0 – Jak dlouho se ještě bude dát těžit na grafických kartách?

Nedostatek Etherea na 2.0 Beacon Chainu může oddálit spuštění sítě

Spuštění Beacon Chainu je momentálně stanoveno na 1. 12. 2020. Samozřejmě za předpokladu, že 23. 11. bude přichystán dostatečný počet validátorů. Momentálně to nevypadá moc nadějně. Podle dat z Launchpadu od Ethereum Foundation je v nové síti přibližně čtvrtina požadovaného počtu mincí.

Chybí téměř 420 000 ETH a komunita má na vytváření validátorů už pouze čtyři a půl dne. Pokud se do té doby nenasbírá dostatečný počet, datum spuštění Ethereum 2.0 Beacon Chainu se začne oddalovat.

StormGain

Vývojáři nespecifikovali, jaký způsobem bude probíhat tento mechanismus, ale tipujeme, že nechtějí ztrácet čas a platformu spustí přesně týden po dosažení kritické hodnoty.

Ethereum 2.0 uzamčeno Ethereum
Ethereum 2.0 uzamčené ETH mince https://launchpad.ethereum.org/

Ředitel produktu americké banky: Bitcoin dosáhne 318 000 $ v roce 2021

Velký závazek pro první validátory

Je dost pravděpodobné, že mnoho klíčových hráčů bude čekat na poslední chvíli. Po uzamčení mincí ve validátorském smart kontraktu už totiž není cesty zpět. S coiny nebude možné hýbat až do přechodu do fáze 1.5, kdy se ze současného blockchainu stane shard. Vývojáři tvrdí, že to přijde v roce 2021, ale vývoj se může snadno prodloužit o jeden či dva roky. Jde tedy o velký závazek.

Validátoři ale budou za svou oběť odměněni celkem slušným ziskem. Odhaduje se, že dostanou 5 – 15 % ETH navíc každý rok.

Máte chuť vytvořit si vlastní validátorský node? Skvělé! Potřebujete na to 32 ETH (současná hodnota cca 15 000 $) a samozřejmě alespoň nějaké technické dovednosti. Doporučujeme začít na Ethereum 2.0 Launchpadu.

Mohlo by vás také zajímat:

Ethereum 2.0 již v prosinci – Zde je vše, co potřebujete vědět

PrimeXBT Bitcoin Skupina
Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.