Z DOGEcoinu se stává seriózní měna! V USA ho podporuje už 1800 bankomatů

ZDROJ:KRYPTOMAGAZIN.SK

Občané USA si nyní mohou Dogecoiny koupit z bankomatů v 45 z 50 států země. K slavnému Dogecoinu je nyní možné přistupovat prostřednictvím 1,800 bankomatů po téměř celých Spojených státech.

Přední poskytovatel bitcoinových bankomatů Coinflip oznámil podporu Dogecoinu 1. května, přičemž CEO a spoluzakladatel společnosti Daniel Polotsk přisoudil tento krok nedávné “popularitě a nedávnému masovému přijetí” DOGE.

Vzestup Doge v roce 2021 a Elon Musk

Dne 19. dubna cena této kryptoměny vzrostla na současné historické maximum 0,45 USD. CEO Tesly a SpaceX Elon Musk o tomto coinu často tweetuje. Naposledy se označil na “Dogefathera” (slovní hra – Godfather).

Během tohoto roku cena kryptoměny vzrostla téměř o 8000% z 0,005 USD na 0,4 USD. Od té doby konsoliduje blízko historického maxima.

1D DOGE / USD - Bittrex
1D DOGE / USD – Bittrex

DOGE po celém USA

Společnost Coinflip zaznamenala za posledních 12 měsíců astronomický růst poptávky a tržby se meziročně více než ztrojnásobily, protože od ledna 2020 zvýšila počet bankomatů ze 441 na zhruba 1,800. Bankomaty Coinflip jsou instalovány v 45 státech USA.

Bankomaty společnosti také podporují BTC, ETH, BNB, DASH, LTC, LINK, USDC a XLM.