Zákazníci FTX varovali před podvodníky, kteří je lákají vrácením majetku

Share This Post

Zkrachovalá kryptoburza FTX přiznala nedávnou záplavu podvodů, které jsou zaměřeny na jejich  zákazníky. 

Dne 3. února vydala společnost FTX upozornění pro své zákazníky ohledně nedávných pokusů  o podvody, včetně žádostí o peníze, poplatky, platby nebo hesla k účtům.

„Jsme si vědomi aktivních podvodů a podvodů třetích stran, které se snaží zneužít zákazníky FTX.“Varovala společnost.

Společnost FTX dodala, že její zástupci nebudou nikdy po zákaznících žádat, aby platili poplatky nebo poskytovali hesla k účtům v souvislosti s „vrácením nebo potenciálním vrácením majetku zákazníka“. Společnost dále vyzvala potenciální oběti, aby kontaktovaly oficiální e-mailovou adresu FTX, aby potvrdily legitimitu zprávy.

Koncem prosince varovala Oregonská divize finanční regulace, že podvodníci hledají příležitosti, jak „znovu viktimizovat ty, kteří již byli poškozeni, a snaží se najít způsoby, jak získat zpět své ztráty“.

Citovala falešnou webovou stránku, která tvrdila, že je spravována ministerstvem zahraničí USA, které pracuje na tom, aby jim byla vrácena aktiva zákazníků FTX a žádala o podrobnosti o jejich účtu.

V listopadu se na internetu objevilo falešné video se zakladatelem FTX Samem Bankmanem-Friedem, který tvrdil, že zdvojnásobí kompenzaci zákazníků. To přilákalo oběti k návštěvě škodlivého webu nabízejícího krypto dárky výměnou za tokeny zaslané podvodníkům.

Další vývoj v kauze FTX

Mezitím, v nedávném vývoji konkurzního řízení FTX, se státy Kalifornie, Texas a New Jersey připojily k výzvám po nezávislém přezkoumání účetních výkazů společnosti.

Další zpráva týkající se zakladatele burzy, kterou zveřejnila agentura Reuters 2. února, odhalila, že kryptopodnikatel jedná s federálními žalobci o vyřešení sporu ohledně podmínek jeho kauce.

Začátkem tohoto týdne soudce dohlížející na případ dočasně zakázal Bankman-Friedovi kontaktovat zaměstnance FTX nebo Alamedy.

Related Posts

Top 5 článkov za uplynulý týždeň + Vstupuje Bitcoin do novej býčej fázy?

Pokiaľ ste nestihli si prečítať všetky naše články za...

Tim Draper na PBW zaspieval bitcoinovú pieseň a hovoril o budúcnosti peňazí

Americký podnikateľ Tim Draper vystúpil na práve prebiehajúcej akcii...

Do Kwon, zakladateľ Terraform Labs, bol zatknutý

Spoločnosť Terraform Labs asi nie je potrebné dlho predstavovať....

Držať bitcoin sa vypláca, je to uchovávateľ hodnoty

Na serveri Blockchain.com možno nájsť množstvo štatistík a dát...

Bitcoin tento rok prekonáva 97 % všetkých spoločností z indexu S&P 500

Trh s kryptomenami aj naďalej viac ako statočne prechádza...