13.05.2018 Technická analýza ETH/USD – V slepej uličke

Share This Post

Dúfam, že ste sa včera držali mojej rady a vypustili obchodovanie z hlavy. A ak by aj nie, od včera sa toho veľa nezmenilo. Jediná zmena je v tom, že dnes už máme k dispozícii viac uzavretých sviečok a tým pádom sa nám aj situácia na Bitcoine a Ethereu trošku vyjasnila.

Včera nebolo absolútne nikomu jasné čo sa na kryptotrhu deje. Samozrejme, nejaké indície prichádzajú stále, ale nie sú ničím potvrdené, takže je nutné brať ich s rezervou. Trh z ničoho nič začal rásť a následne zase otočka a pokles. No tento pokles už vytvoril vyššie LOW, tak sme nadobudli pocit, že sa začína tvoriť formácia 1-2-3. V priebehu noci však trh odmietol ďalej pokračovať v raste a cena začala postupovať do strany, pričom tvorila stále vyššie LOW, no HIGH bolo na rovnakej úrovni a to 690$. Vytvorila sa nám tak formácia rastúci trojuholník.

Formácia trojuholník, je formácia potvrdzujúca trend. V špecifických prípadoch môže preraziť aj opačným smerom a naznačiť tak otočenie trendu. Jedným dychom dodám, že je to skôr ojedinelá a určite nie bežná situácia. Aj v článku je napísane, že v prípade opustenia trojuholníka v opačnom smere ako je aktuálny trend, formácia sa stáva NEPLATNOU a NEOBCHODUJEME JU.

Hodinový graf Bitstamp:

ETHUSD130518H

Niečo podobné sa aktuálne deje na Ethereu. Trh opustil trojuholník, ale v opačnom smere ako je momentálny trend. Asi vás svrbia dlane a určite chcete skočiť do trhu. NEROBTE TO! CHCE TO TRPEZLIVOSŤ. Etherum síce prerazil rezistenciu formácie, ale Bitcoin sa otočil a ide opäť Down. A som si takmer istý, že sebou strhne aj Ethereum a ostatné altcoiny. Avšak, ak Bitcoin prelomí Neckline a potvrdí sa formácia 1-2-3, bude to signál k rastu.

Graf Bitcoinu, Bitstamp:

ETHUSD130518B

Je to možno divné, že v analýze Etherea vidíte graf Bitcoinu, ale Ethereum je na Bitcoin tak naviazané, že bez sledovania oboch grafov to v tejto chvíli jednoducho neide. Na trhu vládne obrovská neistota vďaka prebiehajúcej korekcii a zároveň veľké očakávania kvôli konferencii Consensus.

Možno to znie ako chorobná opatrnosť, ale pre mňa tu stále nie je signál k nákupu. No ak by sa predsa len splnila vyššie popísaná podmienka na Bitcoine a Ethereum vstúpilo do pásma 700-750$, šiel by som do toho. Nezabúdajte však na tesný Stop-loss.

Pri tradingu je dôležité získavať informácie včas. Preto si na našej stránke môžete aktivovať odosielanie notifikácií (návod nájdete tu) a budeme radi, ak nás začnete sledovať na facebooku.


Všetok obsah na tomto webe je zdarma. Ak ste spokojní s našou prácou, budeme radi, ak nám prispejete na chod.

Ako použiť túto analýzu?

Trading11 nie je stránka, na ktorej vám povieme kedy nakúpiť a kedy predať. Naším cieľom je dať vám dostatok informácii, aby ste boli schopní urobiť správne rozhodnutie. Ak chcete vedieť, ako používať analýzy na našej stránke, prečítajte si tento článok.

Pokiaľ nerozumiete nášmu krypto-trading-slangu určite vám pomôže náš slovník.


Táto analýza je iba orientačná a neslúži ako doporučenie k nákupu či predaju. Situácia na trhu sa môže kedykoľvek zmeniť. Špekulatívne obchody sú na krypto trhoch veľmi rizikové!!

Disclaimer: Tento článok patrí firme Medial Base s.r.o. a je chránený copyrightom. Akékoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu autora nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

Related Posts

ETH ETF byly schváleny, ale Gary Gensler pro ně nehlasoval

Komise pro cenné papíry a burzu Spojených států (SEC)...

Tom Lee – Cena bitcoinu na 150 000 USD v roce 2024

Bitcoin je na dobré cestě k dosažení 150 000...

Ethereum ETF potvrzeno?

Uprostřed rostoucích spekulací o možném schválení burzovně obchodovaného fondu...

Vitalik Buterin zdůrazňuje rizika AI uprostřed otřesů ve vedení OpenAI

Spoluzakladatel Etherea Vitalik Buterin se podělil o svůj pohled...

Kraken zvažuje odstranění USDT v Evropě kvůli novým předpisům

Kryptoburza Kraken zvažuje odstranění podpory pro stablecoin Tether v...

Tether razil další 1 miliardu dolarů – naposledy pomohl bitcoinu vyšplhat se na 73 tisíc dolarů

Tether (USDT), největší stablecoin na světě, vytěžil další 1...