08.07.18 Technická analýza ETH/USD – Číhajúca nástraha

Share This Post

Prešli tri dni od poslednej analýzy na Ethereum, ale prakticky nič sa za tie dni nezmenilo. Áno, máme za sebou jednu minipumpu, ale inak je všetko po starom. Tak poďme sa pozrieť čo sa udialo a čo nás čaká.

Štvorhodinový graf Bitfinex:

080718ETHUSDH4

Cena sa za posledné dni prakticky nezmenila. Stále osciluje v rozmedzí 35$ a to medzi 450-485$. Pri nočnej pumpe na Bitcoine trh opäť poskočil o 20$, no nie je to nič dramatické.

Avšak táto pumpa spôsobila jednú zaujímavú vec na štvorhodinovom grafe. A tou je medvedia divergencia RSI. Aj napriek tomu, že indikátor RSI klesá, trh vytvoril nové HIGH.

To iba potvrdzuje to, čo som písal pred pár dňami ohľadom tvoriacej sa formácie vzrastajúci klin.

Šesťhodinový graf Bitfinex:

080718ETHUSDH6

Horná hranica formácie je pevne daná a tú trh dodržuje prakticky na dolár presne. Avšak spodná hranica (sivá) zaznačená v minulej analýze sa nepotvrdila a aj napriek jej narušeniu trh pokračoval ďalej do strany. No už sa stihli vytvoriť nové body, takže ju bolo možné prekresliť. Sme stále v štádiu tvorenia formácie, takže zmena hraníc nie je nič nezvyčajné.

Na novo zakreslenej formácii je vidieť, že stále je tu priestor pre ďalší rast a to až k psychologickej hranici 500$.  To však nič nemení na fakte, že po opustení formácie trh opäť prudko dropne o niekoľko desiatok dolárov. Môj odhad je, že pôjdeme až k dlho avizovaným 350$.

Takže nechcem vás strašiť, ale budte opatrný a nepodliehajte falošným nádejám. Trh je stále v korekcii a nezmení na tom nič ani pár zelených sviečok.

Pri tradingu je dôležité získavať informácie včas. Preto si na našej stránke môžete aktivovať odosielanie notifikácií (návod nájdete tu) a budeme radi, ak nás začnete sledovať na facebooku.


Ako použiť túto analýzu?

Trading11 nie je stránka, na ktorej vám povieme kedy nakúpiť a kedy predať. Naším cieľom je dať vám dostatok informácii, aby ste boli schopní urobiť správne rozhodnutie. Ak chcete vedieť, ako používať analýzy na našej stránke, prečítajte si tento článok.

Pokiaľ nerozumiete nášmu krypto-trading-slangu určite vám pomôže náš slovník.

Na facebooku sme pre vás vytvorili diskusnú skupinu, kde môžete pridať vaše postrehy, analýzy, prípadne dotazy na našich traderov. Príďte si podebatovať o kryptomenách a aktuálnom diani na trhu.


Táto analýza je iba orientačná a neslúži ako doporučenie k nákupu či predaju. Situácia na trhu sa môže kedykoľvek zmeniť. Špekulatívne obchody sú na krypto trhoch veľmi rizikové!!

Disclaimer: Tento článok patrí firme Medial Base s.r.o. a je chránený copyrightom. Akékoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu autora nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

Related Posts

Zákazníci FTX varovali před podvodníky, kteří je lákají vrácením majetku

Zkrachovalá kryptoburza FTX přiznala nedávnou záplavu podvodů, které jsou...

Twitterový účet Robinhooda byl hacknut, aby propagoval podezřelý prodej tokenů RBH

Oficiální twitterový účet bezprovizní investiční platformy Robinhood byl napaden hackery,...

Investice rizikového kapitálu do blockchainu nadále klesají

Cointelegraph Research analyzoval všechny obchody a trendy rizikového kapitálu...

Binance zpřísňuje pravidla pro NFT

Podle oznámení z 19. ledna zpřísnila kryptoměnová burza Binance...

Jihokorejský soud nařídil burze Bithumb uhradit škody investorům během výpadku

Sága jihokorejské kryptoburzy Bithumb pokračuje, tentokrát s rozsudkem místních...

Nezákonné krypto transakce dosáhly v roce 2022 historických maxim

Rok 2022 vytvořil rekord v nelegálních transakcích v řetězci....