16.07.18 Technická analýza EOS/USD – EOS se drží v horizontálním pohybu

Share This Post

EOS momentálně stojí okolo 7,7900 $. Střednědobý cenový kanál je klesající, ale z krátkodobého hlediska se kryptoměna drží v horizontálním pohybu v rozmezí 6,7710 $ a 8,2712 $. V tomto cenovém kanálu by mohl zůstat poměrně dlouho, jelikož podle časového rámce D1 je tato kryptoměna stále pod silným tlakem.

Ve čtvrtek EOS zasáhla nejnižší úroveň od 11. dubna 6,5500 $. I když je volatilita v posledních dnech velice nízká, momentum by mohlo nabrat na síle. To by v případě negativního fundamentu a nových zpráv znamenalo propad na 5,9742 $.

Investoři v současné chvíli zavírají své krátké pozice a vybírají si zisky, což znamená, že na další propad nejsou zcela připraveni. Jakmile se tak však stane, mohlo by proražení ceny 7,0000 $ znamenat propad na supporty na cenách 6,7700 $ a 6,7500 $ a dále.

Momentální klíčový support se nachází na ceně 6,7500 $ a rezistence v rozmezí 8,0000 $ – 8,3400 $. Indikátor MACD stále signalizuje růst. Na časovém rámci D1 se nachází v negativní oblasti a drží se poblíž linie, zatímco stochastic začíná růst do pozitivní oblasti a signalizuje tak růst.

Fundament EOSu se točí především okolo nové startupové společnosti Block.one, která bude nyní vlastnit 10 % všech tokenů EOS a má v plánu hlasovat pro blok producenty. Nikdo kromě Block.one a vývojářů nemá větší než 3% podporu a přesně z toho má trh obavy. Celkem byla vydána 1 miliarda tokenů a každý token uděluje právo hlasovat pro 30 vývojářských kandidátů. Pokud Block.one vlastní 10 % všech tokenů, může hlasování jednoduše vyhrát a rozšířit tak svou působnost v síti, což si uživatelé přímo nepřejí. To bylo zveřejněno pouhé dva měsíce zpět a emoce ohledně této novinky se teprve uklidňují.

Další důležitá zpráva se týká stanov EOSu. Vedoucí technologického oddělení Dan Larimer představil před několika týdny návrh na změny. Když se Larimera zeptali, zda dojde k odstranění současných stanov a zavedení nových, které by umožnily oprávněným osobám vyřešit několik problémů s kódem, odpověděl kladně. Trh reagoval okamžitě a mnoho lidí zastává názor, že EOS začíná od začátku, i když vlastně není v provozu příliš dlouho.

Jestli chcete obchodovat kryptoměny, forex i akcie a vydělávat na poklesech i růstech, můžete vyzkoušet brokera RoboMarkets, který pro vás tuto analýzy připravil.


Při tradingu je důležité získávat relevantní informace včas. Proto si na naší stránce můžete aktivovat odesílání notifikací (návod najdete zde) a budeme rádi, když nás začnete sledovat na facebooku.

Jak použít tuto analýzu?

Trading11 není stránka, na které vám řekneme kdy nakoupit a kdy prodat. Naším cílem je dát vám dostatek informací, abyste byli schopni udělat správné rozhodnutí. Jestli chcete vědět, jak používat analýzy na naší stránce, přečtěte si tento článek.

Pokud nerozumíte našemu krypto-trading-slangu, určitě vám pomůže náš slovník.


Tato analýza je pouze orientační a neslouží jako doporučení k nákupu či prodeji. Situace na trhu se kdykoliv může změnit. Spekulativní obchody na krypto trzích jsou velmi rizikové!


Disclaimer: Tento článek patří firmě Medial Base s.r.o. a je chráněný copyrightem. Jakékoliv zneužití (např. kopírování) je trestné! Uveřejněné informace jsou autorským dílem a bez souhlasu autora není další šíření tohoto materiálu povoleno.

Related Posts

Proč Bitcoin roste?

Bitcoin za posledních 24 hodin zaznamenal mírný nárůst, který...

Jak nízko může jít cena bitcoinu?

Cena bitcoinu klesla o více než 8 % za...

Největší společnost zabývající se těžbou bitcoinů v květnu prodala 63 % vytěžených BTC

Těžební společnost Marathon Digital prodala více než 60 %...

Japonská burza DMM ztratila 305 milionů dolarů v bitcoinech prostřednictvím hacku soukromého klíče

Centralizovaná burza kryptoměn DMM ztratila bitcoiny v hodnotě více...

Bitcoin má hodnotu 100 uncí zlata, říká zkušený obchodník Peter Brandt

Zkušený obchodník Peter Brandt nedávno vydal předpověď ceny pro...

Ethereum má dosáhnout nového historického maxima

Ethereum může překvapit kryptotrhy a dosáhnout čerstvých historických maxim...