[ZPRÁVY] Bitcoin v zelených číslech, odraz pokračuje – Upbit hack ukazuje nebezpečí centralizovaných burz – Bakkt nabírá na obrátkách

0
BTC, news, bitcoin, zpravy, rozhodnutí, cena

Bitcoin utvořil formaci reverse head and shoulders (hlava a ramena) a dále pokračuje v odrazu. Burza Upbit dále vysvětluje své problémy a její zákazníci by neměli být údajně postiženi. Případ Ubitu ovšem ukazuje nebezpečí centralizovaných burz a Bakkt stále nabírá na obrátkách.

BTC v dobré kondici zpět ve formaci

Bitcoin nám v posledních dnech dal zabrat. Nakonec se ovšem propad ven z formace klesajícího kanálu nekonal a máme tak za sebou pár dní zelených čísel. Při průrazu spodní hranice se tak utvořila formace reverse H&S, která je bullish indikátorem. To se nakonec potvrdilo a Bitcoin se nyní nachází uprostřed kanálu.

Nálada na trzích se tak zlepšila oproti předchozím dnům. Pro nejbližší dny a týdny jsme tak stále v klesajícím trendu, který je zde od dosáhnutí lokálního high na 14 tisících. Nyní se tak dá očekávat, že půjdeme dále spíše do strany. Cena velmi přesně respektovala utvořený kanál a po testu průrazu směrem dolů se tak můžeme těšit na další pokračování postupného poklesu.

Profesionální analýza BTC: 27.11.19 Technická analýza BTC/USD – Tak konečně korekce a jak bude velká?

Ten mnozí vidí jako příležitost k tzv. druhé vlně akumulace. Ta první se odehrávala mezi 3–4k za BTC. Nynější vlna akumulace je mezi 6–8k. Cena tak dělá radost těm, kteří již BTC mají dostatek a nechystají se přikupovat. A právě pro ty je dobré zmínit, že před halvingem cena nepřekračuje ATH. Pokud tedy někdo čeká BTC za 20k do konce roku, tak je to velmi nepravděpodobný scénář. Vyšší pravděpodobnost má dlouhý pohyb do strany, který se může začít lámat směrem nahoru právě po halvingu příštího roku v květnu. Dlouhodobější předpovědi BTC jsou ovšem velmi ošemetné. Důležité je vždy být připraven na více variant.

Upbit HACK

Korejská burza Upbit byla 27. listopadu napadena. Společnost oznámila, že z jejich hot wallet (internetová peněženka) zmizelo na 342 tisíc ETH, což je přibližně 50 milionů dolarů. K případu není mnoho detailů a díky tomu se vyrojily spekulace, zda se jednalo o útok zevnitř. Tyto spekulace, zdá se, nemají žádný reálný základ a nejspíš se jednalo o klasický útok na centralizovanou burzu.

Nejhorší hacky burz. Zdroj: Fintechnews.sg.

Upbit patří do „velké čtyřky“ korejských burz a drží si v ní druhé místo (patří sem také Korbit, Bithumb a Coinone). Dvě burzy z velké čtyřky zažily tento rok masivní prolomení bezpečnosti. To indikuje, že zabezpečení kryptoburz je stále na nízké úrovni. Upbit byl totiž považován za velmi bezpečnou burzu, která vychází vstříc regulacím.

Burzám se tak ani v roce 2019 nepodařilo vymýtit hacky. To dobře ilustroval i útok na známou burzu Binance. Burzy jsou nebezpečné i proto, že jsou jasně viditelným cílem. To by měl do budoucna řešit vznik funkčních, decentralizovaných burz.

Mnoho očí se nyní upírá k Nash exchange, decentralizované burze, která měla ovšem velmi špatný začátek, protože tzv. dexy jsou stále ještě uživatelsky méně příjemné. Jejich největší výhodou je, že uživatelé nedrží peníze na sdílené peněžence, ale v jednotlivých peněženkách, které přímo ovládají, a obchody se následně provádějí skrze smart kontrakty.

Bakkt nabírá na obrátkách

Po neuspokojivém startu si Bakkt připisuje jeden úspěch za druhým a postupně se pohybuje směrem nahoru v objemech obchodovaných futures kontraktů (jeden kontrakt je 1 BTC). Po spuštění platformy se obchodovaly pouze desítky kontraktů denně. Dnes Bakkt dosáhl nového ATH.

Bakkt měl předchozí ATH na úrovni 20 milionů dolarů a dnešní den byl překvapením pro všechny, když se ukázalo, že předchozí ATH bylo překročeno rovnou dvojnásobně. Zatímco předchozí ATH bylo 20,3 milionu dolarů, tak dnes se obchodovaly kontrakty za 42,5 milionu dolarů.

Více informací: Trhy s Bitcoin Futures předpovídají nepříjemný rok 2020 plný ztrát

Tento vzestup značí, že instituce o Bitcoin a jeho regulované obchodování mají zájem. Množství kontraktů samozřejmě neznačí, že by se cena v brzké době měla radikálně pohnout konkrétním směrem, protože futures kontrakty umožňují jak sázku na pokles, tak i na vzestup. Důležitý fakt je, že instituce vstupují do prostoru kryptoměn, a tím legitimizují celé kryptoměnové odvětví.

Co číst dále?

28.11.19 Update altcoinov – HT, XLM, XRP

 

avatar
  Subscribe  
Upozornit na