Ethereum za více než 3 100 $ – Předběhlo už i Bank of America a Walt Disney!

Ethereum za 3 100 $ - Předběhlo už i Bank of America a Walt Disney!

Ethereum nedávno překonalo psychologicky významnou hranici 3 000 dolarů za token. V době psaní tohoto článku se token obchoduje již za 3 122 $.

Nárůst ceny mu pomohl předběhnout instituce jako The Walt Disney Company a Bank of America, jde-li o celkovou tržní kapitalizaci. Ethereum vzrostlo podle Coinmarketcap za týden o 27% na 331,96 miliardy dolarů. Pro srovnání, Bitcoin v současnosti dosahuje tržního stropu 1,085 bilionu dolarů.

ethereum, Ethereum za více než 3 100 $ – Předběhlo už i Bank of America a Walt Disney!, TRADING11
ETH / USD

Začínají se dokonce objevovat spekulace, že by Ethereum mohlo předběhnout BTC jako největší digitální měnu na světě.

Mohlo by vás také zajímat: ZPRÁVY – Bitcoin má za sebou červený duben – Ethereum však nabralo neskutečné momentum

Proč Ethereum roste?

Neustále totiž roste aktivita v řetězci, a to i ze strany institucionálních subjektů. Začátkem týdne Evropská investiční banka oznámila, že vydá dvouletý digitální dluhopis v hodnotě 121 milionů dolarů ve spolupráci s bankovními subjekty, jako je Goldman Sachs. Roste i maloobchodní zájem o DeFi, přičemž číslo uzamčené celkové hodnoty dosahuje úžasné výše nad 100 miliard dolarů.

Hlavní událostí, které investoři očekávají, však může být “londýnský” hardfork, který obsahuje přepracování struktury poplatků ETH-1559 EIP-1559 a následný přechod ETH 2.0 na model proof of-stake. Očekává se, že tato vylepšení sítě významně sníží poplatky, jakož i sníží množství ETH odměňovaným horníkům, což zase sníží tlak na straně prodeje.

Mohlo by vás také zajímat: Společnost FundStrat to vidí jasně – ETH dosáhne hodnoty 10 000 USD ještě letos!

Nepromeškejte naše další zpravodajství a přihlaste se k odběru novinek (návod najdete zde). Nezapomeňte nás také sledovat na našem facebooku.