Binance neprávem očerněná? USA vyšetřuje aktivity hlavní kryptoburzy

Binance neprávem očerněná? USA vyšetřuje aktivity hlavní kryptoburzy
Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

Podle agentury Bloomberg úředníci, kteří se zajímali o to, jak se kryptoměna používá k praní špinavých peněz, hledali informace od osob zapojených v obchodech na Binance. Publikace však nepotvrdila, zda jsou vyšetřování spojená s trestnými činy, přičemž tvrdí, že ne všechna vyšetřování vycházejí z obvinění z protiprávního jednání.

Generální ředitel Changpeng Zhao rychle zasáhl. Tweetl, že zpráva vykreslila jeho společnost v negativním světle. Podle Zhaa Binance naopak spolupracovala s orgány činnými v trestním řízení v boji proti nelegálním činnostem.

Faktem ovšem zůstává, že burza kryptoměn, jejíž činnost v USA je zakázána, už nějaký čas bojuje proti obviněním z praní špinavých peněz. Nedávná zpráva od blockchainové firmy Chainalysis uvedla, že Binance je v roce 2019 top destinací pro nelegální kryptoměny.

Regulační orgány také vyšetřují, zda burza povolila Američanům nelegálně obchodovat, uvedly zdroje pro agenturu Bloomberg. Společnost sice tato tvrzení opakovaně odmítla, ale kryptoburzové weby uvedly, že její omezení pro Američany lze snadno obejít. Bloomberg dodává, že burza také předtím doporučovala Američanům, aby při hledání přístupu skryli svou polohu pomocí VPN.

Mohlo by vás také zajímat: BEZPEČNOST – Používáte VPN? V dnešním světě je to nutnost a zde jsou důvody

Je Binance neprávem očerněná?

Američtí úředníci se obávají nedostatečného dohledu nad digitálními aktivy. Obávají se, že se používají k zakrytí nelegálních transakcí včetně obchodů s drogami.

Společnost Binance byla založena v Číně, ale byla nucena se ze země vystěhovat v důsledku zákazu obchodování s kryptoměnami v roce 2017.

Společnost včera vydala na Twitteru prohlášení, v němž tvrdí, že je v souladu s americkými zákony:

“Naše právní povinnosti bereme velmi vážně a spolupracujeme s regulačními orgány a orgány činnými v trestním řízení způsobem spolupráce,” uvedla Binance. “Usilovně jsme pracovali na vybudování rozsáhlého programu dodržování předpisů, který obsahuje principy a nástroje boje proti praní špinavých peněz a nástroje, které používají finanční instituce na zjišťování a řešení podezřelých aktivit. Máme vynikající výsledky v oblasti pomoci orgánům činným v trestním řízení po celém světě včetně Spojených států.”

Mohlo by vás také zajímat: Bitcoin padl na $42 000 – Krátkodobý downtrend je potvrzen, a to je dobrá zpráva!

Nepromeškejte naše další zpravodajství a přihlaste se k odběru novinek (návod najdete zde). Nezapomeňte nás také sledovat na našem facebooku.

Bitcoin Skupina
Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.