5 klíčů k bohatství – odemknete jimi ty správné dveře (1. díl)

0
klíč trading11 analyza

Existuje celá řada názorů na to, co vlastně znamená, být bohatý. A je docela možné, že pravdu mají všichni. Bohatství je skutečně bohatý pojem a lidé do něj mohou zahrnout vše, co pro ně má opravdovou hodnotu. Vše co je důležité, co mají rádi. Přesto si řada lidí klade otázku, jak to udělat, abych byl bohatý? Co pro to musím udělat, aby do mého života začalo proudit opravdové bohatství? V tomto článku se na vaše otázky pokusíme nalézt uspokojující odpovědi.

Bohatství

Neexistuje jednoznačná odpověď na otázku, co vlastně znamená bohatství. Můžu vám tedy pouze nabídnout svůj pohled na věc. Vy si z něj vyberte tu část, která se líbí právě vám. Nabízím následující klíče k bohatství. Než můžeme něco získat, musíme to dobře poznat a vědět, co to vlastně je. Proto si lze jednotlivé definice představit jako klíče, které otevírají dveře do bohatého života. Odvážíte se vstoupit, nebo budete jen přešlapovat okolo?

5 klíčů k bohatství

  1. Bohatí budete, když budete mít spoustu peněz a najdete způsob, jak si je co nejlépe užít.
  2. Bohatství se skrývá v naší osobnosti, lidských kvalitách, ideálech a čestném jednání.
  3. Bohatý je však už ten, komu stačí to, co má. Protože komu to nestačí, ten nebude mít nikdy dost.
  4. Pro malé dítě je bohatstvím láskyplná náruč mámy a táty a jsou lidé, kteří bohatství i v dospělosti nacházejí ve své rodině a přátelích.
  5. Bohatství je všude kolem a člověku stačí ho přijímat, svět ve kterém žijeme doslova oplývá hojností.

Klíč první – peníze

Peníze jsou asi nejčastější definicí bohatství. Chcete mít spoustu peněz, které vám umožní si všechno koupit? Přejete si žít krásný a bezstarostný život, jezdit kdykoli na dovolenou, bydlet v drahém domě a jezdit v luxusním autě? Možná zrovna zakládáte nebo plánujete rodinu a chcete svým dětem zajistit skvělý domov. A co třeba čas na vlastní koníčky a projekty? Možná vás zajímá krásné oblečení, nebo byste se rádi přestěhovali…

Peníze ve skutečnosti nikdy nejsou pravým cílem, ale pouze prostředkem. Když říkáte, že chcete peníze, znamená to, že si přejete nový dům, žádné dluhy a starosti. Žádné problémy v práci a počítání peněz do výplaty. Určitě si nikdo z nás nepřeje žít v bídě, nebo si vydělávat na úkor zdraví či duševní pohody. Za peníze si můžete koupit svobodný život. Přemýšlejte o tom, jaký je váš motiv.

Co přesně se skrývá za vaší touhou po penězích? Jde o onu finanční svobodu a možnost, žít podle vlastních představ? Právě zde se nalézá první klíč. Najděte způsob, jak se k tomuto cíli co nejvíce přiblížit a peníze budou následovat. Soustřeďte se na své skutečné cíle a nechte tomu potřebný čas.

Nevzdávejte se po prvním nezdaru a nemyslete tolik na peníze, jako na to, co všechno se vám na této cestě již podařilo a jak daleko jste již došli. Vždy je účinnější pracovat na tom, proč vlastně ty peníze chcete, než se hnát jen za nimi. Jednak se vám nestane, že vás peníze dočista ovládnou, takže se z vás nestane hamoun, který nemá nikdy dost. A navíc je to skutečně efektivnější.

Závěr

Jakmile se zaměříme na své skryté cíle, otevíráme si tak první dveře k bohatství. Pokud chceme mít hodně peněz, vždy je za tím v pozadí nějaký skutečný motiv. Peníze samy o sobě nejsou cílem, ale můžeme si za ně koupit spoustu věcí a osvobodí nás od ekonomických okovů, které nás tolik tíží. Jaké jsou vaše důvody, proč chcete mít hodně peněz? Najděte je a myslete na ně co nejvíce. Hledejte způsoby, jak toho dosáhnout, příliš nespěchejte a radujte se z každého drobného úspěchu.

Další klíče vyjdou v rubrice Bohatství na Kryptomagazínu, tak si je určitě nenechte ujít!

avatar
  Subscribe  
Upozornit na