UNI je nejcennější DeFi token na trhu – Udělá další 1000% zisk?

UNI je nejcennější DeFi token na trhu - Udělá další 1000% zisk?

Zostáva do konca 50 % zľavy na všetky naše produkty

Token Uniswap se stal nejvíce kapitalizovaných tokenem DeFi a zařadil se mezi deset největších kryptoměn. Token vedoucí decentralizované burzy Uniswap tento týden vzrostl o téměř 50 % a zařadil UNI do pozice osmé největší kryptoměny s kapitalizací 17,4 miliardy dolarů.

Messari v současnosti zařazuje UNI jako druhé největší aktivum založené na éteru, čímž porazil společnost Chainlink o téměř 50% svojí kapitalizací. UNI se 5. března probojoval do top 10 a stal se prvním tokenem DeFi Dapp, který toho dosáhl. Cena UNI se v současnosti pohybuje na hladině okolo 33 $.

Čtěte také: Tato kryptoměna je skrytý poklad a mělo by ji obsahovat každé krypto portfolio!

UNI / USD
UNI / USD

Kromě toho se do každé peněženky, která interagovala s DEXem, od září 2020 odeslalo 400 tokenů. Během psaní tohoto článku má 400 UNI hodnotu 13 200 $.

Vstup společnosti UNI do top 10 kryptoměn následuje po rekordním objemu obchodů na burze. V únoru se konaly čtyři po sobě jdoucí rekordy týdenního obchodování Uniswap. To vyvrcholilo měsíčním maximem v objemu 31,9 miliardy dolarů.

Čtěte také: DOPORUČUJEME! MyEtherWallet – peněženka pro Ethereum, ERC-20 tokeny a DeFi Dapps

Uniswap objemy začínají klesat

Zdá se však, že řada týdenních rekordních objemů Uniswapu skončila. Sedmidenní objem je momentálně na úrovni 6,4 miliardy dolarů. To je pokles o 25% ve srovnání s 8,6 miliardami z minulého týdne. I navzdory retracementu objemu představuje Uniswap polovinu všeho obchodu na DEX-ech poháněných éterem.

Nárůst UNI přichází i uprostřed rostoucích spekulací na téma upgrade Uniswapu na V3. Vývojář společnosti Yearn Finance Andre Cronje 4. března spekuloval, že nedávný nárůst aktivity na sociálních sítích od vedoucího vývojáře Uniswap Haydena Adamse může naznačovat, že nová verze přijde již brzy:

Mohlo by vás také zajímat:

Ethereum DEXy na vzestupu! V roce 2021 zpracovaly více transakcí než v celé historii

Nepromeškejte naše další zpravodajství a přihlaste se k odběru novinek (návod najdete zde). Nezapomeňte nás také sledovat na našem facebooku.