10.07.18 Technická analýza ETH/USD – Búrka na trhu

Share This Post

Dnes v noci sa začalo ďalšie kolo poklesu. Viac ako dva týždne konsolidácie je na konci a začína scénar o ktorom som písal v poslednej analýze.  Tak poďme sa pozrieť čo sa to vlastne stalo.

Včera sa ešte zdalo, že trh bude stúpať. No nestalo sa . Cena narazila na hornú hranu formácie stúpajúci trojuholník. Po dotyku s ňou došlo k silnému odmietnutiu pokračovať Up, čo je vidieť aj na dlhých tieňoch sviečok. Následne začala cena klesať k supportu formácie, kde taktiež došlo k odrazu. No hneď po odraze aj tu prišlo k odmietnutiu pokračovať vyššie. Práve toto odmietnutie spustilo reťazec výpredajov. Čo nasledovalo, už vidíte na grafe.

Hodinový graf Bitfinex:

100718ETHUSDH1

Teraz nastáva otázka, či je to iba dočasný prepad alebo skutočne ideme opäť na nové LOW? Osobne sa domnievam, že správna je druhá možnosť. Ak sa pozrieme na denný graf, formácia stúpajúci klin bola vyplnená a tak sa nám opakuje scénar z predchádzajúcich týždňov. Dokonca aj veľkosť formácie je takmer zhodná s predchádzajúcimi.

Takže čo bude nasledovať? Podľa výšky formácie sa dá odhadnúť, že trh klesne minimálne k poslednému LOW.  Avšak to nemusí byť koniec. Skutočný support sa nachádza až na 363$, čo je zároveň aj aprílové dno Downtrendu. Práve tu nastal v apríli odraz trhu po viac ako trojmesačnom klesaní od ATH.

Čo bude ďalej je zaitiaľ zbytočné riešiť. Sústreďme sa na prítomnosť a aktuálne supporty. Tým je práve vyššie spomínané posledné LOW, čiže 405$. Jeho prekonaním bude už viac než isté, že trh padne až na aprílové dno.

Denný graf Bitfinex:

100718ETHUSDD1

Pri tradingu je dôležité získavať informácie včas. Preto si na našej stránke môžete aktivovať odosielanie notifikácií (návod nájdete tu) a budeme radi, ak nás začnete sledovať na facebooku.


Ako použiť túto analýzu?

Trading11 nie je stránka, na ktorej vám povieme kedy nakúpiť a kedy predať. Naším cieľom je dať vám dostatok informácii, aby ste boli schopní urobiť správne rozhodnutie. Ak chcete vedieť, ako používať analýzy na našej stránke, prečítajte si tento článok.

Pokiaľ nerozumiete nášmu krypto-trading-slangu určite vám pomôže náš slovník.

Na facebooku sme pre vás vytvorili diskusnú skupinu, kde môžete pridať vaše postrehy, analýzy, prípadne dotazy na našich traderov. Príďte si podebatovať o kryptomenách a aktuálnom diani na trhu.


Táto analýza je iba orientačná a neslúži ako doporučenie k nákupu či predaju. Situácia na trhu sa môže kedykoľvek zmeniť. Špekulatívne obchody sú na krypto trhoch veľmi rizikové!!

Disclaimer: Tento článok patrí firme Medial Base s.r.o. a je chránený copyrightom. Akékoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu autora nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

Related Posts

ETH ETF byly schváleny, ale Gary Gensler pro ně nehlasoval

Komise pro cenné papíry a burzu Spojených států (SEC)...

Tom Lee – Cena bitcoinu na 150 000 USD v roce 2024

Bitcoin je na dobré cestě k dosažení 150 000...

Ethereum ETF potvrzeno?

Uprostřed rostoucích spekulací o možném schválení burzovně obchodovaného fondu...

Vitalik Buterin zdůrazňuje rizika AI uprostřed otřesů ve vedení OpenAI

Spoluzakladatel Etherea Vitalik Buterin se podělil o svůj pohled...

Kraken zvažuje odstranění USDT v Evropě kvůli novým předpisům

Kryptoburza Kraken zvažuje odstranění podpory pro stablecoin Tether v...

Tether razil další 1 miliardu dolarů – naposledy pomohl bitcoinu vyšplhat se na 73 tisíc dolarů

Tether (USDT), největší stablecoin na světě, vytěžil další 1...