26.6.2018 ICO Perlin (PERL) – Revoluce ve vytváření konsensu

Share This Post

Perlin je nové ICO, které rozvířilo klidné vody a mezi investory vyvolalo velkou vlnu zájmu.  Perlin tvoří novou síť, která bude postavena na DAG architektuře. Na rozdíl od některých DAG mincí bude možné PERL těžit. PERL také nabízí možnost sdílet výpočetní sílu a to primárně díky novému způsobu získávání konsensu na síti. 

Co je Perlin?

Tento nový projekt je stále ve velmi časné fázi vývoje. I tak kolem něj vznikl opravdu silný hype v komunitě ICO investorů. Pro čtenáře naší ICO sekce nebude jistě cíl Perlinu žádnou novinkou. Jedná se o další minci, která slibuje sdílení výpočetní síly pomocí paralelních výpočtů.

Cílem je vytvoření obří sítě počítačů, která bude cílit na nevyužitou výpočetní sílu. Díky tomu bude možné vytvořit celosvětovou síť, která bude založená na DAG (Directed Acyclic Graph). Díky použití Avalanche Consensus by mělo být jednodušší zajistit decentralizovaný chod této nové sítě. Avalanche Consensus je způsob dosahování shody v rámci sítě. Je to novátorský přístup, kde by měla zmizet potřeba souhlasu celé sítě, ale měl by stačit konsensus jen části těžařů.

Právě díky novodobému přístupu k hledání konsensu v rámci decentralizované sítě se stal Perlin tak trochu vycházející hvězdou. Nicméně musíme mít na paměti, že tento projekt je v opravdu brzkém stádiu vývoje a všechny informace o něm jsou sesbírány z různých koutů internetu, protože zatím nejsou ani na oficiálních stránkách projektu.

Decentralizovaná výpočetní vrstva

Perlin vytváří zcela nový protokol. Ten by měl být schopen rychle a relativně jednoduše řešit problém sdílení výpočetní síly. V tomto oboru je opravdu mnoho projektů, které se snaží o stejný cíl. Je to například již existující Golem, který má ovšem zásadní problémy a jeho vývoj se výrazně zpomalil. Jak se ukazuje, tak problém s průchodem transakcí na blockchainu je větší, než si tým Golem zprvu myslel.

Proto se tým projektu Perlin rozhodl pro integraci výpočetní vrstvy přímo do svého protokolu a díky Avalanche Consensus by se rychlost výpočtů na síti měla ještě výrazně zvednout. O rodině Avanlache konsensů se můžete dozvědět více v této práci.

Stealth mode

Tým otevřeně říká, že projekt je ve stealth módu. To znamená, že je k dohledání stále minimum informací. Proč je tomu tak? V komunitním reportu to vývojáři vysvětlují, že je stále potřeba revoluční části projektu doladit a nevycházet s nimi na veřejnost, dokud nebude vše 100% připravené. Nicméně ačkoliv např. whitepaper není veřejný, tým Perlin již rozesílá soukromé kopie k hodnocení.

Andre Cronje z Crypto Briefing po hodnocení whitepaperu a projití kódu na githubu došel k následujícímu závěru.:

Je až děsivé, jak skvělou práci odvedli. Úplně jsem ztratil slova. S těmito lidmi chci pracovat a je to ten nejlepší projekt za hodně dlouhou dobu„.

Projekt Perlin je pro opravdové nadšence. Je to jeden z těch projektů, které mohou být opravdu revoluční, i když zatím je o něm informací  naprosté minimum. I přes to má Perlin momentálně 25 000 sledovatelů na Telegramu a těší se značné pozornosti expertů na kryptoměny.

Institucionální zájem

Momentálně probíhá předprodej ERC 20 tokenů a díky tomu se ví, že je o Perlin obrovský institucionální zájem. V první řadě se s tím pojí riziko toho, že velké investiční společnosti mohou po vzestupu ceny prodat svoje tokeny, aby dosáhli co nejrychlejšího zisku.

Na druhé straně takovýto zájem investičních společností rozhodně není obvyklý. Vzhledem k tomu, že mají jistě k dispozici dokumentace projektu a vědí toho více než běžný uživatel, tak se dá říci, že Perlin rozhodně nebude prázdný projekt.

