[Zprávy] Altcoiny jeví známky oživení – Spuštění Binance US se blíží – Moody’s: Standardizace blockchainu do roku 2021

Share This Post

Altcoiny předvedly za poslední dva dny nevídaný úkaz. Otázkou zůstává, jestli je to pouze výjimečná událost. Binance se chystá spustit svou burzu i pro Ameriku a blockchain technologie bude standardizována do roku 2021, tvrdí studie Moody’s.

Ožívají altcoiny?

Zatímco BTC se stále pohybuje v klesajícím trojúhelníku, tak altcoiny předvedly něco, co jsme již dlouho neviděli. Cena některých velkých altcoinů totiž překonala BTC a alty se zazelenaly.

Pokud se podíváte na data, tak je na první pohled vidět, že všechny hlavní altcoiny s výjimkou Monera si vedly za posledních 24 hodin lépe než Bitcoin, a to je opravdu nezvyklá situace, protože poslední měsíce nechával Bitcoin altcoiny daleko za sebou.

Krátkodobá změna v ceně ovšem ještě neznačí změnu trendu. Kryptoprostor je ovšem plný spekulací o tom, kam až může dosáhnout dominance Bitcoinu. Jedna z možností je, že momentálně vidíme počátek trendu, kdy se BTC dominance může opět posunout směrem dolů. Na potvrzení takového trendu ovšem budou potřeba data, která by potvrzovala minimálně střednědobý trend. Prozatím se tak jedná o důvod k naději pro držitele altcoinů.

Binance se chystá dobýt USA

Největší kryptoměnová burza a ekosystém Binance se chystá na americký trh. Ten je svázán silnými regulacemi a americká vláda tak většině občanů USA nedovoluje obchodovat kryptoměny na burzách, které nepodléhají americké regulaci.

Právě americká legislativa dobře ukazuje, jak hluboce je schopen stát zasahovat do osobních životů svých občanů. Burza Binance se tak rozhodla vyjít vstříc vládě Spojených států a spustit odnož mateřské burzy, která bude určena pro americké občany.

BTC gaming: [GAMING] Další android hra od Bitcoin Aliens. Dokážete udržet aliena při životě a získat satoshi?

Podle vyjádření Binance by měla být americká verze burzy spuštěna v následujících týdnech s tím, že KYC proces bude otevřen o pár dní dříve než samotný trading. To je dobrou zprávou pro cenu kryptoměn, protože další velká burza, která umožní vstup milionům Američanů, přivede do světa kryptoměn další investory.

Moody’s: Blockchain bude standardizován do roku 2021

Podle renomované analytické společnosti Moody’s proběhne standardizace blockchainu v roce 2021. Standardizace, o které Moody’s mluví, bude důležitá primárně pro security tokeny a interoperabilitu mezi blockchainy.

Dle studie od Moody’s je blockchain důležitou technologií, která přinese benefity finančnímu světu. A standardizace je jedním z aspektů, který momentálně v odvětví chybí a Mezinárodní organizace pro standardizaci (ISO) se snaží o její vytvoření.

Více informací z ekonomiky: Jak bude probíhat další recese a co by mohlo být jejím spouštěčem? – 1. část

Standardizací se tedy myslí kompatibilita formátů, které blockchain využívá. V případě security tokenů to např. bude jednotný formát a přenositelnost security tokenu v rámci různých blockchainů. Pokud tedy budete mít například security token reprezentující akcie konkrétní společnosti, tak by mělo být možné jej převést z jednoho blockchainu na druhý. Např. z blockchainu Ethereum na blockchain Cardana.

„Standardizace blockchain technologie by měla vést k tomu, že sekuritizace rozdílných majetků bude snazší a zároveň přinese benefity blockchainu,“ řekl Frank Cerveny z Moody´s. „Standardizace zlepší interoperabilitu mezi blockchainy a i mezi investory a zároveň umožní snížení regulační zátěže a jednodušší tvorbu zákonných rámců,“ dodává.

Darknet funguje na kryptoměnách

Report od společnosti Cyphertrace ukázal trendy ve světě darknetu. Společnosti Ciphertrace se podívala na to, jestli se kryptoměny používají k nelegálním účelům.

Podle zprávy společnosti jsou téměř všechny obchody na darknetu prováděny pomocí kryptoměn. To dobře ilustroval již Milton Friedman dávno před vznikem kryptoměn, když tvrdil, že státy nebudou schopné sledovat rozsáhlé digitální sítě a budou vznikat trhy, které státy nedokáží zdanit ani ovládat.

Co je zajímavé, tak privacy coiny se na darknetu i v rámci hackerských útoků v podstatě nevyužívají. Téměř veškerý obchod je na darkentu veden v Bitcoinu (76 %) a až daleko za ním je Ethereum (7 %). V rámci hackerských útoků je to pak 98 % případů, kdy hacker chce zaplatit v BTC. Za zmínku také stojí, že na Darknetu se těší oblibě i Dogecoin, který je sedmou nejpoužívanější měnou.

Co číst dále?

Kam až to může cena Bitcoinu dotáhnout – Predikce část 2

Related Posts

Bitcoinové velryby odmítají prodávat, zatímco cena BTC se zbavuje „euforie“

Bitcoinu 16. dubna hrozila nová místní minima, protože investoři...

Šest miliard dolarů v BTC přesunula pátá nejbohatší bitcoinová velryba

Pátá největší BTC holdingová adresa – také nazývaná „37X“...

Cena bitcoinu se vrátila na 70 000 dolarů

Bitcoin získat zpět hranici 70 000 USD, když se...

Polygon zkEVM nefungoval kvůli problémům s blockchain sekvencerem

Polygon, řešení pro škálování vrstvy 2 Ethereum, oznámil, že...

MicroStrategy prodává dalších 604 milionů dolarů bankovek na nákup 9 000 bitcoinů

MicroStrategy, jeden z největších veřejných držitelů bitcoinů, dokončil další nabídku...

Binance nabízí odměnu 5 milionů dolarů

Kryptovelryba koupila 314 milionů tokenů BOME ještě před uvedením...