05.06.18 Technická analýza – Denný update vývoja altcoinov

Share This Post

Dnešné ráno už nie je tak optimistické ako včera. Pohľad na Coinmarketcap dáva tušiť, že s niektorými altcoinami v našom update to opäť nevyzerá najlepšie a vracajú sa späť k dôležitým supportnym úrovniam. Poďme si to zrekapitulovať. 

ADA/BTC

ADABTC

Cardano nedokázalo prekonať rezistenciu 3053 Satoshi a na šesťhodinovom grafe sa objavila formácia Engulfing. Od tej doby cena rýchlo padá a k reakcii neprišlo ani pri prekonávaní oboch trendových čiar. Aktuálny prepad zastavil až kĺzavý priemer MA55, ale myslím, že ešte nekončíme a pôjdeme nižšie. K spomaleniu poklesu by mohlo prísť na okrúhlom čísle 2600 Satoshi.

Analýza ADA/BTC

IOTA/BTC

IOTABTC

Kolaps IOTY sa na chvíľku zastavil, ale myslím alebo som si viacmenej istý, že si to ešte klesne k MA200, prípadne príde k testu supportu na hodnote 22000 Satoshi. Formácia dvojitý vrchol je už zobchodovaná, takže v hre je aj možnosť opätovného rastu. Cena sa však musí udražať nad supportom. V opačnom prípade nás čaká pokles k 19000 Satoshi.

Analýza IOTA/BTC

LTC/USD

Na Litecoin včera večer vyšla čerstvá analýza, ktorú nájdete pod týmto odkazom.

XLM/BTC

XLMBTC

Stellar si nedokázal prebiť cestu cez rezistenciu 4000 Satoshi a narušil lokálny Uptrend. Chvíľku na to došlo k poklesu na Bitcoine a tejto kryptomene nebolo treba viac. Aktuálne kurz atakuje MA55, ale ten asi dlho nebude odolávať a pôjdeme k 3700 Satoshi, kde by mohlo prísť k menšej reakcii. Dôležité bude nedostať sa až k supportu 3434 Satoshi a hlavne cez neho neprepadnúť.

Analýza XLM/BTC

EOS/USD

Aj na EOS máme novú podrobnú analýzu. Viac tu.

TRX/BTC

TRXBTC

Tron stále klesá. Pri krátkom odraze na hranici 750 Satoshi dokázal vystúpať k akcelerovanej Uptrend Line (tmavo modrá), ale vzhľadom na objemy to bolo asi tak všetko na čo sa zmohol. Bohužiaľ, behom včerajška opäť prepadol pod support 787 Satoshi a je takmer isté, že pôjdeme nižšie. K rekcii by mohlo prísť na hodnote 750 Satoshi, kde došlo aj minule k odrazu alebo potom až na 721 Satoshi, kde sa nachádza takmer jeden a pol mesačné LOW.

Analýza TRX/BTC

NEO/USD

NEOUSD

NEO je ďalší z radu altcoinov, ktorý nedokázal prekonať rezistenciu, ktorá mu stála v ceste. Práve naopak, prelomil lokálny support a cena začala klesať. V týchto chvíľach si to trh mieri k nebezpečnej 50$ hranici, kde určite príde k reakcii. No či aj udrží cenu nad sebou, to je už otázne. Uvidíme.

Analýza NEO/USD

XRP/USD

XRPUSD

Ripple premárnilo svoju šancu na prekonanie rezistenčného pásma. A to som sa včera tešil, že sa črtá možnosť k nákupu. Žiaľ, nestalo sa. Trh začal opäť klesať a mierime k supportu 0.62$.

Analýza XRP/USD

XMR/USD

XMRUSD

Ach Monero, Monero! Proč jsi Monero? Kultúrnu vložku máme za sebou, tak sa poďme pozrieť ako si počína tento coin. Po pár optimistických dňoch sa nad touto kryptomenou opäť zbiehajú mračná. Trh je prakticky bez objemov a cena tak padá voľným pádom. Síce prišlo k nejakým pokusom o oživenie, ale MA55 všetky úspešne odrazila a cena nakoniec vždy zavrela pod 160$. Myslím, že pokles k 150$ je v týchto chvíľach neodvratný.

Analýza XMR/USD

ZIL/BTC

ZILBTC

Zilliqa je jeden z mála altcoinov, ktorý sa dokázal udržať aspoň v rezistenčnom pásme. Vďačiť za to môžeme zhode náhod, že sa v týchto chvíľach stretávajú v jednom mieste kĺzavý priemer MA55 a support 1563 Satoshi. Cena má tak dvojitú oporu. No nespoliehal by som sa na to, pretože tato kombinácia nevydrží večne. Keď sa rozbehne Bitcoin, Zilliqa preletí týmito bariérami ako keby tam ani neboli.

Analýza ZIL/BTC

Pri tradingu je dôležité získavať informácie včas. Preto si na našej stránke môžete aktivovať odosielanie notifikácií (návod nájdete tu) a budeme radi, ak nás začnete sledovať na facebooku.


Ako použiť túto analýzu?

Trading11 nie je stránka, na ktorej vám povieme kedy nakúpiť a kedy predať. Naším cieľom je dať vám dostatok informácii, aby ste boli schopní urobiť správne rozhodnutie. Ak chcete vedieť, ako používať analýzy na našej stránke, prečítajte si tento článok.

Pokiaľ nerozumiete nášmu krypto-trading-slangu určite vám pomôže náš slovník.

Na facebooku sme pre vás vytvorili diskusnú skupinu, kde môžete pridať vaše postrehy, analýzy, prípadne dotazy na našich traderov. Príďte si podebatovať o kryptomenách a aktuálnom diani na trhu.


Táto analýza je iba orientačná a neslúži ako doporučenie k nákupu či predaju. Situácia na trhu sa môže kedykoľvek zmeniť. Špekulatívne obchody sú na krypto trhoch veľmi rizikové!!

Disclaimer: Tento článok patrí firme Medial Base s.r.o. a je chránený copyrightom. Akékoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu autora nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

Related Posts

Proč Bitcoin roste?

Bitcoin za posledních 24 hodin zaznamenal mírný nárůst, který...

Jak nízko může jít cena bitcoinu?

Cena bitcoinu klesla o více než 8 % za...

Největší společnost zabývající se těžbou bitcoinů v květnu prodala 63 % vytěžených BTC

Těžební společnost Marathon Digital prodala více než 60 %...

Japonská burza DMM ztratila 305 milionů dolarů v bitcoinech prostřednictvím hacku soukromého klíče

Centralizovaná burza kryptoměn DMM ztratila bitcoiny v hodnotě více...

Bitcoin má hodnotu 100 uncí zlata, říká zkušený obchodník Peter Brandt

Zkušený obchodník Peter Brandt nedávno vydal předpověď ceny pro...

Ethereum má dosáhnout nového historického maxima

Ethereum může překvapit kryptotrhy a dosáhnout čerstvých historických maxim...