Americká masmédia spustila koordinovaný útok proti Bitcoinu! Vytáhla zase tytéž argumenty

0
Americká masmédia spustila koordinovaný útok proti Bitcoinu! Vytáhla zase tytéž argumenty

Bitcoin za poslední rok předvedl rallye, jaké jsme neviděli minimálně tři roky. Z březnového minima 3700 $ se vyšplhal až na současných 18 300 $ a navzdory masivnímu tlaku medvědů nezaznamenal jedinou větší korekci. Od začátku krize jsme svědky jednoznačného bullish momenta. Bitcoin svými zisky překonal růst zlata, stříbra, akciových indexů a dokonce i nejziskovějších akcií technologických firem.

Nepromeškejte naše další zpravodajství a přihlaste se k odběru novinek (návod najdete zde). Nezapomeňte nás také sledovat na našem facebooku.

Média po celém světě si konečně začínají všímat, že se něco děje. V USA dnes krátce po sobě vyšly dva články plné dezinformací o této kryptoměně. Bezpečně můžeme napsat, že mainstreamové plátky momentálně šíří FUD. A jsme zvědaví, jak dlouho bude trvat, než otočí svůj přístup a začnou šířit FOMO.

The Financial Times – opět staré otřepané argumenty

Na mediální útok na Bitcoin jako první upozornil Timothy Peterson na svém Twitteru. Zpravodajský portál The Financial Times na Bitcoin upozornil v článku s názvem „The Elusive promise of Bitcoin“ (ve volném překladu něco jako nemožný / nepolapitelný / iluzorní příslib Bitcoinu). Autor se v něm zaměřil hlavně na volatilitu a prohlásil:

„Status této kryptoměny jako bezpečného přístavu pro investory je pouze teoretický. […] Neexistují žádné fudamenty, na kterých můžeme stanovit hodnotu Bitcoinu. Jeho aktuální cena pouze reflektuje částku, kterou jsou za něj ochotni zaplatit lidé.“

Je smutné, že tito pseudoexperti se ani za dvanáct let nedokázali poučit a opět omílají tytéž chybné argumenty. To, že hodnotu Bitcoinu nelze odhadnout tradičními způsoby, neznamená, že Bitcoin nemá žádnou reálnou hodnotu. Ostatně, i šéf Fedu Jerome Powell se v roce 2019 o Bitcoinu vyjádřil jako o digitálním zlatě.

Článek od The Financial Times však nebyl zcela negativní. Autor nezapomněl podotknout, že Bitcoin v poslední době zaznamenal důležitou mainstreamovou adopci. Vzpomíná CME options trh a novou platformu pro obchodování kryptoměn od PayPalu.

Přečtěte si náš EXPERT blog: Co se stane, až Bitcoin dosáhne ATH? Takto se změní svět v roce 2021

(Článek pokračuje pod odkazem)

EXPERT blog: Co se stane, až Bitcoin dosáhne ATH? Takto se změní svět v roce 2021

Bitcoin za svůj úspěch může vděčit centrální bance?

V článku se také zmiňuje, že cena Bitcoinu může v budoucnu růst díky slábnoucímu dolaru.

„Fed v této krizi odvedl skvělou práci a naplnil potřeby světa po dolarech. Investoři se tak cítili bezpečně a část svých portfolií vložili i do Bitcoinu. Takže proponenti kryptoměn mohou za úspěch svého trhu děkovat centrální bance.“

Přesně tak. Hodnota Bitcoinu roste díky slábnoucímu dolaru. Investoři už americké měně přestávají věřit a hledají alternativy. Takže děkujeme Fedu, že tak znehodnotil svou měnu. Celý rok jako papoušci opakujeme, že neomezený Quantitative easing je nejlepší palivo pro růst kryptoměn.

Ostatně, pokud by centrální banky hrály fér a nekradly lidem peníze přímo z kapsy či bankovních účtů neustálým znehodnocováním svých měn a finančními krizemi, existence Bitcoinu by byla úplně zbytečná.

Včera jsme komentovali aktuální situaci na trhu s kryptoměnami. Mrkněte na náš stream, a pokud se vám líbí, přihlaste se k odběru našich videí. Děkujeme 🙂

FOX: Bitcoin nemá žádné využití, je to masivní pyramida

O dvě hodiny později vyšel článek o Bitcoinu i v byznys sekci FOXu. V tomto plátku autor v podstatě shrnul vyjádření všech Bitcoin haterů, jako jsou Peter Schiff, Ray Dalio a Nouriel Roubini.

Pokud bude Bitcoin dále stoupat, vláda vám ho zakáže! – tvrdí legenda Ray Dalio 

Cituje například Schiffovo vyjádření:

„Neexistuje žádné reálné využití pro Bitcoin. Vše, co můžete dělat s Bitcoinem po koupi, je prodat ho někomu jinému. Je to masivní pump-n-dump schéma.“

Zapomněli ale podotknout, že každá jedna Schiffova predikce ohledně Bitcoinu nakonec selhala, včetně té poslední, v níž tvrdil že Bitcoin ze zářijových 10 000 $ padne zpět na 300 $, zatímco zlato půjde vysoko nad své historické maximum. Stal se přesný opak.

Bitcoin zničil zlato, ale Peter Schiff ho opět označil za bublinu

V podobném duchu se nesl i zbytek článku. „Bitcoin je bublina, ruce pryč, nemá žádnou hodnotu apod.“

Mezitím na trhu s kryptoměnami letos nerostl pouze Bitcoin. Ethereum za poslední měsíce zaznamenalo masivní nárůst hodnoty. Myslíte si, že v tomto bullrunu udělá více procent? Mrkněte na náš článek:

Ethereum překonalo 500 $ – Je v bullrunu lepší investice než Bitcoin?

avatar
  Subscribe  
Upozornit na