04.06.18 Technická analýza ETH/USD – Zrovnanie šíkov do jednej línie

Share This Post

Ethereum nás ešte dnes ráno držalo v napätí, či nakoniec prerazí Up nad Downtrend Line alebo sa naplní môj čierny scénar a príde k odrazu. V týchto chvíľach je už situácia jasnejšia.

Trh si včera skutočne vyšliapol až k trendovej čiare. Po jej dosiahnutí cena párkrát nakukla nad, ale žiadna zo svieci nedokázala potvrdiť tento prieraz a uzavrieť nad touto rezistenciou. Následne niekoľko hodín cena pomaličky kopírovala trendovú čiaru, až sa dnes ráno tento postup utrhol a nastal prudší prepad. Trh sa zastavil priamo na supporte a zároveň psychologickej hranici 600$.

Hodinový graf Bitstamp:

40618ETHUSD1H

Tento priebeh celkom nahráva mojej predstave vývoja trhu. Tým, že sa trh vrátil k supportu opäť vznikol malý priestor pre rast. Nemyslím si, že trh okamžite prekoná tento support. Skôr si myslím, že sa bude pohybovať do strany a zapĺňať vzniknutý trojuholník.

To by bolo aj v súlade s vývojom Bitcoinu, ktorý sa taktiež približuje k svojej Downtrend Line. Až k nej dorazí mohla by prísť silnejšia reakcia a jeden z ďalších prudkých poklesov. Kolega analyizujúci Bitcoin stále v kútiku duše verí v rast a prelomenie niekoľko týždňov trvajúcej recesie. Ja až taký optimista nie som a tak ako minule to vidím 75% pre pokračovanie Downtrendu a 25% pre jeho narušenie.

K mojim myšlienkovým pochodom nahráva aj ukazovateľ Volume. Ethereum včera zase raz vystrelilo Up a prelomilo silnú rezistenciu bez akejkoľvek logiky a hlavne bez objemov. Ešte menšie objemy boli k videniu pri pokuse o prelomenie Trend Line. Jednoducho kým sa nám an trh nevrátia objemy nemôžeme čakať žiadne zázraky. A v neposlednom rade, celý tento niekoľkodňový rast nemá pod sebou pevný základ. To spomínam od kedy sa trh otočil a urobil niekoľko percentné plus. Je to stavanie vzdušných zámkov na obláčiku, ktorý sa môže rýchlo rozplynúť.

Pri tradingu je dôležité získavať informácie včas. Preto si na našej stránke môžete aktivovať odosielanie notifikácií (návod nájdete tu) a budeme radi, ak nás začnete sledovať na facebooku.


Ako použiť túto analýzu?

Trading11 nie je stránka, na ktorej vám povieme kedy nakúpiť a kedy predať. Naším cieľom je dať vám dostatok informácii, aby ste boli schopní urobiť správne rozhodnutie. Ak chcete vedieť, ako používať analýzy na našej stránke, prečítajte si tento článok.

Pokiaľ nerozumiete nášmu krypto-trading-slangu určite vám pomôže náš slovník.

Na facebooku sme pre vás vytvorili diskusnú skupinu, kde môžete pridať vaše postrehy, analýzy, prípadne dotazy na našich traderov. Príďte si podebatovať o kryptomenách a aktuálnom diani na trhu.


Táto analýza je iba orientačná a neslúži ako doporučenie k nákupu či predaju. Situácia na trhu sa môže kedykoľvek zmeniť. Špekulatívne obchody sú na krypto trhoch veľmi rizikové!!

Disclaimer: Tento článok patrí firme Medial Base s.r.o. a je chránený copyrightom. Akékoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu autora nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

Related Posts

Šest miliard dolarů v BTC přesunula pátá nejbohatší bitcoinová velryba

Pátá největší BTC holdingová adresa – také nazývaná „37X“...

Cena bitcoinu se vrátila na 70 000 dolarů

Bitcoin získat zpět hranici 70 000 USD, když se...

Polygon zkEVM nefungoval kvůli problémům s blockchain sekvencerem

Polygon, řešení pro škálování vrstvy 2 Ethereum, oznámil, že...

MicroStrategy prodává dalších 604 milionů dolarů bankovek na nákup 9 000 bitcoinů

MicroStrategy, jeden z největších veřejných držitelů bitcoinů, dokončil další nabídku...

Binance nabízí odměnu 5 milionů dolarů

Kryptovelryba koupila 314 milionů tokenů BOME ještě před uvedením...