3 důvody, proč dnes Bitcoin dumpl o 7 % – Bude v tom pokračovat?

3 důvody, proč dnes Bitcoin dumpl o 7 % - Bude v tom pokračovat?

Zostáva do konca 50 % zľavy na všetky naše produkty

Jak jsme avizovali koncem minulého měsíce, po expiraci miliard dolarů v BTC derivátech můžeme na začátku září očekávat zvýšenou volatilitu. A co jsme slibovali, to se také děje. Bitcoin nejprve 1. 9. překročil 12 000 $ a nyní dumpl na 10 500 $. V průběhu tří dnů tak udělal více pohybů než za poslední tři týdny.

Sledujte Trading11.com na facebooku a dostávejte naše zpravodajství, tipy a analýzy přímo do vašeho feedu.

Podobně je na tom Ethereum, které po expiraci zaznamenalo růst na nové letošní high – 490 $ a momentálně už je zpět na 400 $. Volatilita se zvýšila i na DeFi trhu, který během několika dnů nabral 3 miliardy dolarů a jednu následně ztratil.

A přesně to je první důvod, proč dnes Bitcoin padá. Po expirací futures kontraktů a opcí hledá nový kurz. Vydá se směrem nahoru a vytvoří nové high? Započne nový bear trend? Nebo bude nadále stagnovat? Uvidíme.

Hrozivé grafy předpovídají krizi za pár měsíců! Jak se na ni připravit?

Fed láká investory na americké akcie a dolar posiluje

Jak jsme napsali v našem shrnutí proslovu šéfa Fedu Jeroma Powella, nejsilnější finanční instituce na světě se zavázala podporovat americké akciové trhy. To investorům v střednědobém horizontu dodá jistotu a pohrnou se zpět do akciových trhů. Bitcoin pro ně není tak zajímavý. Vždyť Tesla za poslední měsíce udělala stovky procent! Podobně je na tom Apple, Amazon, Google, tedy další technologičtí giganti.

I americký dolar v poslední době nabírá sílu. Ohromné ​​množství dolarů, které Fed v tomto roce vytiskl, se zatím úspěšně daří držet mimo oběh.

Znáte Polkatod DOT? Kryptoměna s největším potenciálem na trhu! – tvrdí fond Spartan Black

Mineři zvyšují tlak na cenu Bitcoinu

A s tím je spojen i třetí důvod, proč Bitcoin klesá. Mineři začínají dumpovat BTC na burzy. Dosud je prodávali institucionálním investorům či miliardářům, kteří chtěli ochránit svůj majetek před znehodnocením, ale ti se nyní zaměřili na akcie. Mineři musí platit elektriku, personál, haly a nakupovat ASIC-y, a tak prodávají Bitcoiny, kde se dá.

Zaznamenali jsme zvýšený odliv BTC z poolů přímo na burzy, což je signál k prodeji. Tradeři tak preventivně zrušili své long pozice a pomohli dnešnímu propadu.

Ne všechno je však tak černé, jak to na první pohled vypadá. Již dříve jsme avizovali, že Bitcoin s velkou pravděpodobností vyplní před dalším růstem CME gap na ceně 9700 $. Pak by se mu mohla otevřít cesta směrem nahoru. Nejbližší týdny budou zajímavé!

Nakonec ještě přidáváme dvě dlouhodobé pohalvingové předpovědi. Vypadají opravdu zajímavě. Podle PlanB dokonce Bitcoin roste rychleji než v roce 2016!

Září začíná výprodejem – Halving fraktál naznačuje Bitcoin za 41 000 $