14.10.18 Technická analýza ETH/USD – Silný downtrend nelze zastavit rychle

Share This Post

Bitcoin za nás vyřešil domněnky předchozí analýzy, zda se může Ethereum v následujících dnech pokusit o návrat alespoň k úrovni 255 $. Překonání trend line  nám naznačilo, že k poklesu na nižší hodnoty pravděpodobně dříve či později dojde. Ještě se však nabízel menší návrat k úrovni 234 $. Byl to však těžkopádný růst, který by pravděpodobně selhal i bez korekce Bitcoinu.

Daily trend ………………………………downtrend
Weekly trend……………………………downtredn

Ethereum je v těžkém downtrendu poměrně dlouho a silná weekly svíce ještě více prohlubuje pravděpodobnost dalšího oslabování. Již v několika předchozích analýzách altcoinu jsem naznačil, že záleží na tom, jestli se dokáže Bitcoin vrátit zpět k hodnotám resistance 6600 $. Takový návrat by mohl Ethereu pomoci dostat cenu zpět nad lokální resistanci v úrovni 225 $.

Situace na všech altcoinech je velmi podobná a slibuje zatím jen krátkodobé růsty k prvním úrovním lokálních resistancí, které trh buď překoná, nebo selže. V případě ETH se jedná o cenu 210 $. Selhání v této úrovni může vrátit cenu k modré trend line, jejíž retest nám naznačí, jaký vývoj bude následovat. Překonání této TL pravděpodobně protáhne korekci až k swingovému low 168 $ a překonání úrovně low 168 $ bude rozhodujícím faktorem pro další oslabení.

Naopak úspěšný retest úrovně 168 $ by mohl trh otočit, případně by se mohla vytvořit konsolidace. Konsolidací v této oblasti by pravděpodobně došlo na oslabení střednědobého i dlouhodobého downtrendu. A jelikož se předpokládá i na Bitcoinu určitá změna začátkem roku, tak by i ETH mohlo počátkem nového roku zaznamenat trochu pozitivnější změnu sentimentu.

Uvidíme tedy, jak dopadne retest těchto dvou úrovní podpory ETH. Osobně neočekávám žádné zásadní změny ani po Novém roce. Postupně by ale mohl slábnout rozjetý downtrend napříč celým trhem a to by mohl být začátek nějaké větší změny. Bohužel změny trendu neprobíhají rychle, představte si, že chcete otočit velkou zaoceánskou loď. Také to nepůjde rychle.  A stejně tak silný downtrend také neskončí rychle na jediné weekly svíci, ale dlouhodobá konsolidace může velmi pomoci k výraznému oslabení DT.


Prodlužte si svoje členství o šest měsíců úplně ZDARMA! Jak na to? Návod najdete v tomto článku:


Jak použít tuto analýzu?

Trading11 není stránka, na které vám řekneme kdy nakoupit a kdy prodat. Naším cílem je dát vám dostatek informací, abyste byli schopni udělat správné rozhodnutí. Jestli chcete vědět, jak používat analýzy na naší stránce, přečtěte si tento článek.

Jestli se chcete naučit lépe obchodovat, zkuste naší Školu (ZDARMA).

Pokud nerozumíte našemu krypto-trading-slangu, určitě vám pomůže náš slovník.


Tato analýza je pouze orientační a neslouží jako doporučení k nákupu či prodeji.. Situace na trhu se kdykoliv může změnit. Spekulativní obchody na krypto trzích jsou velmi rizikové !!

 

Related Posts

[SPRÁVY] • Čína rozširuje používanie digitálneho jüanu na stredných školách • a ďalšie články

Vitajte pri dnešnom prehľade kryptospráv: TRHY Primárna kryptomena má už viac...

Bitcoin sa chystá všetkých prekvapiť, downtrend je za nami: Nicholas Merten

Kryptoanalytik a influencer Nicholas Merten sa rozhodol staviť na...

Greyscale CEO: Nedávný výprodej kryptoměn investory neodradil

Navzdory nedávnému výprodeji trhu s kryptoměnami je optimismus mezi některými předními...

[SPRÁVY] • SWIFT testuje interoperabilitu CBDC, aby umožnil cezhraničné platby • a ďalšie články

Vitajte pri dnešnom prehľade kryptospráv: TRHY Posledných sedem dní bolo podstatne...

TOP 5 článkov za posledný týždeň + Bonusová správa dňa

Ak ste si nestihli prečítať všetky naše články za...

Mike Novogratz konečne prehovoril o katastrofálnych dopadoch LUNA a UST

Po viac ako týždeň trvajúcom mlčaní sa zakladateľ a...