12.05.2018 Technická analýza ETH/USD – Čas na chvíľu vypnúť

Share This Post

Po dňoch silných poklesov sa to dnes zastavilo a trh začal opätovne rásť. Otázka teraz je, či dochádza k obratu a tým koncu korekcie alebo to je iba ďalšia pasca na nedočkavých? Pravdu povediac, neviem.

Už hodnú chvíľu preklikávam grafy, sledujem Bitcoin aj Ethereum a musím sa priznať, že tam zatiaľ nevidím žiaden relevantný signál, ktorý by mal naznačiť obrat. Situáciu na Bitcoine zhodnotil kolega v svojej analýze. A čo Ethereum? Jediný graf, ktorý ma zaujal je jednondňový graf, kde sa tvorí formácia Hammer. No do uzavretia sviece ostáva pol dňa a za tú dobu sa toho môže ešte udiať skutočne všeličo. A podľa pravidiel candlestick ani samotná formácia by bez potvrdenia ďalšou bullish (zelenou) sviecou nič neznamenala. To znamená ďalší deň čakania.

Ak by sa cena v priebehu dňa napokon otočila z aktuálneho rastu do poklesu je nevyhnutné, aby denná svieca uzavrela nad MA200 (fialová) z tohto grafu. V opačnom prípade, pôjdeme ďalej DOWN až k dlhodobej Trend Line (svetlo zelená).

Denný graf Bitstamp:

ETHUSD120518D

Bohužiaľ, obchodovanie je aj o trpezlivosti. Nie je možné obchodovať každý deň, keď trh nemá jasný trend. A skákanie do trhu po prvej zelenej svieci je pre mňa totálny hazard. Možno niektorí z vás budú mať pocit, že im niečo uteká, nenakúpili na dne atď, atď. Nie! Nič vám neutečie! Trh tu bol, je a bude a príležitosti obchodovať bude nespočet. Stačí si počkať.

Určite vám teraz hlavou lietajú myšlienky tipu: „Tak čo teraz?“ Odpoveď je jednoduchá. Nič! Vypnite grafy, chodte vonku na vzduch, spravte si peknú sobotu s rodinou s priateľmi. Vyčistíte si tak hlavu a zároveň sa za tú dobu na trhu hádam niečo vykryštalizuje. To je jediné čo vám v tejto chvíli môžem poradiť.

Pri tradingu je dôležité získavať informácie včas. Preto si na našej stránke môžete aktivovať odosielanie notifikácií (návod nájdete tu) a budeme radi, ak nás začnete sledovať na facebooku.


Všetok obsah na tomto webe je zdarma. Ak ste spokojní s našou prácou, budeme radi, ak nám prispejete na chod.

Ako použiť túto analýzu?

Trading11 nie je stránka, na ktorej vám povieme kedy nakúpiť a kedy predať. Naším cieľom je dať vám dostatok informácii, aby ste boli schopní urobiť správne rozhodnutie. Ak chcete vedieť, ako používať analýzy na našej stránke, prečítajte si tento článok.

Pokiaľ nerozumiete nášmu krypto-trading-slangu určite vám pomôže náš slovník.


Táto analýza je iba orientačná a neslúži ako doporučenie k nákupu či predaju. Situácia na trhu sa môže kedykoľvek zmeniť. Špekulatívne obchody sú na krypto trhoch veľmi rizikové!!

Disclaimer: Tento článok patrí firme Medial Base s.r.o. a je chránený copyrightom. Akékoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu autora nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

Related Posts

Vitalik Buterin: AI může překonat lidi jako „vrcholový druh“

Podle spoluzakladatele Etherea Vitalika Buterina má super pokročilá umělá...

750 milionů dolarů v kryptotokenech se do prosince dostane na trh

V prosinci má být odemčeno a uvedeno na trh...

Kupci bitcoinů nedávají medvědům žádný manévrovací prostor

Informace z Cointelegraph Markets Pro a TradingView ukázaly na...

Cena XRP vstupuje do fáze prolomení býčí vlajky

Takzvaný vzor býčí vlajky se vyvíjí, když se cena konsoliduje v...

Trh sa pripravuje na skutočnú bitcoinovú rally poháňanú ETF

Cena bitcoinu, najväčšej svetovej kryptomeny podľa trhovej kapitalizácie, začala...

Kupující tlačí cenu BTC nad 38 000 USD

Bitcoin krátce vystoupil nad hranici 38 000 dolarů, když...