EXPERT blog – 4 důvody, proč Bitcoin do 7 dnů dosáhne historického maxima

EXPERT blog - 4 důvody, proč Bitcoin do 7 dnů dosáhne historického maxima

Zostáva do konca 50 % zľavy na všetky naše produkty

Dnes cena BTC poprvé za téměř tři roky dosáhla hodnoty 18,800 dolarů. Bitcoin je na dobré cestě dosáhnout nové ATH, což potvrzují i ​​následující důvody:

  • rostoucí institucionální poptávka,
  • snížený prodejní tlak,
  • spotová rally na trhu,
  • překonávání rezistencí.

Čtěte také: Ethereum překonalo 500 $ – Je v bullrunu lepší investice než Bitcoin?

Bitcoin zaznamenává snížený tlak na prodej

Aby mohli držitelé bitcoinu prodávat, musí nejprve vložit BTC na burzy. Pokud poklesnou devizové rezervy BTC, často to naznačuje, že na trhu je nízký tlak na straně prodeje.

Podle údajů společnosti Glassnode poklesl meziroční bitcoinový zůstatek na burzách o 18%. Analytici firmy zabývající se analýzou trhu uvedli, že likvidita bitcoinu pokračuje v klesající trajektorii.

Tento trend je významný, protože ukazuje, že není téměř žádná chuť prodávat Bitcoin při současné cenové hladině, a to i přes nárůst z 3,600 na 18,700 dolarů za osm měsíců.

BTC držen na burzách
BTC držený na burzách

Institucionální poptávka roste

BTC je nyní institucionálním aktivem a má potenciál se vyvíjet. Digitální měny se stávají běžnými platebními možnostmi, což je pro BTC hlavním pozitivním faktorem.

Pokud vezmeme v úvahu institucionální trendy, rok 2021 bude pro Bitcoin pravděpodobně stejně dobrý nebo dokonce lepší než rok 2020.

Čtěte také: Burza OKEx po měsíčním mlčení oznámila, kdy umožní výběry kryptoměn

Trh je řízen spotem uprostřed krize na straně prodeje

Bitcoin vykazuje známky krize likvidity na straně prodeje. Výkonnost bitcoinu během posledních dvou čtvrtletí vypovídala o zjevném nedostatku prodejců na trhu. Zejména po halvingu, ke kterému došlo v květnu, je klesající prodejní tlak na BTC pozoruhodným pozitivem.

Spotová nabídka je však stále na čele. Spotový trh s deriváty je důležitý, protože umožňuje obchodníkům využívat vysoký pákový efekt. Když je futures trh veden býčím rally, stoupající trend je citlivý na velké pohyby cen.

Překonávání rezistencí

Naposledy se Bitcoin propadl z 18,500 dolarů na zhruba 17,200 dolarů, pár minut po dosažení dvouletého maxima.

Prudké odmítnutí ukázalo, že velké množství objednávek na prodej bylo podáno nad 18,500 dolarů. Prolomení nad 18,500 dolarů ale potvrzuje, že na trhu existuje dostatečná hybná síla pro překonání rozhodujících víceletých úrovní odporu.

Nepromeškejte naše další zpravodajství a přihlaste se k odběru novinek (návod najdete zde). Nezapomeňte nás také sledovat na našem facebooku.

Mohlo by vás také zajímat:

TOP 5 krypto vychytávek z Aliexpressu, které nesmí chybět pod stromečkem