Ethereum překonalo 500 $ – Je v bullrunu lepší investice než Bitcoin?

0
Ethereum překonalo 500 $ - Je v bullrunu lepší investice než Bitcoin?

Trh s kryptoměnami i dnes pokračuje v růstu, ale Bitcoin je tentokrát na druhé koleji. Se ziskem 3,5% se sice přehoupl nad 18 000 $, ale majitelé ETH mají větší důvod k oslavě. Tato kryptoměna poprvé po 2,5 letech překonala magických 500 $ a za posledních 24 hodin zvýšila svou hodnotu o 8%. Podobně jsou na tom i další altcoiny jako XRP (+ 8%), LTC (+ 9%) či Polkadot (+ 18%).

Nepromeškejte naše další zpravodajství a přihlaste se k odběru novinek (návod najdete zde). Nezapomeňte nás také sledovat na našem facebooku.

EXPERT blog: Co se stane, až Bitcoin dosáhne ATH? Takto se změní svět v roce 2021

Ethereum za poslední rok vytvořilo větší zisk než Bitcoin

Ethereum v tomto roce opravdu sviští. Za posledních 12 měsíců zaznamenalo podstatně větší zisky než samotný Bitcoin. Pokud jste v listopadu 2019 nakupovali Ether, vydělali jste na něm téměř 250%. V případě Bitcoinu je to více než 150%.

Bitcoin vs. ethereum
Bitcoin vs. Ethereum
  • Bitcoin – oranžová
  • Ethereum – modrá

Nejen Bitcoin, ale i Ethereum má očividně obrovský růstový potenciál. Známý analytik Michaël van de Poppe na stránce cointelegraph.com argumentoval, že nás čeká nová altcoinová sezóna, v níž může daleko překonat své nynější historické maximum (1400 $). Za realistický vrchol pro Ethereum v nadcházejícím bullrunu označil hladinu 20 000 $.

Alex Saunders, CEO společnosti Nugget’s News, víceméně souhlasí s tímto názorem. Nedávno prohlásil, že Ethereum překoná své historické maximum do konce příštího roku.

Proč může mít Ethereum větší růstový potenciál než Bitcoin?

Ve prospěch kryptoměny Ethereum hrají silné fundamenty. Tento coin je poháněn vpřed poptávkou i po dalších projektech, které na platformě fungují. DeFi boom z první poloviny 2020 rozhodně přispěl k rostoucí kapitalizaci ETH.

Tento pozitivní efekt se určitě znásobí poté, co Ethereum Foundation konečně dokončí slibovanou platformu Ethereum 2.0 a komunita se rozhýbe, aby na ni přešla. Fáze 0 má být spuštěna již 1.12.2020, pokud majitelé mincí vytvoří dostatečný počet validátorských nodů potřebných pro bezpečné spuštění sítě. Aktuálně stále chybí více než 400 000 ETH.

Vitalik Buterin: Ethereum 2.0 zvládne 100 000 transakcí za sekundu

V dalších fázích se přidá Sharding či plasma a DeFi ekosystém nebude omezen slabým výkonem současného blockchainu. Poptávka po ETH bude růst, což určitě vyžene cenu této kryptoměny do stratosféry.

Je Ethereum lepší kryptoměna než Bitcoin? Těžko říct. Jde o diametrálně odlišné projekty s rozdílným přístupem. Zatímco Bitcoin je konzervativní, na Ethereu probíhají všechny inovace. Oba systémy mají šanci uspět. Predikovat ale, který coin v nejbližších měsících či letech udělá větší zisk, je téměř nemožné.

Mohlo by vás také zajímat:

TOP 3 altcoiny, které musíte držet v tomto bullrunu

avatar
  Subscribe  
Upozornit na