Vyjádření bývalého kryptoskeptika a miliardáře Davida Rubensteina: Kryptoměny jsou realita, mýlil jsem se

Share This Post

David Rubenstein je zakladatelem Carlyle Group, což je jedna z největších investičních společností spravujících více než 300 miliard dolarů. Miliardář říká, že dlouhou dobu byl skeptický vůči kryptoměnám, nicméně nyní věří v pravý opak. Vypadá to tak, že čím dál více miliardářů se začíná dívat na kryptoměny úplně jinak. Mnohé nedávno překvapil i jeden z dosud největších kryptoměnových skeptiků Jamie Dimon.

Mohlo by tě zajímat: Další kritik, co přejde na stranu kryptoměn? Jamie Dimon „pochválil“ blockchain a DeFi!

Fiat už není tím, co býval

David Rubenstein, spoluzakladatel Carlyle Group, jedné z největších private equity firem na světě, se v nedávném rozhovoru pro portál Colossus podělil o to, proč takto kardinálně změnil názor na kryptoměny.

David Rubenstein je opravdu zajímavý a úspěšný člověk. Rubenstein totiž založil Carlyle Group již v roce 1987. Od té doby se jeho společnost stihla rozrůst na velikána, který spravuje neuvěřitelných 300 miliard USD. Kromě toho vlastní více než 25 poboček po celém světě. Rubenstein je kromě toho i předsedou Rady pro zahraniční vztahy, správcem Brookingsova institutu či Světového ekonomického fóra. Podle Forbes má jeho majetek hodnotu více než 4 miliardy USD.

Co si tedy Rubenstein myslí o kryptoměnách?

Na začátku jsem byl vůči kryptoměnám příliš skeptický, protože jsem si myslel, že za nimi nic není. Nyní je mi však jasné, že většina mladých lidí si nemyslí, že existuje základ dolaru, eura nebo jiných fiat měn. Většina si naopak myslí, že dolar už není krytý zlatem,“ řekl miliardář.

Dále tvrdí:

Vládní příslib, že fiat měny jsou opravdu hodnotné, už podle mě na lidi nepůsobí.“

Pokud chceš obchodovat nebo jen nakupovat kryptoměny, doporučujeme ti použít burzu Binance. Nemáš ještě účet na Binance? Vytvoř si jej nyní přes >>> slevový odkaz <<< a získáš doživotní slevu na poplatky při obchodování.

Kryptoměny zde zůstanou s námi!

Miliardář dodal: „Myslím si, že mnohým lidem se líbí, že kryptoměny jsou soukromé. Nikdo nemůže vědět, kolik kdo vlastní. Uživatelé mají rádi to, že své prostředky mohou přenášet po celém světě.“

Díky konfliktu na Ukrajině se ukázaly výhody kryptoměn. Rubenstein tvrdí, že „pokud jste na Ukrajině nebo v Rusku a chcete mít nějaká aktiva v bezpečí a vaše země má aktuálně velké problémy, kryptoměny vám pomohou. Mnoha lidem to umožní cítit se lépe, zejména tehdy, když si uvědomíte, že můžete mít něco, co je mimo kontrolu vlády a nezávisí to na tom, zda vám banka k nim dá přístup.“

Nakonec ještě poznamenal, že dalším faktorem, který přitahuje lidi ke kryptoměnám, jsou právě investoři, kteří vidí jiné lidi vydělávat peníze v tomto sektoru. Řekl, že „mají tendenci jít tam, kde lidé vydělali peníze. Sám jsem ale zatím nekoupil žádné kryptoměny. Koupil jsem ale společnosti, které poskytují služby tomuto odvětví, protože si myslím, že vypustily Džina z láhve. Nemyslím si, že toto odvětví zanikne.“

Čti dál: Arthur Hayes z BitMEX předpovídá kryptoměnový krach do léta 2022! „A během léta dokoupím pokles!“

Related Posts

Robert Kiyosaki varuje pred vývojom digitálnej meny centrálnej banky USA (CBDC)

Robert Kiyosaki, autor bestselleru "Bohatý otec, chudobný otec", varuje...

Vzostup kryptomien v Brazílii prinútil centrálnu banku k sprísneniu regulácie

Guvernér brazílskej centrálnej banky v prejave pred finančnou a...

Nový americký zákon požaduje, aby firmy hlásily mimořetězcové transakce vládě

Nový zákon ve Spojených státech má za cíl požadovat,...

MicroStrategy opäť nakupovala, teraz už drží viac ako 158 tisíc bitcoinov

Spoločnosť MicroStrategy, ktorá sa zaoberá oblasťou business intelligence a...

Medvede potrebujú do zajtra dostať cenu bitcoinu pod 26 000 USD

Kurz ceny bitcoinu včera okolo obeda začal silne stúpať....

Cena bitcoinu v ohrození? Index amerického dolára potvrdzuje býčí „zlatý kríž“

Index sily dolára (DXY) dosiahol 22. septembra najvyššiu úroveň...