22.4.2018 Technická analýza ETH/USD & ETH/BTC – Čo je výhodnejšie?

Share This Post

Analýzu Etherea voči doláru sa snažíme robiť každý deň, aby ste mali čo najaktuálnejšie informácie o smerovaní trhu a vývoji ceny, no veľa z vás sa pýta, čo je dnes výhodnejšie obchodovať? Voči doláru alebo voči Bitcoinu? Čo je lepšie, vám bohužiaľ neporadím. Je to len a len na vašom zvážení a rozhodnutí, no môžem ponúknuť môj pohľad na oba páry v jednej analýze a tým uľahčiť vaše rozhodovanie.

Analýza ETH/USD

Včera som v update avizoval vytvorenie formácie Hammer na hodinovom grafe. Čakali sme iba na jej potvrdenie ďalšou zelenou sviecou. Formácia bola nakoniec platná a cena začala opäť rásť. Počas večera došlo k menšej korekcii. Trh slabučko poklesol, no v ďalšom klesaní mu zabránil kĺzavý priemer MA55, kde došlo k odrazu.

ETHUSD22.4H

Od odrazu cena rastie a tento trend by mohol pokračovať až k rezistencii na 660$. No je tu ešte jedna prekážka, a to v podobe MA200. Ak by na ňu trh zareagoval odrazom, pravdepodobne by to vyvolalo korekciu až k dlhodobej Trend Line. Trh sa pokúšal prekonať tento kĺzavý priemer už dvakrát, no zatiaľ neúspešne. Či sa mu to podarí tentokrát je ťažké predpovedať. Na to potrebujeme väčšie objemy, ktoré v posledných dňoch celkom chýbajú a tak nám neostáva nič iné len čakať.

ETHUSD22.4D

Analýza ETH/BTC

Pri tomto páre by som začal týždenným grafom. Hneď na prvý pohľad je vidieť, že Ethereum zareagovalo na kľúčový support na úrovni 0.053744 BTC, kde došlo k odrazu ceny a vytvoreniu formácie Morning Star. Táto formácia nám dáva veľmi dobrý predpoklad k ďalšiemu rastu, čo sa potvrdilo aj tento týždeň. No hneď kúsok od kľúčového supportu sa nachádza pohyblivá rezsitencia v podobe MA55. Na nej dnes došlo k zbrzdeniu rastu a miernej korekcii.

ETHBTC22.4W

Pohľad na denný graf ma iba utvrdzuje v predošlej myšlienke o ďalšom raste. Cena bez zaváhania počas jedného dňa prerazila kĺzavé priemery MA200 a MA55, ktoré tak momentálne tvoria pre jej prípadný pokles prirodzený pohyblivý support. Na grafe môžme vidieť, že trh na prvý z kĺzavých priemerov reaguje a už dva dni po sebe došlo na tejto úrovni k odrazu. A ak by aj došlo k prerazeniu tohto supportu, v ceste dole stojí ďalší ešte silnejší support v podobe MA200.

ETHBTC22.4D

Z toho, čo som napísal vyššie, mi vychádza iba jediný možný scenár na najbližšie hodiny, či dni. Ethereum by malo oproti Bitcoinu ďalej posilňovať, postupovať popri MA55 z hodinového grafu a vyšplhať sa na nové HIGH.ETHBTC22.4H


Všetok obsah na tomto webe je zdarma. Ak ste spokojní s našou prácou, budeme radi, ak nám prispejete na chod.

Pri tradingu je dôležité získavať informácie včas. Preto si na našej stránke môžete aktivovať odosielanie notifikácií (návod nájdete tu) a budeme radi, ak nás začnete sledovať na facebooku.

Ako použiť túto analýzu?

Trading11 nie je stránka, na ktorej vám povieme kedy nakúpiť a kedy predať. Naším cieľom je dať vám dostatok informácii, aby ste boli schopní urobiť správne rozhodnutie. Ak chcete vedieť, ako používať analýzy na našej stránke, prečítajte si tento článok.

Pokiaľ nerozumiete nášmu krypto-trading-slangu určite vám pomôže náš slovník.


Táto analýza je iba orientačná a neslúži ako doporučenie k nákupu či predaju. Situácia na trhu sa môže kedykoľvek zmeniť. Špekulatívne obchody sú na krypto trhoch veľmi rizikové!!

Disclaimer: Tento článok patrí firme Medial Base s.r.o. a je chránený copyrightom. Akékoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu autora nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

Related Posts

Proč Bitcoin roste?

Bitcoin za posledních 24 hodin zaznamenal mírný nárůst, který...

Jak nízko může jít cena bitcoinu?

Cena bitcoinu klesla o více než 8 % za...

Největší společnost zabývající se těžbou bitcoinů v květnu prodala 63 % vytěžených BTC

Těžební společnost Marathon Digital prodala více než 60 %...

Japonská burza DMM ztratila 305 milionů dolarů v bitcoinech prostřednictvím hacku soukromého klíče

Centralizovaná burza kryptoměn DMM ztratila bitcoiny v hodnotě více...

Bitcoin má hodnotu 100 uncí zlata, říká zkušený obchodník Peter Brandt

Zkušený obchodník Peter Brandt nedávno vydal předpověď ceny pro...

Ethereum má dosáhnout nového historického maxima

Ethereum může překvapit kryptotrhy a dosáhnout čerstvých historických maxim...