[HACK] Ethereum Classic (ETC) pod 51% útokom? – Stovky blokov musia prejsť reorganizáciou!

0
hack dex trading11 analyza ETC

Posielali/prijímali ste v poslednej dobe ETC? V tom prípade môžete mať problém.Nechceme maľovať čerta na stenu, ale zdá sa, že ETC blockchain bol/je pod 51% útokom! Tento typ útoku spočíva v zhromaždení väčšinového hashratu a vyťažení blokov, ktoré nejakým spôsobom obchádzajú stanovený protokol.

Ak sa útočníkovi podarí vytvoriť najdlhší chain, môže si robiť prakticky čokoľvek. Hlavne posielať rovnaký coin dvakrát (double spending). Komunita okolo tejto kryptomeny si našťastie útok všimla. Je však nutné reorganizovať stovky blokov a prakticky forknúť chain

Ako sa správať počas hacku?

  • V prípade, že máte ETC na burze, sa nemáte čoho obávať. Burzy už o situácii vedia a neprijímajú vklady ani výbery ETC.
  • Ak plánujete platiť pomocou ETC, pre istotu počkajte, kým si nebudeme 100% istí, že útok skončil.
  • Ak očakávate platbu v ETC, považujte akékoľvek ETC, ktoré vám príde, za irelevantné. Jasno budete mať až po reorganizácii blokov.
  • Nenakupujte, ani nepredávajte ETC na decentralizovaných burzách alebo na zmenárňach, ak pritom musíte robiť transakciu na ETC blockchaine
  • Ak vlastníte takúto zmenáreň obmedzte obchodovanie s ETC, dokým sa situácia nevyjasní.

Až budeme vedieť viac, budeme vás o tom na Kryptomagazine informovať. Prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu), nech o tom viete ako prví!

Môžu mi hackeri ukradnúť moje ETC?

Nie.

Celý článok nájdete na webe KRYPTOMAGAZIN.sk

[HOT NEWS] Ethereum Classic (ETC) pod 51% útokom? – Stovky blokov musia prejsť reorganizáciou!

avatar
  Subscribe  
Upozornit na