Cena bitcoinu nad 20 000 USD vytváří FOMO s 620 000 novými BTC peněženkami

Share This Post

Nárůst ceny Bitcoinu nad 20 000 USD ve druhém lednovém týdnu vedl k tržnímu FOMO (strach z promeškání), zejména mezi malými držiteli BTC.

Po 13. lednu došlo k výraznému nárůstu BTC adres s 0,1 BTC nebo méně. Podle údajů sdílených kryptoanalytickou firmou Santiment se od nárůstu cen BTC z 13. ledna objevilo 620 000 nových BTC adres, celkem 39,8 milionů.

Bitcoinové adresy drží 0,1 BTC nebo méně. Zdroj: Santiment

Nárůst bitcoinových adres, které drží malé množství, naznačuje znovu rostoucí optimismus investorů v roce 2023. Růst takto malých adres byl velmi omezený a výrazně se zpomalil po kolapsu FTX v listopadu 2022, ale v roce 2023 se míra vytváření nových adres podstatně zvýšila.

Nedávný nárůst malých bitcoinových adres je nejvyšší od listopadu 2022, kdy BTC klesl na své cyklické minimum kolem 16 000 USD. Pokles ceny přiměl malé obchodníky, aby sbírali BTC za nižší cenu. Současný nárůst je přičítán rostoucímu býčímu sentimentu na trhu, kde kromě bitcoinu několik altcoinů také zaznamenalo několikaměsíční maxima, zatímco celkový kryptotrh vzrostl o více než 30 %.

První únorový týden

Bitcoin pokračoval ve svém vzestupném tempu i v prvním únorovém týdnu a dosáhl pětiměsíčního maxima nad 24 000 USD. Rezistence 24 000 USD se však ukázala jako příliš velká na to, aby se udržela, přičemž cena se v době psaní tohoto článku pohybovala kolem 23 000 USD. Odborníci na trh se domnívají, že únor nemusí být tak optimistický jako leden.

Závěr

Uprostřed zmatku ohledně toho, jak mohou příchozí makroekonomická data Spojených států ovlivnit sentiment trhu, analytici trhu varovali, že letošní oživení kryptoměn a akcií se může tento měsíc změnit v medvědí. Potenciální nadcházející sestupný trend přisuzovali rozsahu zvýšení úrokových sazeb FeDu.

Related Posts

Top 5 článkov za uplynulý týždeň + Vstupuje Bitcoin do novej býčej fázy?

Pokiaľ ste nestihli si prečítať všetky naše články za...

Tim Draper na PBW zaspieval bitcoinovú pieseň a hovoril o budúcnosti peňazí

Americký podnikateľ Tim Draper vystúpil na práve prebiehajúcej akcii...

Do Kwon, zakladateľ Terraform Labs, bol zatknutý

Spoločnosť Terraform Labs asi nie je potrebné dlho predstavovať....

Držať bitcoin sa vypláca, je to uchovávateľ hodnoty

Na serveri Blockchain.com možno nájsť množstvo štatistík a dát...

Bitcoin tento rok prekonáva 97 % všetkých spoločností z indexu S&P 500

Trh s kryptomenami aj naďalej viac ako statočne prechádza...