07.01.19 Technická analýza BTC/USD – Krátký UP může být přípravou na další výprodej

0
analyza trading11 centrifuga

Bitcoin po včerejší silné svíci velmi opatrně stahuje cenu. Včerejší silná svíce překonala úroveň čtyřdenního cyklu 3850 $ (Bitstamp) a zároveň dlouho testovanou resistanci 3900 $. Toto pásmo teď tvoří support, a pokud se cena nevrátí pod 3800 $, tak bude pravděpodobně následovat nový UP. Bitcoin v takovém případě zamíří a otestuje nejdříve silnou oblast 4100-4200 $.

Bitcoin krátkodobě zamířil UP

Při posledním pokusu zde trh selhal a propadl se k úrovni 3560 $. Celkový potenciál je zatím k úrovni 4400 $, což je monthly level a trh by s touto oblastí měl mít problém. Na všech těchto úrovních je potřeba pohlídat reakce, neboť jsme stále v silném dlouhodobém downtrendu, který má vliv například na weekly TF.

Ve zkratce nás teď zajímá pokles k úrovni 3900-3850 $. Pokud trh tuto oblast otestuje a cena začne následně vykazovat známky růstu, pak bude naším zájmem úroveň 4100-4200 $. Tady opět čekáme na překonání nebo selhání ceny. Selhání ceny bude pravděpodobně znamenat návrat zpět k supportu 3800 $.

Naopak překonání 4100-4200 $ podpoří růst k 4400 $ a za velmi příznivých podmínek až k 4750 $, ale tomu dávám zatím malou šanci. Naopak dosažení úrovně 4400 $ by nemuselo znamenat žádný problém.

Resistancí 4100-4200 $ také prochází dlouhodobá trend line, která by se dala označit jako neck-line formace H&S. Ta ovšem patrně nemá na trh žádný dopad. Nicméně, tato dlouhodobá TL navíc komplikuje už tak silnou resistanci 4100-4200. Zatím bych si nedělal velké naděje na návrat k trvalému býčímu růstu. K tomu máme ještě daleko a v dlouhodobém horizontu ještě očekávám pokles, minimálně do oblasti 2600 $.

 


 

 

Prodlužte si svoje členství o šest měsíců úplně ZDARMA! Jak na to? Návod najdete v tomto článku:


Jak použít tuto analýzu?

Trading11 není stránka, na které vám řekneme kdy nakoupit a kdy prodat. Naším cílem je dát vám dostatek informací, abyste byli schopni udělat správné rozhodnutí. Jestli chcete vědět, jak používat analýzy na naší stránce, přečtěte si tento článek.

Jestli se chcete naučit lépe obchodovat, zkuste naší Školu (ZDARMA).

Pokud nerozumíte našemu krypto-trading-slangu, určitě vám pomůže náš slovník.


Tato analýza je pouze orientační a neslouží jako doporučení k nákupu či prodeji.. Situace na trhu se kdykoliv může změnit. Spekulativní obchody na krypto trzích jsou velmi rizikové !!


Disclaimer: Tento článek patří firmě Medial Base s.r.o. a je chráněný copyrightem. Jakékoliv zneužití (např. kopírování) je trestné! Uveřejněné informace jsou autorským dílem a bez souhlasu autora není další šíření tohoto materiálu povoleno.

avatar
  Subscribe  
Upozornit na