16.07.2018 – Denný update altcoinov – v znamení zelenej

Share This Post

Včera sa kryptomeny pohybovali na dôležitých cenových úrovniach, ktoré pravdepodobne rozhodli o ich budúcom vývoji. Napomohla tomu aj pumpa BTC, ktorá nakopla viaceré altcoiny. Nasledujúce dôležité úrovne a potenciálny pohyb altcoinov si opíšeme nižšie.

BTW/ ďalších 5 kryptomien zanalyzujeme večer

ADA/BTC

Môžeme povedať, že sa úspešne podarilo preraziť bielu trendline. Z pohľadu 1H grafu je tu priestor na rast. Stoch RSI ukazuje, že priestor tu ešte je a takisto aj na MACD sa prekrížili krivky smerom nahor, čo signalizuje rast. Pozor, hovorím o veľmi krátkom časovom horizonte. Môj osobný názor je, že sa nám podarí preraziť rezistenciu označenú červenou farbou na úrovni 2320 Satoshi, takisto si myslím, že sa nám podarí dotknúť zeleného pásma, teda ďalšej silnej zóny. EMA 100 je pod cenovou úrovňou(1H a 4H), čo je dobré znamenie pre býkov. Po potenciálnom otestovaní zelenej zóny by pravdepodobne nasledovala menšia korekcia.

Žltá krátkodobá trendline je zatiaľ rešpektovaná a keď ju spojíme s červenou rezistenciou, pripomína trojuholník na 1H grafe. Osobne si myslím, že ho prerazíme smerom nahor. Na druhej strane, prerazenie tejto žltej trendline smerom nadol, by znamenalo atakovanie úrovne EMA 100 a MA 55. Potom by mohla otestovať aj support na úrovni 2212 Satoshi.

ada denny update

TRX/BTC

Tron už viacnásobne testuje cenovú úroveň 545 Satoshi. Prekážkou je takisto aj MA 55. Z hodinového grafu to vyzerá, že tron otestuje zelenú rezistenciu. Je možné, že otestujeme šedú zónu, keďže priestor podľa indikátorov tu je. Ako v predchádzajúcom prípade, musím spomenúť, že hovorím o veľmi krátkom období. Takisto sa môže stať, že úroveň 545 bude silná a situácia sa otočí. Môj názor však je taký, že budeme mierne stúpať a následne pôjdeme strmo dole.

trx1h

Pýtate sa prečo? Pokiaľ sa pozrieme na 6h graf, na indikátore STOCH RSI sa nám vytvoril Rising wedge. Tento pattern na cenovom grafe je bežný, ale na indikátore je vážne výnimočný. Je to silný medvedí signál. Takže ako som už spomínal z 1H grafu tu je priestor na rast, ale je veľmi pravdepodobné, že po malom raste pôjdeme dole. V tomto prípade, by sme otestovali úroveň 512 Satoshi. Tento pattern by mohol byť ignorovaný jedine vtedy, keby na BTC nastala veľká pumpa. Aj keď tu je priestor k rastu, viac sa prikláňam k poklesu (strednodobé hľadisko).

 

trx denny update

BNB/BTC

Bulls na Binance coin prerazili trendový kanál. Support na úrovni 19 350 Satoshi sa preukázal ako silný. Cena zasiahla spomínanú rezistenciu z predchádzajúcej analýzy na úrovni 20 330 Satoshi. Takisto sa býkom podarilo uzavrieť 4h sviečku nad MA 55. Toto všetko sú pozitívne signály. Na čo si treba dať pozor? Je možné, že po tejto pumpe nastane korekcia z krátkodobého hľadiska. Pokiaľ 4h sviečka uzavrie výrazne pod MA 55, tak by pravdepodobne otestovala znovu už spomínaný support na úrovni 19 350 Satoshi. Na ďalší rast potrebujeme prekonať EMA 100 a tak by sme mohli hovoriť o nasledujúcich cieľoch. Zatiaľ situácia vyzerá vcelku dobre.

bnb

LTC/USD

Litecoin aj vďaka pumpe BTC dnes dokázal preraziť dlhodobú trendline. Presne o takejto sviečke som včera hovoril. Cena prerazila aj úroveň 81 USD. Môže to znamenať otočenie trendu, aj keď je možné, že bude nasledovať maličká korekcia a prípadný „retest“ úrovne 81 USD. Myslím si, že rast bude pokračovať. Najbližšie hodiny by sme sa mohli dostať na úroveň 84,5 USD.

Analýza LTC/USD z 15.07.2018

EOS/USD

EOS potvrdil scenár včerajšej analýzy. Po veľkej sviečke nasledoval mierny pokles a následný rast. Aktuálne sa nachádzame v šedej zóne, ktorá by nemala byť veľkou prekážkou. V hre je možný retest S/R zóny 7.48, no myslím si, že na úroveň 7,95 sa dostaneme. Táto úroveň by mohla byť „medzi-zastávka“ a na istý čas by ju trh mohol testovať. Je možné, že po dotyku tejto cenovej úrovne sa cena vráti naspäť ku 7.48, čo je veľmi dôležitá úroveň. Pokiaľ by sme zo šedej zóny prerazili úroveň 7.48 ďalšia zastávka by bola krátkodobá trendline a teda aj 100 EMA.

Ďalšie kryptomeny (IOTA, XLM, ETC, XRP, XMR) zanalyzujeme večer, keď bude situácia jasnejšia.

Pri tradingu je dôležité získavať informácie včas. Preto si na našej stránke môžete aktivovať odosielanie notifikácií (návod nájdete tu) a budeme radi, ak nás začnete sledovať na facebooku.


Ako použiť túto analýzu?

Trading11 nie je stránka, na ktorej vám povieme kedy nakúpiť a kedy predať. Naším cieľom je dať vám dostatok informácii, aby ste boli schopní urobiť správne rozhodnutie. Ak chcete vedieť, ako používať analýzy na našej stránke, prečítajte si tento článok.

Pokiaľ nerozumiete nášmu krypto-trading-slangu určite vám pomôže náš slovník.

Na facebooku sme pre vás vytvorili diskusnú skupinu, kde môžete pridať vaše postrehy, analýzy, prípadne dotazy na našich traderov. Príďte si podebatovať o kryptomenách a aktuálnom diani na trhu.


Táto analýza je iba orientačná a neslúži ako doporučenie k nákupu či predaju. Situácia na trhu sa môže kedykoľvek zmeniť. Špekulatívne obchody sú na krypto trhoch veľmi rizikové!!

Disclaimer: Tento článok patrí firme Medial Base s.r.o. a je chránený copyrightom. Akékoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu autora nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

Related Posts

Jak nízko může jít cena bitcoinu?

Cena bitcoinu klesla o více než 8 % za...

Největší společnost zabývající se těžbou bitcoinů v květnu prodala 63 % vytěžených BTC

Těžební společnost Marathon Digital prodala více než 60 %...

Japonská burza DMM ztratila 305 milionů dolarů v bitcoinech prostřednictvím hacku soukromého klíče

Centralizovaná burza kryptoměn DMM ztratila bitcoiny v hodnotě více...

Bitcoin má hodnotu 100 uncí zlata, říká zkušený obchodník Peter Brandt

Zkušený obchodník Peter Brandt nedávno vydal předpověď ceny pro...

Ethereum má dosáhnout nového historického maxima

Ethereum může překvapit kryptotrhy a dosáhnout čerstvých historických maxim...

Cena etherea na cestě ke 4 000 USD

Obchodníci dnes 27. května pokračovali v tlačení ceny Etherea...