12.12.18 Technická analýza EOS/BTC – Rozhodne tento týden?

Share This Post

Konsolidace Bitcoinu nad úrovní 3300 $ na chvilku uklidnila situaci, ale jak dlouho to vydrží? Postupně je vidět, že trh se snaží překonávat drobné překážky na nízkých TF. Navíc dnešní daily svíce vypadá zatím pozitivně. Prozatím platí, že pokud růst vydrží, tak můžeme počítat s růstem k úrovni 3565 $ (Bitstamp). Vytvořilo se dvojité dno s neckline v úrovni 3633 $, ale není jasné, jestli bude tato úroveň NL dosažena. Stále platí, že by bylo potřeba dostat cenu BTC nad resistanci 3700 $.

EOS se s posledním oslabením Bitcoinu propadl pod weekly support, ale pomalu se snaží dostat zpět nad tuto oblast. Bylo by fajn, kdyby se cena dokázala vrátit nad úroveň 0.0006000 BTC ještě do konce týdne. Zatím se zdá, že H4 začíná tvořit vyšší swing vrcholy a vyšší dna. To je samozřejmě dobře, ale nakonec rozhodne konec týdne.

Daily trend……………………..downtrend
Weekly trend…………………..downtrend

Pokud by se trhu podařilo vrátit cenu zpět nad 0.0006000 BTC, tak by trh opět získal ztracenou podporu a mohl by pokračovat v dalším růstu. V opačném případě by mohl nastat pokles až k úrovni 0.0003200 BTC. Zatím to ale vypadá, že trh otestoval předchozí swing low 0.0005000 BTC z 12. března roku 2018 a dolů se mu nechce.

Odmítnutí swing low 0.0005000 BTC je sice pozitivní signál, nicméně já preferuji potvrzení každého signálu minimálně ještě jednou svící. A protože cena stále zůstává v oblasti supportu, tak bych rád viděl novou weekly zelenou a s close nad supportem.

Stále je potřeba pracovat s hodnotou konce týdne, do kterého zbývá včetně dneška 5 dnů. Mezi tím by měl trh překonat poslední swing high 0.0005843 BTC na H4 a následně 0.0006000 BTC. Pokud by to trh dokázal, tak se zvětšuje pravděpodobnost toho, že v následujících týdnech nebude cena dále klesat. V takovém případě se pravděpodobně trh vydá vzhůru a nás by měla zajímat resistance v úrovni 0.0007000 BTC, to bude první překážka případného růstu.

Důležité je pohlídat si close weekly nad supportem a cena nesmí propadnout pod červenou trendline.

Obezřetnost je na místě!

To křehké příměří může opět zhatit případný pokles Bitcoinu a tím pádem by se zřítil pod svůj weekly support i EOS. Bitcoin se zatím drží a retail věří, že konec roku přinese nový růst Bitcoinu. Víte, nechci nikomu brát jeho iluze, ale ještě se nikdy nestalo, že by trh udělal to, co chtějí masy. Trhu je potřeba neustále zdravě nedůvěřovat a všechny signály dobře prověřovat.


Prodlužte si svoje členství o šest měsíců úplně ZDARMA! Jak na to? Návod najdete v tomto článku:


Jak použít tuto analýzu?

Trading11 není stránka, na které vám řekneme kdy nakoupit a kdy prodat. Naším cílem je dát vám dostatek informací, abyste byli schopni udělat správné rozhodnutí. Jestli chcete vědět, jak používat analýzy na naší stránce, přečtěte si tento článek.

Jestli se chcete naučit lépe obchodovat, zkuste naší Školu (ZDARMA).

Pokud nerozumíte našemu krypto-trading-slangu, určitě vám pomůže náš slovník.


Tato analýza je pouze orientační a neslouží jako doporučení k nákupu či prodeji.. Situace na trhu se kdykoliv může změnit. Spekulativní obchody na krypto trzích jsou velmi rizikové !!


Disclaimer: Tento článek patří firmě Medial Base s.r.o. a je chráněný copyrightem. Jakékoliv zneužití (např. kopírování) je trestné! Uveřejněné informace jsou autorským dílem a bez souhlasu autora není další šíření tohoto materiálu povoleno.

Related Posts

Zákazníci FTX varovali před podvodníky, kteří je lákají vrácením majetku

Zkrachovalá kryptoburza FTX přiznala nedávnou záplavu podvodů, které jsou...

Twitterový účet Robinhooda byl hacknut, aby propagoval podezřelý prodej tokenů RBH

Oficiální twitterový účet bezprovizní investiční platformy Robinhood byl napaden hackery,...

Investice rizikového kapitálu do blockchainu nadále klesají

Cointelegraph Research analyzoval všechny obchody a trendy rizikového kapitálu...

Binance zpřísňuje pravidla pro NFT

Podle oznámení z 19. ledna zpřísnila kryptoměnová burza Binance...

Jihokorejský soud nařídil burze Bithumb uhradit škody investorům během výpadku

Sága jihokorejské kryptoburzy Bithumb pokračuje, tentokrát s rozsudkem místních...

Nezákonné krypto transakce dosáhly v roce 2022 historických maxim

Rok 2022 vytvořil rekord v nelegálních transakcích v řetězci....