Všechno padá, trading boti ale nadále profitují – Aktuální propad nebyl výjimkou

Všechno padá, trading boti ale nadále profitují - Aktuální propad nebyl výjimkou
Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

Květen není pro kryptoměny ani zdaleka růžový, a už vůbec ne zelený. Od začátku měsíce sledujeme čím dál hlubší propady Bitcoinu, které jsou způsobeny několika zprávami a událostmi. Olej do ohně úspěšně přilévá i Elon Musk. Nicméně všechny tyto propady zvyšují volatilitu trhu, což hraje do karet trading botům, kteří jsou aktuálně tahouny portfolia.

Mohlo by vás také zajímat: ANALÝZA – Bitcoin (BTC) otestoval klíčovou úroveň, co teď?

I navzdory propadu profitují

Trading boti jsou při vhodných nastaveních velmi efektivní. Vyhovuje jim zvýšená volatilita směrem nahoru i dolů, přičemž na lopatky je teoreticky dokáže položit monotónní pohyb do jedné strany. To však není tento případ, kdy celý trh s kryptoměnami má sice dominantní směr dolů, ale po každém propadu přijdou dostatečně velké pullbacky směrem nahoru, které umožní robotům stále fungovat.

O fungování robotů a o tom, jak si je můžete nastavit, jsem napsal V TOMTO NÁVODU. Využívám roboty od TradeSanta, přičemž registrace je bezplatná a máte 3 dny zkušební lhůtu, na jejímž konci se můžete rozhodnout, zda si zakoupíte předplatné botů na delší dobu.

Bitcoin od začátku května padl o přibližně 30%, zatímco portfolio, které mají k dispozici roboti, stouplo na hodnotě o přibližně 16%. Rozdíl mezi klasickým “HODLováním” Bitcoinu a trading boty je tedy 46%, což je na 2 týdny skutečně dost. Je ovšem nutno zdůraznit, že dominance Bitcoinu výrazně klesá, tím pádem altcoiny mohou vůči USD klesat pomalu, respektive držet si hodnotu. Ty lepší svou hodnotu vůči USD dokonce zvyšují. Klíčovým prvkem je zde ale výběr vhodných altcoinů, které mohou a nemusí růst. Naproti tomu roboti toto dilema nemají, stačí jim co největší pohyby směrem dolů i nahoru.

Na obrázku níže můžete vidět vývoj profitu trading botů během května. Jak vidíte – každý jeden den skončil v plusu bez ohledu na vývoj ceny BTC. Statistiku trading botů za měsíc duben si můžete prohlédnout zde – Statistika trading botů za duben – Zatím daleko nejziskovější měsíc tohoto roku!

trading boti, Všechno padá, trading boti ale nadále profitují – Aktuální propad nebyl výjimkou, TRADING11

Výběr vhodného páru je důležitý

Jak je uvedeno výše, klíčovým prvkem k úspěchu u robotů je výběr vhodného páru. Je třeba zohlednit fundamentální stránku daného altcoinu, aktuální události, stav trhu a v neposlední řadě má co říci i technická analýza. Důležité je pak i nastavení samotného robota. I navzdory důkladnému výběru párů to ovšem nemusí stačit a daný altcoin se propadne více a zůstane déle čekat na svůj prodej v zisku.

Pokud si na toto všechno netroufáte, můžete se přidat do mé telegram skupiny, kde pravidelně zveřejňuji nastavení a roboty, které používám. Rovněž tam najdete i různé jiné informace a tipy. Je tam už téměř 1500 lidí. Přidat se můžete samozřejmě zdarma. Telegram skupina.

Nedávno jsem založil i otevřenou skupinu o trading botech, kde spolu komunikujeme a sdílíme různé tipy na nastavení robotů. Rovněž jsou tam zodpovězeny různé dotazy nováčků ohledně trading botů. Skupina je směrována cestou slušnosti a pomoci, takže žádná otázka není blbá a primitivní – každý nějak začínal. Otevřená Telegram skupina.

Závěr

Trading boti jsou skvělou alternativou k diverzifikaci portfolia. Určitě bych nešel all-in. Situace na trhu se mění každým dnem. Jednou jsou v kurzu boti a táhnou portfolio, jindy je lepší HODL strategie, která je mnohem výnosnější než boti. V případě prudkého monotónního poklesu je zas lepší být ve stablecoinech a čekat. Osobně mám v trading botech 30% portfolia. Pokud vás zajímají trading boti, články připnuté níže si určitě pečlivě přečtěte, abyste zcela porozuměli všemu.

První článek: Úspěšná investiční strategie DCA – nechte roboty obchodovat za vás!

Druhý článek: NÁVOD – Podívejte se, jak jednoduše nastavit trading bota + statistika zisků

BONUS: Stálý profit bez ohledu na cenu? Při nastavení SHORT + LONG robota na jednom páru ano!

Nepromeškejte naše další zpravodajství a přihlaste se k odběru novinek (návod najdete zde). Nezapomeňte nás také sledovat na našem facebooku.

Bitcoin Skupina
Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.