05.06.18 Technická analýza ETH/USD – Rastúci optimizmus vystriedalo sklamanie

Share This Post

Ethereum postupne klesá. Prekonanie 600$ supportu bolo nakoniec rýchlejšie ako som čakal a trh sa s tým dvakrát nepáral. Po prekonaní tejto hranice ešte prišlo k retestu zospodu, no to je všetko. Prakticky od odrazu od Downtrend Line sa nám s každou vlnkou tvorí na grafe nižšie HIGH.

Pravdepodobne veľa z vás spozornie pri každej zelenej svieci, pretože opäť veríte v nejaké tajomné sily, čo poženú cenu Up. Minule to bola konferencia Consenzus, dnes je to magický dátum 6.6. Ja poverčivý nie som a riadim sa radšej grafom. A ten pre túto chvíľu hovorí jasne. Na dennom grafe sa nám uzavretím sviece na cene 590$ vytvorila formácia Bearish Engulfing. Navyše sa tento signál sformoval priamo na Downtrend Line, čo je ešte silnejší argument pre DOWN.

Denný graf Bitstamp:

5618ETHUSD1D

Ďalším argumentom hovoriacim pre pokles je vývoj na Bitcoine. Ten sa dnes prepadol pod kĺzavý priemer MA200 z hodinového grafu, ktorý sa ešte včera zdal ako silná opora. Z vrchu tlačí na cenu prudko klesajúca MA55 z šesťhodinového grafu, ktorá spôsobila aj zatlačenie ceny pod MA200. Prejavila sa tak sila časového rámca, čiže čím väčší časový rámec, tým významnejší kĺzavý priemer ako support/rezistencia.

Ak si všetky tieto vyššie popísane argumenty zhrnieme, vyjde nám z toho iba jeden možný smer a to je DOWN. Teraz sa však natíska otázka, kam až trh poklesne. Formácia Engulfing bude zobchodovaná na hodnote 561$, no predpokladám, že to nebude dno korekcie. Takže prvá výraznejšia reakcia sa dá očakávať na hornej hrane supportneho pásma a cene 535$. No viac sa prikláňam k myšlienke, že si to vyklesá až k 500$ a vytvorí nové LOW. A tam sa bude rozhodovať kam ďalej.

H6 graf Bitstamp:

5618ETHUSD6H

Pri tradingu je dôležité získavať informácie včas. Preto si na našej stránke môžete aktivovať odosielanie notifikácií (návod nájdete tu) a budeme radi, ak nás začnete sledovať na facebooku.


Ako použiť túto analýzu?

Trading11 nie je stránka, na ktorej vám povieme kedy nakúpiť a kedy predať. Naším cieľom je dať vám dostatok informácii, aby ste boli schopní urobiť správne rozhodnutie. Ak chcete vedieť, ako používať analýzy na našej stránke, prečítajte si tento článok.

Pokiaľ nerozumiete nášmu krypto-trading-slangu určite vám pomôže náš slovník.

Na facebooku sme pre vás vytvorili diskusnú skupinu, kde môžete pridať vaše postrehy, analýzy, prípadne dotazy na našich traderov. Príďte si podebatovať o kryptomenách a aktuálnom diani na trhu.


Táto analýza je iba orientačná a neslúži ako doporučenie k nákupu či predaju. Situácia na trhu sa môže kedykoľvek zmeniť. Špekulatívne obchody sú na krypto trhoch veľmi rizikové!!

Disclaimer: Tento článok patrí firme Medial Base s.r.o. a je chránený copyrightom. Akékoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu autora nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

Related Posts

Tom Lee – Cena bitcoinu na 150 000 USD v roce 2024

Bitcoin je na dobré cestě k dosažení 150 000...

Ethereum ETF potvrzeno?

Uprostřed rostoucích spekulací o možném schválení burzovně obchodovaného fondu...

Vitalik Buterin zdůrazňuje rizika AI uprostřed otřesů ve vedení OpenAI

Spoluzakladatel Etherea Vitalik Buterin se podělil o svůj pohled...

Kraken zvažuje odstranění USDT v Evropě kvůli novým předpisům

Kryptoburza Kraken zvažuje odstranění podpory pro stablecoin Tether v...

Tether razil další 1 miliardu dolarů – naposledy pomohl bitcoinu vyšplhat se na 73 tisíc dolarů

Tether (USDT), největší stablecoin na světě, vytěžil další 1...

Americký Senát schválil rezoluci, která ruší kryptopravidlo SEC o bankách

Většina zákonodárců v Senátu Spojených států schválila společnou rezoluci...