ANALÝZA – Bitcoin (BTC) je zrovna v rizikové oblasti

BTC výstava bitcoin kryptoměny coin mince

V sobotní analýze na Bitcoin (BTC) jsme se spíše zaměřili na vyšší časové rámce, abychom měli dostatečnou znalost, co se týče makro pohledu. Nyní se však podíváme i na intraday, neboť Bitcoin za těch 48 hodin rozhodně nespí a určitě je dost prostoru pro komentář. Bohužel musím dopředu rovnou upozornit, že současná expanze je dosti nedůvěryhodná. V podstatě mám podezření, že celý trh s kryptoaktivy táhne především Ethereum.

Mohlo by vás také zajímat: PŘÍBĚH: Žena se s ním chtěla rozvést, protože v 2013-15 nakupoval Bitcoin

Aktuální situace na 1D TF BTC/USD

BTC

Ve stručnosti si dovolím rozebrat denní graf BTC, kde sobotní svíce svíce zavřela jako druhé Doji. Impulsní odraz s průrazem S/R levelu a Doji. Pak zase impulsní odraz s průrazem horní stěny pásma a Doji. Cenový vývoj se pěkně opakoval, ale s tím rozdílem, že druhá vlna byla o něco slabší než ta první. V každém případě se dalo předpokládat, že se trh pokusí o třetí zopakování popsaného průběhu.

Nastal tedy malý pokles, ale nakonec se kurz zase začal vyhrabávat nad horní hranici pásma, takže byl trh logicky v očekávání, že začne impulsní pohyb. Leč zatím je to zklamání, protože se BTC objektivně moc nechce. Však není taky divu, když jsme na fibonacciho úrovni 61,8 % a velmi blízko je i tzv. Golden ratio.

Mimoto je blízko i začátek silného rezistenčního pásma, což zkrátka medvědy láká pro short. V rozmezí 58 000 – 62 000 USD lze proto očekávat silnější prodejní tlak. Jedná se o normální věc, protože pro shortaře jsou to vcelku ideální vstupy, které mají šanci na úspěch. A když nevyjdou, ztráta je pro ně malá.

V každém případě je pro Bitcoin nanejvýš důležité rezistenci prorazit. Jestli se breakout podaří, je na pořadu dne očekávat nové ATH a pokračování v růstu. Dále ještě jednou opakuji, že s rostoucí cenou klesají objemy, tudíž tu máme stále divergenci. Ta je mezi cenou a objemy hrozně důležitá a není radno to ignorovat. Uvedené je i hlavní argument, abychom aktuální expanzi brali s co největší rezervou.

Indikátory

Aktuální hodnoty RSI jsou přibližně 56 bodů, takže jsme se dokázali dostat zpátky do horní poloviny hodnot. Uvidíme, zda trh dokáže postoupit k hraničním 70 bodům. Jinak na MACD došlo nedávno k bullish crossu, tudíž máme pohyb potvrzený signálem z tohoto indikátoru.

Aktuální situace na 4H TF BTC/USD

BTC, ANALÝZA – Bitcoin (BTC) je zrovna v rizikové oblasti, TRADING11

Co se týče 4H grafu, expanzivní struktura má podobu obyčejného kanálu, ze kterého je i znát, že samotně pozitivní momentum vážně slábne. Kurz je vlastně blízko psychologické úrovně 60 000 USD, u které na přelomu března/dubna došlo k mnoha neúspěšným průrazům. Tohle období bylo vážně dost bizarní.

Každopádně za sobotu a neděli máme objemy velmi nízké, ale s novým obchodním týdnem zase začaly postupně stoupat. Bohužel stouplo i sell volume, neboť 4H svíce zavřela nad S/R levelem 58 189 USD jako Točící káča. Takovou nerozhodnost medvědi rádi využívají. Jak je vidno, v těchto chvílích je tendence klesat a otestovali jsme zrovna spodní stěnu kanálu.

Jestli prorazíme, pravděpodobně klesneme po S/R level 54 530 USD. Tudíž je dost důležité, aby se býkům povedlo hladinu ubránit.

Mohlo by vás také zajímat: Společnost FundStrat to vidí jasně – ETH dosáhne hodnoty 10 000 USD ještě letos!

Indikátory

Na RSI můžeme identifikovat medvědí divergenci, která se očividně uplatnila. Ten cenový pokles tomu asi odpovídá. Co se týče MACD, zde je situace krapet schizofrenní, protože křivky indikátoru se začínají kroutit jako hadi. Proto nepoužitelné.

Závěrem

Bitcoin se zrovna nachází ve velmi rizikové oblasti, a pokud nezvládne pokračovat v postupu, může to pak dost bolet. Jak jsem řekl, tak jsme zrovna u cenové oblasti, kde se chce nakrmit hromada medvědů. A jestli začnou vyhrávat, přidají se další, kteří doposud váhali.

ANALÝZA – Stříbro (SI) se nachází v reakumulačním pásmu, prorazíme?

Nepromeškejte naše další zpravodajství a přihlaste se k odběru novinek (návod najdete zde). Nezapomeňte nás také sledovat na našem facebooku.

Tato analýza je pouze orientační a neslouží jako doporučení k nákupu či prodeji. Situace na trhu se kdykoliv může změnit. Spekulativní obchody na kapitálových trzích jsou velmi rizikové!!