Do projektu se rozhodly investovat následující společnosti: Bitmain (největší těžařská společnost na světě), FBG Capital, F2 Pool (největší těžařská společnost v Číně), Youbi Capital, Okex Capital, Block Tower, Beyond Blocks, a nebo iAngels (jedna z největších izraelských investičních společností). Toto jsou jen ta největší jména. Dohromady je veřejně známých přes 25 institucionálních investorů. Existují i další, ale informace o nich zatím nejsou veřejné. Předprodej by měl končit 30. června a následně by měly být zveřejněny informace o ICO.

Hodnocení projektu

Je těžké hodnotit projekt, který je stále tak trochu očím veřejnosti schován. Například z týmu je známo pouze jméno zakladatele projektu. Je jím Kenta Iwasaki, který má bohaté zkušenosti s vývojem umělých inteligencí a robotikou. V posledních letech se zabýval primárně kryptoekonomikou. Mezi poradce pak patří Taiyang Zhang, který je zakladatelem Republic Protocol, nebo Dorjee Sun, který pomáhal projektům jak Santiment či Airblock.

Proč tedy v první řadě hodnotit projekt, o kterém není tolik informací? Má to dva hlavní důvody. Prvním z nich je, že při ohromném zájmu institucionálních investorů se může stát, že velká část tokenů se prodá a nezůstane tak dostatek tokenů pro komunitu. V těchto případech často projekty přistupují k proof of care (důkaz zájmu). Tak to udělal podobný projekt s názvem VITE, který se rozhodl komunitu zapojit airdropem a ne přes klasické ICO. Proto bych všem zájemcům doporučil zapsat se ke všem odběrům na sociálních sítích.

Je také možnost, že ICO proběhne a množství tokenů, které bude moci investor nakoupit, bude také záležet na proof of care. Což je další důvod, proč se včas zapsat k odběrům informací. Čím dříve člověk o projektu ví, tak tím lepší má pak postavení při ICO či airdropu. Nemůžete tím nic zkazit. Navíc je dobré o projektu vědět včas, protože díky hype je pak možné, že tokeny budou vyprodány v řádu vteřin.

Druhý zásadní bod, proč psát o Perlin projektu, je množství institucionálních investorů. I přes tichý mód, ve kterém projekt funguje, se našlo desítky investičních společností, které si nechtějí nechat tuto příležitost ujít a to je znamení, že se nejedná o nějaký průměrný či dokonce podprůměrný projekt. Z krátkodobého hlediska se tak dá očekávat nárůst ceny, protože momentální informace je, že hardcap je stanoven na 30 000 ETH.

Analýza projektu Perlin bude mít ještě jednu část a zatím nedostane bodové hodnocení. Až se zveřejní whitepaper a zveřejní se kompletní informace o tokenové ekonomice, tak bude možné hodnotit projekt na číselné škále. Prozatím je ovšem Perlin projektem, který si zaslouží velkou pozornost a neměl by uniknout z vašeho radaru. Odkazy na sociální sítě najdete úplně dole v článku.

Znak: PERL
Typ tokenu: ERC20
Hardcap: 30 000 ETH

Oficiální web: http://perlin.net/
Medium: https://medium.com/perlin-network
Telegram: https://t.me/perlinnetwork
Twitter: https://twitter.com/PerlinNetwork
Facebook: https://facebook.com/perlin.network

Related Posts

Zakladatel Binance by měl být uvězněn na 36 měsíců, tvrdí američtí žalobci

Zatímco se úřady Spojených států chystají 30. dubna udělit...

Bitcoinové velryby odmítají prodávat, zatímco cena BTC se zbavuje „euforie“

Bitcoinu 16. dubna hrozila nová místní minima, protože investoři...

Šest miliard dolarů v BTC přesunula pátá nejbohatší bitcoinová velryba

Pátá největší BTC holdingová adresa – také nazývaná „37X“...

Cena bitcoinu se vrátila na 70 000 dolarů

Bitcoin získat zpět hranici 70 000 USD, když se...

Polygon zkEVM nefungoval kvůli problémům s blockchain sekvencerem

Polygon, řešení pro škálování vrstvy 2 Ethereum, oznámil, že...

MicroStrategy prodává dalších 604 milionů dolarů bankovek na nákup 9 000 bitcoinů

MicroStrategy, jeden z největších veřejných držitelů bitcoinů, dokončil další nabídku...