17.04.19 Apple posilnil o 40%, Google o 25 % od začiatku roka. Čo bude ďalej?

0

Akciový trh momentálne láme rekordy a akcie spoločností sú vďaka centrálnym bankám znova hnané do výšin. Po koncoročných prepadoch, ktoré vyvolali množstvo obáv o kondíciu celého trhu sa tento rok nesie v znamení strmého rastu.

Apple

Akcie Apple narástli od 3.1.2019 do dnešného dňa o neuveriteľných 40%! Za podobný rast by sa nehanbila nejedna kryptomena. Treba však pripomenúť, že akcie Apple to na konci roka aj veľmi škaredo schytali a v podstate teraz len mažú straty – pozri článok zo začiatku  roka. Avšak kto sa trochu venuje grafom mal ideálnu príležitosť na nákup. Apple sa pohybuje v krásnom kanáli smerom nahor a zatiaľ nič nenasvedčuje tomu, že by ho mal preraziť smerom dole. Avšak prvá prekážka, ak nerátam hodnotu 200 dolárov, (každé okrúhle číslo môže pôsobiť ako prípadný support/ rezistencia na grafe) sa nezadržateľne blíži a sedí na hodnote 211 – 216 dolárov.

Toto sú hodnoty, kde by som očakával jemné spomalenie a aspoň čiastočný retracement celého rastu. Neočakávam však žiadny prudký, alebo hlboký prepad, ale skôr miernejšie spomalenie pred ďalším rastom.

Apple, 12H, CBOE

Google

Veľmi podobná situácia ako pri Apple. Google taktiež koncom minulého roka silno klesal, avšak podržal ho veľmi silný support na úrovni zhruba 1000 dolárov (okrúhle číslo = psychologická hranica).

Od začiatku roka predviedol rast cez 25% a pomaly sa dostáva k svojmu ATH (all time high), kde by sa na chvíľu mohol zdržať. Hranica 1291 dolárov môže nejaký čas pôsobiť ako rezistencia. Rovnako ako pri jabĺčku, tak aj pri Google akciách by sa žiadala menšia korekcia celého rastu, ktorá podľa môjho názoru príde práve na ATH. Potom si však myslím, že Google bude naďalej rásť a prepisovať historické štatistiky. Osobne by som do akcií Google šiel až po prerazení ATH.

Google, 12H, CBOE

Zhrnutie

Akciový trh je vo veľmi dobrej kondícii a centrálne banky svojimi rozhodnutiami tlačia akcie a indexy stále nahor. Na konci minulého roka začal FED (Federálny rezervný systém – niečo ako centrálna banka USA) zvyšovať úrokové sadzby a prisľúbil zvyšovanie úrokových sadzieb aj v tomto roku. Akciový trh začal prudko klesať a hovorilo sa o prichádzajúcej kríze. Na prelome rokov sa centrálne banky rozhodli nezvyšovať úrokové sadzby a padlo do úvahy aj ďalšie kvantitatívne uvoľňovanie. Cieľ je teda jasný. Pumpovať ďalšie peniaze do ekonomiky a navýšiť tak rast. Väčšina akcií sa šplhá k rekordným hodnotám a kým sa budú do ekonomiky pumpovať novo vytlačené peniaze, tak budú akcie rásť. Aj keď sa akcie Apple a Google blížia k silným rezistenciám tak to bude len menšia zastávka pred ďalším rastom. Dosť podobne by sa dali popísať aj zvyšné technologické akcie napríklad Alibaba, Twitter, Amazon a podobne.

Moje meno je Ing. Jakub Kraľovanský a som hlavným traderom spoločnosti Nexaltic Capital s.r.o.

NEXALTIC Capital je spoločnosť, ktorá si všíma značný potenciál v novovzniknutých trhoch, akými sú napríklad krytomeny. Naším cieľom je prinášať do tejto oblasti profesionálny a odborný prístup dostupný širokej verejnosti a to bez ohľadu na finančný status, alebo znalosti klienta.

Klikni na : https://nexaltic.com/

Predĺžte si svoje členstvo o šesť mesiacov úplne ZDARMA! Ako na to? Návod nájdete v tomto článku:

Pri tradingu je dôležité získavať informácie včas. Preto si na našej stránke môžete aktivovať odosielanie notifikácií (návod nájdete tu) a budeme radi, ak nás začnete sledovať na Facebooku.

Ako použiť túto analýzu ?

Trading11 nie je stránka, na ktorej vám povieme kedy nakúpiť a kedy predať.
Naším cieľom je dať vám dostatok informácii, aby ste boli schopní urobiť správne rozhodnutie. Ak chcete vedieť, ako používať analýzy na našej stránke, prečítajte si tento článok.

Pokiaľ nerozumiete nášmu krypto-trading-slangu určite vám pomôže náš slovník.

Na Facebooku sme pre vás vytvorili diskusnú skupinu, kde môžete pridať vaše postrehy, analýzy, prípadne dotazy na našich traderov. Príďte si podebatovať o kryptomenách a aktuálnom dianí na trhu.

Táto analýza je iba orientačná a neslúži ako odporučenie k nákupu či predaju. Situácia na trhu sa môže kedykoľvek zmeniť. Špekulatívne obchody sú na krypto trhoch veľmi rizikové.

Disclaimer: Tento článok patrí firme Medial Base s.r.o a je chránený copyrightom. Akéhokoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

avatar
  Subscribe  
Upozornit na