06.06.18 Technická analýza ETH/USD – Búšenie do hradieb

Share This Post

Včera opäť prebehla na Bitcoine menšia pumpa, ktorá oživila celý kryptotrh. Na Ethereu sa zrazu objavili, inak v toto chudobné obdobie, v jednej hodine dvojnásobné objemy. To pomohlo vyhnať jeho cenu o 24$ UP, ale ďalší rast zastavila Downtrend Line.

Pumpy na Bitcoine sa posledné dva týždne stali už skôr samozrejmosťou ako nejakou raritou. Je to spôsobené nízkou kapitalizáciou a každý kto vlastní aspoň pár desiatok mincí, si môže takéto „bártoviny“ robiť prakticky kedy sa mu zachce. A zjavne to aj robí. Takže ak si to chcete odfiltrovať, prejdite na vyšší Time Frame a riaďte sa napríklad denným grafom. Tam sa tá zmena tak drasticky neprejavuje a z dlhodobého hľadiska nemá na vývoj trhu absolútne vplyv.

Denný graf Bitstamp:

6618ETHUSD1D

Keď sa pozrieme na denný graf, vidíme, že trh naráža do Downtrend Line (žltá). Jej prelomenie nie je možné bez objemov a tie ako sami vidíte momentálne na trhu chýbajú. Zároveň je na grafe stále platná formácia Bearish Engulfing.

H6 graf Bitstamp:

6618ETHUSD6H

Na šesťhodinovom grafe je už vidieť, že sa to skutočne na tej trendovej čiare bije. Tá však pôsobí ako pevný hradný múr, ktorý každý útok býkov odrazí. A dá sa očakávať, že tomu tak bude pokiaľ aj Bitcoin nedosiahne svoju Downtrend Line. Z dlhodobého hľadiska sa však stále prikláňam k pokračovaniu nastoleného trendu a to je Down.

Supporty a rezistencie sa nemenia, čiže Downtrend Line stále ostáva ako silná nezdolná rezistencia a naopak supportne pásmo sa nám nachádza v rozmedzí 500 až 535$. Pri poklese môžme čakať reakciu na hornom okraji pásma, no väčšia pravdepodobnosť je, že nastane ešte väčší pokles a tým vytvorenie nového LOW. V Up neverím, ale ak by náhodou prišilo, pre narušenie Downtrendu musí denná svieca uzavrieť nad aktuálnou trendovou čiarou. V týchto chvíľach sa mi zdá táto možnosť nepravdepodobná, ale sme v krypte, takže stať sa môže čokoľvek.

Pri tradingu je dôležité získavať informácie včas. Preto si na našej stránke môžete aktivovať odosielanie notifikácií (návod nájdete tu) a budeme radi, ak nás začnete sledovať na facebooku.


Ako použiť túto analýzu?

Trading11 nie je stránka, na ktorej vám povieme kedy nakúpiť a kedy predať. Naším cieľom je dať vám dostatok informácii, aby ste boli schopní urobiť správne rozhodnutie. Ak chcete vedieť, ako používať analýzy na našej stránke, prečítajte si tento článok.

Pokiaľ nerozumiete nášmu krypto-trading-slangu určite vám pomôže náš slovník.

Na facebooku sme pre vás vytvorili diskusnú skupinu, kde môžete pridať vaše postrehy, analýzy, prípadne dotazy na našich traderov. Príďte si podebatovať o kryptomenách a aktuálnom diani na trhu.


Táto analýza je iba orientačná a neslúži ako doporučenie k nákupu či predaju. Situácia na trhu sa môže kedykoľvek zmeniť. Špekulatívne obchody sú na krypto trhoch veľmi rizikové!!

Disclaimer: Tento článok patrí firme Medial Base s.r.o. a je chránený copyrightom. Akékoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu autora nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

Related Posts

[SPRÁVY] • Čína rozširuje používanie digitálneho jüanu na stredných školách • a ďalšie články

Vitajte pri dnešnom prehľade kryptospráv: TRHY Primárna kryptomena má už viac...

Bitcoin sa chystá všetkých prekvapiť, downtrend je za nami: Nicholas Merten

Kryptoanalytik a influencer Nicholas Merten sa rozhodol staviť na...

Greyscale CEO: Nedávný výprodej kryptoměn investory neodradil

Navzdory nedávnému výprodeji trhu s kryptoměnami je optimismus mezi některými předními...

[SPRÁVY] • SWIFT testuje interoperabilitu CBDC, aby umožnil cezhraničné platby • a ďalšie články

Vitajte pri dnešnom prehľade kryptospráv: TRHY Posledných sedem dní bolo podstatne...

TOP 5 článkov za posledný týždeň + Bonusová správa dňa

Ak ste si nestihli prečítať všetky naše články za...

Mike Novogratz konečne prehovoril o katastrofálnych dopadoch LUNA a UST

Po viac ako týždeň trvajúcom mlčaní sa zakladateľ a...