Úřady v Pákistánu se podle místních zpráv rozhodly zabavit tisíce bankovních účtů patřících investorům, jenž jsou využívány k obchodování s kryptoměnami!
Podle místních médií se tyto účty údajně používaly k uskutečňování transakcí v hodnotě téměř 300 000 dolarů prostřednictvím kryptoburz včetně těch největších platforem.
Přečti si také: Kryptoskeptická americká senátorka zkritizovala kryptoměny – komunita jí okamžitě řekla své!
Úřady v Pákistánu nevítají obchodování s kryptoměnami
Více než 1 000 bankovních účtů bylo zmraženo pákistánskou Federální vyšetřovací agenturou (FIA). Orgán jednal na žádost Centra počítačové kriminality (CCRC) v Islámábádu, informoval pákistánský zdroj The Observer.
Úředníci tvrdí, že účty byly využity ke zpracování transakcí v celkové hodnotě 51 milionů pákistánských rupií (okolo 300 000 amerických dolarů). Tyto osoby uskutečnili platby na mnoha kryptoburzách, mezi nimiž jsou známé platformy jako Binance či Coinbase.
Zdroj připomíná svým obyvatelům, že státní banka Pákistánu (SBP) zakázala nákup a prodej kryptoměn již v dubnu 2018.
Pokud chceš obchodovat nebo jen nakupovat kryptoměny, doporučujeme ti použít burzu Binance. Nemáš ještě účet na Binance? Vytvoř si jej nyní přes >>> slevový odkaz <<< a získáš doživotní slevu na poplatky při obchodování.
V zemi chybí zákony, lidé si hledají jinou cestu
Navzdory zákazu a odmítavé politice se však kryptoměny jako Bitcoin či Ethereum těší rostoucí popularitě mezi investory v zemi. Podle odhadu z nedávno zveřejněné zprávy Federace pákistánské obchodní komory (FPCCI) vlastní občané kryptoměny v hodnotě více než 20 miliard dolarů .
Na nedávné tiskové konferenci předseda FPCCI Nasir Hayat Magoon poznamenal, že odhad kryptoměn, které občané země údajně vlastní, je založen na „obyčejném průzkumu, který nepřinesl skutečné výsledky. Ve skutečnosti může být reálný součet digitálních aktiv mnohem vyšší, než se úřadům může zdát. Mnozí Pákistánci totiž kupují mince prostřednictvím sofistikovaných peer-to-peer transakcí, které zůstávají ve většině anonymní.
Nasir Magoon také vyzval vládu, aby zavedla příslušné regulace a usnadnění transakcí souvisejících s kryptoměnami a poukázala na to, že regionální soupeř, Indie, již podnikl kroky k implementaci některých pravidel pro toto odvětví. Jeho sdružení doporučuje přijetí právního rámce v souladu s pokyny vydanými mezinárodními organizacemi, jako jsou FATF či MMF.
Mohlo by tě zajímat:
Elon Musk s Dogecoinem nedá klid – je prý zásadně lepší než cokoli jiného, co viděl
Burza Binance finalizuje významný krok v úsilí o globální přijetí kryptoměn
Společnost MicroStrategy opět nakupovala Bitcoin – tentokrát za 94,2 milionu USD!