ANALÝZA – Bitcoin (BTC) otestoval klíčovou úroveň, co teď?

Bitcoin_up_down btc
Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

Jak bylo řečeno ve včerejší analýze na Bitcoin (BTC), trh byl dost slabý a po konsolidaci se dalo očekávat, že trh zase začne klesat, díky čemuž se dostaneme ke klíčovým 42 000 USD. A skutečně jsme námi sledovanou úroveň otestovali. Osobně jsem tedy kalkuloval s tím, že konsolidace skončí až během první poloviny aktuálního týdne, ale nakonec se trh vylil již v neděli večer.

Každopádně můžeme sledovat, že výrazně zhoršil sentiment. Kolem 50 000 USD totiž retail ve velkém nakupoval v domnění, že s jistotou půjdeme na nové all time high. Přitom bylo z trhu prostě znát, že ty poslední dva měsíce jsou dost slabé, a každým týdnem se situace horšila. Aktuální psychologie není vyloženě panická, ale nervozita z toho jde velmi dobře cítit. Jiná část retailu si z toho dělá srandu, nicméně pravdou je, že se pouze vyrovnávají s tím, že ten jistý růst se začíná vytrácet.

Mohlo by vás také zajímat: Bitcoin se dočká dalšího dokumentárního filmu – Vznikne jako obrana proti nedávným mainstreamovým útokům!

Aktuální situace na 1W TF BTC/USD

BTC

Máme čerstvě zavřenou týdenní svíci, takže je logické, abychom začali týdenním grafem. Svíce z minulého týdne má jako taková dost medvědí podobu. Svíčka je v podstatě totožná s tou, která se zavřela na konci února. Leč objemy jsou o dost menší, než byly tehdy. Objemy tedy nejsou u ní nějak extrémní.

Pravdou ovšem je, že volume z předešlých dvou týdenních zelených svíček viditelně převyšuje. Když se zkrátka pořádně podíváte na sell volume a bull volume z posledních tří měsíců, prodejní tlak na první pohled ten nákupní převyšuje. I když prodejní tlak není kdovíjaký, trend je zřejmý. Medvědi jsou na trhu s BTC znatelně silnější než nakupující.

I přesto nejsme ani náhodou přesvědčení o tom, že bychom měli mít před sebou definitivní vrchol bull trendu. Na to nemáme dost signálů. Negativní nicméně je, že denní close máme pod křivkou 20týdenního klouzavého průměru.

Týdenní close sice není nějak hluboko pod MA 20, ale i tak to nesmíme brát na lehkou váhu, protože během současného býčího cyklu jsme křivku otestovali vůbec poprvé, a dokonce ji prorazili. To je objektivně dost špatný signál. Proto je v zájmu BTC, aby se cena co nejrychleji vrátila zpátky nad klouzák. Jinak má Bitcoin problém.

Indikátory

Ta trojnásobná medvědí divergence na RSI se určitě uplatňuje a v těchto chvílích testujeme úroveň cca 54 bodů, kde historicky docházelo k obratům. Polopaticky řečeno je zde šance na odraz.

Nicméně u MACD je to dost špatné, protože toliko zmiňovaný bearish cross se tím čerstvým dropem potvrzuje jako validní. Aby došlo ke zneplatnění, tak musí trh vážně najít velkou sílu a začít dynamicky expandovat.

Aktuální situace na 1D TF BTC/USD

BTC, ANALÝZA – Bitcoin (BTC) otestoval klíčovou úroveň, co teď?, TRADING11

Na denním grafu se nám definitivně potvrdila downtrendová struktura – máme nižší low, nižší high a zase nižší low. Respektive původně jsme měli druhé nižší low jen velmi těsně, ale nyní je mnohem hlouběji než dno z 25. dubna. Prostě učebnicový střednědobý downtrend, který v grafu narýsoval klesající kanál.

Pokud bude trh chtít respektovat zmíněný kanál, je pak šance, že se cena bude pohybovat v rozmezí S/R hladin 42 000 – 52 500 USD až do začátku léta. Samozřejmě za předpokladu, že těch 42 000 USD nyní vydrží. Bitcoin sice na dotyk zareagoval pozitivně, ale odraz byl dost slabý.

Jestli denní svíce v této podobě zavře, začal bych se přiklánět k tomu, že support prolomíme. Ale těžko říct, musíme si chvíli počkat.

Mohlo by vás také zajímat: Binance neprávem očerněná? USA vyšetřuje aktivity hlavní kryptoburzy

Indikátory

Denní RSI po více než 14 měsících prorazilo hraničních 30 bodů – dost bearish signál. MACD je též bearish, ale na histogramu je pidi býčí divergence, což asi stačit nebude.

Závěrem

Bitcoin je aktuálně dost slabý a zatím mne reakce na 42 000 USD nepřesvědčila, že půjdeme nahoru. Prvotní reakce byla sice v pohodě, ale brzy trh začal zase váhat. Každopádně, jak jsem již řekl, je potřeba si počkat alespoň na zavření denní svíce a uvidí se. Třeba se nakupující ještě proberou.

ANALÝZA – Bitcoin (BTC) zatím konsoliduje, ale již vyhlížíme nižší ceny

Nepromeškejte naše další zpravodajství a přihlaste se k odběru novinek (návod najdete zde). Nezapomeňte nás také sledovat na našem facebooku.

Tato analýza je pouze orientační a neslouží jako doporučení k nákupu či prodeji. Situace na trhu se kdykoliv může změnit. Spekulativní obchody na kapitálových trzích jsou velmi rizikové!!

Bitcoin Skupina
Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.