30.05.18 Technická analýza TRX/BTC – Hledání podpory

Share This Post

Na stránce Trading11 Diskusia CZ/SK se nám rozběhlo žhavé vlákno na téma TRON, zda bude letos na ceně 1$ nebo jestli už porosteme? Tron prochází složitým obdobím a je potřeba mu dát čas, a nespoléhat pouze na silný marketing, který by cenu katapultoval k hvězdným výšinám. Myslím si, že k 1$ se letos TRON pravděpodobně nepodívá, taková cena je prozatím z říše snů.

V důsledku očekávání fundamtálních zpráv je potřeba brát TA jako orientační informaci, protože fundament je vždy silnější než technická nalýza!

Zatím bych nepočítal s tím, že TRON v těchto dnech nějak výrazně poskočí UP. Vše totiž naznačuje tomu, že nervozita z nejistoty jak všechno dopadne stoupá, a tak obchodníci budou vyčkávat do poslední chvíle. To samozřejmě může cenu poslat o něco níže než je dnes.

Daily trend………………………………..UPtrend

Z pohledu technické analýzy cena prorazila předchozí low na ceně 0.00000873 BTC a následně rostoucí trendline tvořící vlastně spodní hranu formace trojúhelníku.

TRON – H6

Po proražení obou úrovní došlo k pullbacku a nyní má trh celkem otevřený prostor k dalšímu oslabování směrem k supportu, který by mohl korekci zastavit. Do té doby se jistě objeví nějaký pozitivní fundament, který podpoří případný odraz od supportu. Teď nás především bude zajímat reakce na podpůrné ceně 0.00000787 BTC. Pokud trh cenu překoná a zavře H6 pod 0.00000787 BTC, tak bude následovat pravděpodobně další propad.

Support se nachází v úrovni 0.00000600 BTC, kde se dá očekávat silnější reakce, která by mohla být podpořena fundamentální zprávou, na tu trh netrpělivě čeká. Samozřejmě cesta k supportu také nebude zcela snadná a trh se bude výprodeji bránit. Pokud prorazí podpůrnou cenu 0.00000787 BTC, nastane pokles k předchozímu low swingu na ceně 0.00000722 BTC. Zde může opět přijít reakce a návrat k podpůrné ceně 0.00000787 BTC. Pokud se následně cena vrátí nad podporu 0.00000787 BTC, tak může vzniknout pouze pullback této ceny, ale později stejně cena klesne k supportu, protože to je silná úroveň podpory. Jiná situace může nastat pokud se cena vrátí nad úroveň podpory a zde začne konsolidovat, pak by vůbec nemuselo dojít k poklesu na support.


Při tradingu je důležité získávat relevantní informace včas. Proto si na naší stránce můžete aktivovat odesílání notifikací (návod najdete zde) a budeme rádi, když nás začnete sledovat na facebooku.

Veškerý obsah na tomto webu je zdarma. Jestli jste spokojeni s naší prací, budeme rádi, když nám přispějete na chod.

Jak použít tuto analýzu?

Trading11 není stránka, na které vám řekneme kdy nakoupit a kdy prodat. Naším cílem je dát vám dostatek informací, abyste byli schopni udělat správné rozhodnutí. Jestli chcete vědět, jak používat analýzy na naší stránce, přečtěte si tento článek.

Pokud nerozumíte našemu krypto-trading-slangu, určitě vám pomůže náš slovník.


Tato analýza je pouze orientační a neslouží jako doporučení k nákupu či prodeji. Situace na trhu se kdykoliv může změnit. Spekulativní obchody na krypto trzích jsou velmi rizikové!!


Disclaimer: Tento článek patří firmě Medial Base s.r.o. a je chráněný copyrightem. Jakékoliv zneužití (např. kopírování) je trestné! Uveřejněné informace jsou autorským dílem a bez souhlasu autora není další šíření tohoto materiálu povoleno.

Related Posts

Zákazníci FTX varovali před podvodníky, kteří je lákají vrácením majetku

Zkrachovalá kryptoburza FTX přiznala nedávnou záplavu podvodů, které jsou...

Twitterový účet Robinhooda byl hacknut, aby propagoval podezřelý prodej tokenů RBH

Oficiální twitterový účet bezprovizní investiční platformy Robinhood byl napaden hackery,...

Investice rizikového kapitálu do blockchainu nadále klesají

Cointelegraph Research analyzoval všechny obchody a trendy rizikového kapitálu...

Binance zpřísňuje pravidla pro NFT

Podle oznámení z 19. ledna zpřísnila kryptoměnová burza Binance...

Jihokorejský soud nařídil burze Bithumb uhradit škody investorům během výpadku

Sága jihokorejské kryptoburzy Bithumb pokračuje, tentokrát s rozsudkem místních...

Nezákonné krypto transakce dosáhly v roce 2022 historických maxim

Rok 2022 vytvořil rekord v nelegálních transakcích v řetězci....