04.02.19 Technická analýza LTC/BTC – Prichádza do úvahy možnosť nového low? – od etheronic.

litecoin moon trading11 analyza
Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

Posledných 40 dní bolo pre Litecoin veľmi pozitívnych, čo bude nasledovať?

Autorom tejto technickej analýzy je analytik spoločnosti etheronic. – Ľuboš Polakovič

LTCBTC 1D

Na obrázku hore môžete vidieť denný graf páru LTC/BTC. Chcel by som poukázať na zopár náznakov reversalu a nádej pre bulls pozrieť sa na vyššie ceny.

Litecoin a strednedobý bullish setup

  1. Falling wedge breakout (fialová) – Litecoin sa dlhé 4 mesiace pohyboval v zužujúcom sa klesajúcom pásme, ktoré dokázal v polovici decembra preraziť smerom hore, po čom nasledoval retest potvrdzujúci tento breakout.
  2. 100 EMA (modrá) – posledné 2 decembrové týždne sme sa pohybovali medzi trendovým supportom z predchádzajúcej štruktúry a 100-kou daily EMA. Kĺzavý priemer bol otestovaný 3-krát predtým, ako sa 2.1.2019 podarilo zavrieť dennú sviečku nad ním. Následne prišiel retest a výrazná akcelerácia trhu sprevádzaná zvýšeným objemom.

LTCBTC 1D ema

Medvede Litecoin nechcú pustiť

Narazili sme ale na problém v podobe silnej zóny odporu na psychologickej úrovni 0,01. Prvý pokus o jej prerazenie prišiel 6.1. s následným opätovným útokom o dva dni neskôr. Tieto dva nevydarené pokusy zo strany býkov na trhu vytvorili  dvojitý vrchol, čo vyústilo k prepadu na 50% fibo level. Na tejto úrovni sa spojili všetky predchádzajúce support-y (100 EMA, highs predchádzajúcej štruktúry a už spomínaná fibbonacci-ho úroveň), následný odraz teda nebol žiadnym veľkým prekvapením.

Aktuálne však dochádza k ďalšiemu, podľa môjho názoru neúspešnému, testu resist zóny, čo by mohlo mať za následok výraznejší prepad ceny tak, ako tomu bolo naposledy.

LTCBTC 4h

Ak sa nepodarí vytvoriť v najbližších dňoch nové high, bude na Litecoin-e vytvorený double top, čo je silný bearish setup.

Pre nás obchodníkov je toto príležitosť vstúpiť do high value short-u s veľmi dobrým risk-to-reward pomerov. Čo sa týka targetov, ako vždy by som si pozíciu rozdelil na viac častí podľa vlastného uváženia, no nebál by som sa nechať si tú poslednú na možnosť vytvorenia nového low.

Avšak nemôžme vylúčiť ani alternatívu prerazenia resist zóny. Celkový setup na trhu je pomerne dosť bullish a preto ak Bitcoin vydrží na aktuálnych úrovniach a celkový trhový sentiment bude neutral/bullish, vznikne možnosť preraziť túto rezistenciu čo by malo za následok naopak rýchlu akceleráciu trhu smerom dole.

V takom prípade by som hľadal entry na reteste. A target? MOON! (Reného pohľad nájdete v tejto analýze)

Obchodovaniu na finančných trhoch sa venujem už vyše 7 rokov, posledný rok pod krídlami spoločnosti etheronic. Náš tím nepretržite monitoruje situáciu na krypto trhoch. Nesledujeme iba technickú stránku, ale kladieme dôraz aj na fundament a hlavne mnou často využívaný sentiment. Máme za sebou poradenstvo v rôznych blockchainových projektoch, vďaka čomu získavame zdravý pohľad na to, po akých projektoch je vysoký dopyt a naopak, ktoré sú verejnosťou preceňované.

Ak vás tento článok zaujal, viac o našich činnostiach a komplexnom riešení, ktoré ponúkame našim zákazníkom, si môžete prečítať v tomto odkaze.

Bitcoin Skupina
Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.