Vyrastie bitcoin na 30 000 USD do konca marca?

Share This Post

V polovici januára už niektorí analytici videli túto hranicu na dosah. Január síce bol extrémne úspešný, ale hranicu sa zdolať nepodarilo. Február sa niesol v režime prešľapovania a pokusov o prieraz. Prinesie marec úspech alebo naopak pôjdeme s cenou bitcoinu dole? Pozrieme sa, čo si myslia analytici dnes.

Cena bitcoinu sa neustále drží pod úrovňami, ktoré sú podľa technickej analýzy dôležité. Rast sa teda zdá byť skôr nereálny. Populárny obchodník Kaleo stále ale vníma 30 000 USD ako „magnet“ pre obchodníkov a verí v jeho skoré dosiahnutie.

V názore sa zhoduje s Altcoin Sherpa, ktorý dokonca predpovedá dosiahnutie tejto méty do šiestich týždňov.

Proti tomu však stojí názor Mika McGlona, ​​makroekonomického stratéga Bloomberg Intelligence. Ten stále opakuje, že bojovať s FEDom je zle. Z toho dôvodu vidí 25 000 USD pri bitcoine ako zásadnú hranicu, ktorá definuje nový zásadný zlom pre všetky aktíva. Tento názor podporuje 50-týždňový aj 200-týždňový kĺzavý priemer. Po nedávnom Death Cross sa obaja držia práve okolo hranice 25 000 USD.

Na týždennom grafe ceny bitcoinu je vidieť, že nad súčasnou cenou stojí 50-týždňový aj 200-týždňový kĺzavý priemer (zdroj: TradingView.com).
Na týždennom grafe ceny bitcoinu je vidieť, že nad súčasnou cenou stojí 50-týždňový aj 200-týždňový kĺzavý priemer (zdroj: TradingView.com).

Záver

Je evidentné, že názory analytikov sa rozchádzajú. Technická analýza je pekná vec, ale v minulosti sme už niekoľkokrát videli, že makroekonomické dáta ju dokážu úplne vyvrátiť. Osobne verím, že trh bitcoinu už vlani opustili väčší špekulanti. V januári sa síce časť vrátila, ale vlažný február mohol viesť k ich opätovnému odlivu. Cena bitcoinu sa tak dosť ustálila a volatilita je nízka. Pri probléme tradičnej ekonomiky by podľa mňa ale došlo aj k prepadu ceny bitcoinu. Verím, že maximálne na 12 000 USD. Panické scenáre s cenou okolo 3 000 USD nespájam s problémom ekonomickým, ale skôr s neplánovaným problémom technickým či prevádzkovým. To je však len môj názor. Rozhodne sa nejedná o žiadnu radu alebo investičné odporúčania. Realitu môžete sledovať na našom živom grafe.

Sme novo aj na LinkedIn, kde zdieľame najlepšie články. Smelo nás tam môžete sledovať. Ak máte akúkoľvek otázku týkajúcu sa kryptomien, neváhajte sa pridať do našej diskusnej skupiny na Facebooku. Pre viac informácií sa nezabudnite pripojiť aj na náš oficiálny discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde na vás čaká ďalší zábavný a zaujímavý obsah. Máme tiež Youtube kanál, kde môžete dať odber, aby vám neutieklo žiadne video alebo stream. Podporu nám môžete vyjadriť skrze Patreon TU.

ZDROJ: cointelegraph.com

Related Posts

Top 5 článkov za uplynulý týždeň + Vstupuje Bitcoin do novej býčej fázy?

Pokiaľ ste nestihli si prečítať všetky naše články za...

Tim Draper na PBW zaspieval bitcoinovú pieseň a hovoril o budúcnosti peňazí

Americký podnikateľ Tim Draper vystúpil na práve prebiehajúcej akcii...

Do Kwon, zakladateľ Terraform Labs, bol zatknutý

Spoločnosť Terraform Labs asi nie je potrebné dlho predstavovať....

Držať bitcoin sa vypláca, je to uchovávateľ hodnoty

Na serveri Blockchain.com možno nájsť množstvo štatistík a dát...

Bitcoin tento rok prekonáva 97 % všetkých spoločností z indexu S&P 500

Trh s kryptomenami aj naďalej viac ako statočne prechádza...