Západ přinesl nevídané sankce vůči Rusku! Co bude dál s těžbou kryptoměn na území Ruska?

Share This Post

Západ přinesl nevídané sankce vůči Rusku, což poškodí jeho ekonomiku na dlouhé období. Těžaři bitcoinů na území Ruské federace zatím fungují jako dosud i přes geopolitickou nestabilitu a konflikt na Ukrajině. To se ale může změnit…

Situace se může kdykoli změnit

Podle odhadů „Cambridgeské analýzy spotřeby bitcoinové elektřiny“ mají těžaři v Rusku podíl přibližně 11 % na celosvětovém hash ratu. Vzhledem k novým sankcím vůči ruské „elitě“ pocházející ze strany USA, zemí NATO a ostatních zemí, zatím není jasné, jak bude nadále ovlivněn místní kryptoměnový sektor, který je na ruském území na slušné úrovni.

Mohlo by tě zajímat: Lark Davis o pádu Bitcoinu: „Rok 2021 byl horší“

Zatímco některé těžební firmy, jako například Flexpool zaměřený na Ethereum, v reakci na nestabilitu v regionu již pozastavily své služby na území Ruska, na druhé straně společnost Compass Mining potvrdila, že jejich těžební proces zůstává v regionu momentálně funkční.

Generální ředitel Compass Mining Whit Gibbs ujistil komunitu, že zařízení ve východní Evropě se momentálně nacházejí v bezpečí na Sibiři, daleko mimo jakékoli „geopolitické nepokoje“.

„Chci ujistit naše zákazníky v Rusku, že neustále komunikujeme s týmy. Ty jsou na Sibiři a jsou izolovány od jakýchkoli geopolitických nepokojů. Všichni těžaři jsou v bezpečí a budou pokračovat v běžném provozu,“ řekl Whit Gibbs.

Pokud chceš obchodovat nebo jen nakupovat kryptoměny, doporučujeme ti použít burzu Binance. Nemáš ještě účet na Binance? Vytvoř si jej nyní přes >>> slevový odkaz <<< a získáš doživotní slevu na poplatky při obchodování.

Sankce mohou poškodit i sektor kryptoměn

Pokud by velká část těžařů bitcoinů náhle nemohla pokračovat ve své činnosti, jako tomu bylo v případě Číny v polovině loňského roku, bitcoinová síť by se stala méně decentralizovanou a v důsledku toho o něco méně bezpečnou.

Momentálně je ale obtížné tvrdit nebo předpovědět, zda by Rusko zakázalo těžbu BTC, alespoň v blízké budoucnosti, protože všechny prostředky a síly jsou zaměřeny jinde. Západ uplatňuje sankce na místní banky a různé společnosti. To může zasáhnout i sektor kryptoměn, ačkoli nikdo o tom zatím nic neříkal.

Připomínáme, že v lednu ruská centrální banka vyzvala k zákazu těžby BTC a operací souvisejících s kryptoměnami, které nyní existují v tzv. „šedé zóně“. Vladimir Putin se na toto téma vyjádřil, že Rusko má určité konkurenční výhody s ohledem na nadbytek elektřiny a dobře vyškolený personál dostupný v zemi. Ovšem nic není jisté a nikdo neví, kam nás všechny tato situace může dovést.

Čti dál: 3 zajímavé metaverzové kryptoměny, které by měl sledovat každý investor

Related Posts

Aktuálna bitcoinová rally je iná. Zdá sa, že FOMO a YOLO sú späť

BTC sa nedávno dotkol 45 000 dolárov. Stalo sa...

JPMorgan: Krypto je pro zločince

Zastánci kryptoměn na sociální síti X poukázali na pokrytectví...

Michael Jackson na blockchainu a herní trendy Web3 v roce 2024

V tomto článku se dozvíte, jak se první nahrávka...

Bitcoinový těžař Phoenix vzrostl o 50 % po IPO v Abu Dhabi za 371 milionů dolarů

Společnost Phoenix Group zabývající se těžbou kryptoměn zahájila obchodování...